Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Основні проблеми методології планування діяльності підприємств в ринкових умовах господарювання

Основні проблеми методології планування діяльності підприємств в ринкових умовах господарювання

Назва:
Основні проблеми методології планування діяльності підприємств в ринкових умовах господарювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,09 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Основні проблеми методології планування діяльності підприємств в ринкових умовах господарювання


Намічена програма розвитку реформ і стабілізації економіки передбачає створення соціально-орієнтованої, ефективної економіки, яка забезпечує ринок високотехнологічною, конкурентоспроможною продукцією. Вона повинна мати можливість динамічно розвиватись на основі власних внутрішніх ресурсів, сприйняття прогресивних досягнень науки, міцного й органічного включення у світове співтовариство при забезпеченні економічної невразливості й екологічної безпеки. Підприємство із виробничого суб'єкта стає дійсно господарюючим [1, с. 140]. Тому формування цілей і задач стає прерогативою самого господарюючого суб'єкта. Цей процес ускладнюється необхідністю пошуку та вибору свого місця в системі національного господарства і набуває особливого значення, так як визначає всі наступні дії суб'єкта та його результати. В повсякденній економічній діяльності підприємств та повсякденному житті людей, як писав А.Маршал, виникла відома ринкова самостійність та звичка кожного самому вибирати свій правильний шлях, віра у власні сили, обачливість і разом з тим швидкість прийняття рішень, вміння та здібності передбачати майбутнє і визначати курс своїх дій з врахуванням реальних цілей [2, с. 60].
Сьогодні все більше і більше з'являється потреба в плануванні виробничо-господарської діяльності підприємств для ефективного функціонування в умовах ринку, "...так как любому предприятию необходимо планировать как динамичный процесс, позволяющий предвидеть и учитывать происходящие изменения внешней среды (концепція підприємства як відкритої системи) и, приспосабливаясь, адаптировать внутренние факторы производства для своего развития и дальнейшего роста" [3, с. 7].
За останні десятиліття рівень планування на підприємствах знизився. Такий стан справ, в першу чергу, пояснюється рядом об'єктивних та суб'єктивних причин. Об'єктивні причини полягають в недоліках довготривалої централізованої системи планування, яка є неадекватною до ринкових умов господарювання. Суб'єктивні причини обумовлені недостатньою кваліфікацією керівників та спеціалістів підприємств, протиріччя між економічною наукою та практикою господарювання, відсутністю методологічної бази, яка була б прийнятною для сучасних умов господарювання тощо.
Вивченням проблем планування займаються багато вчених, зокрема: О.Орлов, Є.Рясних, В.Бесєдін, Р.Тян, І.Смолін, А.Богатирьов, Б.Панасюк, О.Кузьмін та ін. В ряді праць поняття методології планування розглянуті в загальній формі, в роботах сучасних вчених викладені лише погляди на проблеми планування в ринкових умовах господарювання, науково-обґрунтованої методики такого планування в країні не вироблено. В теперішній час, як зазначає М.Чумаченко, "...в якості такого путівника діяльності промислового підприємства є підручник створений професором О.Орловим [5]. Але цього не достатньо. Підприємства потребують сучасної методики планування господарської діяльності..." [4, с. 11].
Приділяючи важливе значення розкриттю понять методології планування підприємства, ми вважаємо що більш важливим є обґрунтування та формулювання тих принципових положень, які прийнятні для вітчизняних підприємств в ринкових умовах господарювання.
Відомо, що функція планування служить основою для прийняття управлінських рішень і являє собою управлінську діяльність, яка передбачає розробку цілей і задач управління виробництвом, а також визначення шляхів реалізації планів для досягнення поставлених цілей.
Сьогодні потрібні нові підходи та принципи планування, які будуть враховувати специфіку діяльності українських підприємств.
І ці нові підходи, на нашу думку повинні полягати в наступному:
1. Підприємство потрібно розглядати для цілей планування, управління в цілому, як "відкриту систему", оскільки в умовах ринку, воно повинне адаптуватись до оточуючого його середовища — в політиці, економіці, суспільстві, екології і т.д.
2. План потрібно розглядати не як директиву, а як неперервний процес, який забезпечує економічну автономію підприємству і є основою для прийняття управлінських рішень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Основні проблеми методології планування діяльності підприємств в ринкових умовах господарювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок