Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> реферат на тему: Моніторинг якості торгівельного обслуговування: теоретичні та практичні підходи

Моніторинг якості торгівельного обслуговування: теоретичні та практичні підходи / сторінка 3

Назва:
Моніторинг якості торгівельного обслуговування: теоретичні та практичні підходи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,08 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Дослідження спрямоване на розпізнавання існуючих проблем і ситуацій у сфері торговельного обслуговування, визначення їх походження, властивостей, а також шляхів їх вирішення. Завданням є встановлення переліку основних запитів споживачів щодо торговельного обслуговування в системі споживчої кооперації та отримання статистично надійного значення задоволеності споживачів.
При виконанні дослідження вирішення задачі щодо розробки обґрунтованої анкети для проведення соціального дослідження здійснювалося за допомогою розрахунку коефіцієнтів вагомості, оскільки показників для оцінки якості торговельного обслуговування в споживчій кооперації можна запропонувати достатньо велику кількість, але розраховувати на точну оцінку в такому випадку не можливо. Це зумовлено дефіцитом часу споживачів на обмірковування питань і заповнення бланку анкети.
При проведенні дослідження використано метод рангу: експерти оцінювали важливість кожного показника якості за попередньо розробленою шкалою відносної значимості у межах від 0,1 до 1, враховуючи дробові числа. Для отримання коефіцієнтів вагомості визначалася середня величина за кожним показником, виходячи із оцінок усіх експертів за окремим показником і за їх сукупністю. Було опитано 67 працівників Полтавської облспоживспілки (ОСС), 58 працівників Кіровоградської облспоживспілки (ОСС), враховуючи керівників і фахівців їх райспоживспілок (РСС) та райспоживтовариств (РСТ). При формувані показників оцінки торговельного обслуговування судження експертів є обґрунтованими, що підтверджується результатами розрахунку коефіцієнта компетентності експертів. Аналіз компетентності експертів, керівників і фахівців Полтавської і Кіровоградської облспоживспілок, відобразив достатній рівень точності проведеного дослідження, оскільки розрахований показник відповідно склав 0,69 і 0,67.
Респондентам було запропоновано внести до оціночної форми відмітку відповідно до шкали від 0,1 до 1, що означає міру важливості показника якості торговельного обслуговування споживачів: 0,1 означає зовсім неважливий показник, 1 - найважливіший показник. Також експерти мали можливість вносити до анкети додаткові показники для оцінки управління якості торговельного обслуговування. Серед запропонованих заходів із удосконалення торговельного обслуговування 54 % респондентів назвали розробку і впровадження стандартів торговельного обслуговування.
Найвищий рівень вагомості експерти надали таким показникам: 0,9 за вказаною шкалою - професіоналізму торговельно-оперативного персоналу, обміну дефектних товарів на якісні, обсягу та стабільності асортименту товарів, якості товарів; 0,8 - оформленню торговельної зали, наданню додаткових послуг споживачам. За результатами обробки анкет було обрано вагомі показники ґрунтуючись на яких розроблено оціночну форму для споживачів (табл. 1). За результатами дослідження розраховувався середньозважений показник оцінки управління якістю торговельного обслуговування по трьох блоках. Для проведення дослідження було обрано по одному торговельному об'єкту продовольчого і непродовольчого типу роздрібної мережі райспоживспілок і райспоживтовариств Кіровоградської облспоживспілки.
*Примітка: Складено та розраховано за даними статистичних збірників "Основні показники господарсько-фінансової діяльності споживчої кооперації Кіровоградської області" за відповідні роки
Оскільки об'єктом соціального дослідження є споживачі роздрібної торговельної мережі Кіровоградської облспоживспілки, то доцільно звернутися до вибірки на основі квот, оскільки можливість скласти список всієї генеральної сукупності відсутня. З метою досягнення репрезентативності вибірки для місцевого населення кожного з районів розташування райспоживспілок і райспоживтовариств було дотримано необхідних норм за таким ознаками квот як стать, вік, освіта, матеріальне становище респондентів. Анкети заповнювалися споживачами у торговельних об'єктах відразу після здійснення обслуговування.
Результати соціального дослідження виявили відсутність явних лідерів та аутсайдерів у сфері торговельного обслуговування Кіровоградської ОСС, і характеризуються відносною рівномірністю розвитку торговельних об'єктів споживчої кооперації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Моніторинг якості торгівельного обслуговування: теоретичні та практичні підходи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок