Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Структура і склад інформаційних систем підприємства.

Структура і склад інформаційних систем підприємства.

Назва:
Структура і склад інформаційних систем підприємства.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,46 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота
на тему:
Структура і склад інформаційних систем підприємства.


Вступ
Тема даної роботи – „Структура і склад інформаційних систем”
Мета написання роботи полягає в вивченні питань, пов’язаних з структурою і складовими частинами інформаційних систем, особливостями використання інформаційних систем на підприємствах різних галузей.
Основними завданнями роботи є вивчення та узагальнення теоретико-методологічних засад з питань інформаційних технологій.
Актуальність обраної теми полягає в тому, що у конкурентній боротьбі перемагає тільки той, хто швидше за інших реагує на зміни в бізнесі і приймає більш вірні рішення. Саме інформаційні технології допомагають керівникам промислових підприємств у вирішенні цих складних задач.
В роботі розкриті наступні питання:
Структура комп’ютерних інформаційних систем підприємства
Характеристика складових частин інформаційних систем
Функціональні задачі стадій управління промислового підприємства
Галузеві особливості застосування інформаційних систем
При написанні роботи автором були використані підручники, монографії, аналітичні статті вітчизняних і зарубіжних фахівців з інформаційних технологій.


1. Структура комп’ютерних інформаційних систем підприємства
За системного підходу структурні складові управління такі:
1) керуюча система, або суб'єкт управління — СУ;
2) керована частина, або об'єкт управління — ОУ;
3) інформаційна систе-ма — ІC, через яку, власне, і відбувається зв'язок між СУ та ОУ.
Загальну схему взаємодії між цими елементами зображено на рис. 1.1.
Рис. 1.1. Схема взаємодії між елементами системи управління
ІC — неодмінна складова у процесі організації управління — містить у собі такі основні частини:
1) сукупність економічних даних на відповідних носіях, ор-ганізованих певним способом;
2) методи, способи, технічні засоби й технології збирання, об-робки, зберігання, пересилання інформації та її надання користувачам.
Залежно від застосовуваних технічних засобів обробки інфор-мації розрізняють ручні, механізовані та, у разі використання ав-томатів, насамперед ЕОМ, автоматизовані ІC (АІС).
Зауважимо, що в АІС не вся інформація (з огляду на склад-ність її структуризації та формалізованого подання) обробляється на ЕОМ. Частка оброблюваної на ЕОМ інформації становить від 10 до 50% усієї інформації ІC залежно від типу економічного об'єкта.
Від рівня організації ІC, застосовуваних методів і засобів, а також від технології обробки інформації істотно залежить функ-ціонування об'єкта в цілому.
Для підприємств велике значення має продуктив-ність АІС, її здатність швидко переробляти інформацію, відстежувати зміни на об'єкті, у навколишньому середовищі та макси-мально їх ураховувати, оскільки затримка з обробкою таких даних може коштувати дуже дорого. Наприклад, невраховування нових вимог, постанов, вказівок тощо для підприємства може призвести щонайменше до штрафних санкцій.
Об'єкти й процеси, якими керують, а також і сама система управління (управління) можуть бути складними і територіально розподіленими. Так, наприклад, якщо йдеться про банківські установи та їх-ню діяльність, то в разі окремого комерційного банку або відді-лення, котре територіально й організаційно зосереджене в одно-му місці, створення його АІС вимагатиме підходу й технологій обробки даних, відмінних від тих, що застосовуються, тоді коли банк являє собою сукупність відділень або філій, які територі-альне розміщені в різних місцях регіону.
У першому разі банк розглядається як один об'єкт, як єдине ціле, де практично немає проблеми передавання та приймання первинних даних.
У другому разі структура АІС складніша, застосовуються інші технології обробки даних. Тут можливі проблеми збору та пере-давання даних із відділень до головної контори. Відповідно АІС буде багаторівневою системою, причому проблеми збирання, пе-редавання й обробки даних вельми складні як з технічного, так і з організаційного боку.
Якщо АІС на промисловому підприємстві призначена, зде-більшого, лише для обробки управлінської інформації (плану-вання випуску продукції, бухгалтерський облік, розрахунки заробіт-ної плати і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Структура і склад інформаційних систем підприємства.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок