Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Оцінка результатів диверсифікації діяльності підприємства

Оцінка результатів диверсифікації діяльності підприємства

Назва:
Оцінка результатів диверсифікації діяльності підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,48 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Оцінка результатів диверсифікації діяльності підприємства


Підприємства різних галузей економіки в умовах глобалізації світової економіки, пов'язаної з взаємопроникненням технологій та капіталів, проводять диверсифікацію власної господарсько-фінансової діяльності. Диверсифікація є найпоширенішим способом розвитку підприємства, що полягає в освоєнні виробництва нових товарів, товарних ринків, а також видів послуг, що включає не просто диверсифікацію товарних груп, але й розповсюдження підприємницької діяльності на нові та не пов'язані з основними видами діяльності фірми [4;50]
Ефективність здійснення диверсифікації безпосередньо залежить від своєчасної орієнтації на види товарів, робіт, послуг, які мають попит і є конкурентоздатними. Все більше українських підприємств обирають диверсифікацію як основний стратегічний напрям розвитку.
Оцінка результатів діяльності підприємства пов'язана з розробкою методики отримання, аналізу та подання інформації, яка стосується освоєння нових технологій, видів продукції, діяльності ринків та інших видів і напрямків діяльності, а також виявлення закономірностей визначення стану досягнення мети проведення диверсифікації. Перспективи та проблеми, пов'язані із своєчасною оцінкою результатів диверсифікації складових бізнесу підприємств, є актуальними і потребують більш глибоких досліджень [1;166].
Методики оцінки ефективності проекту диверсифікації цікавлять усіх учасників проекту, залежно від їх ролі та участі. Економічно ефективним є той проект диверсифікації, у якому різниця дисконтова них результатів діяльності і витрат невід'ємне значення за певний період часу і у подальшому змінюється. Ефективний бізнес, який реалізується відповідно до мети у кінцевому результаті приведе до того, що підприємство та інвестор одержать достатній очікуваний прибуток.
Модель для визначення часток підприємства та інвестора  може мати вигляд:
КІ + КП = ОК,       (1)
ПІ + ПП = ОП,      (2)
ПІ / КІ > НПІ,        (3)
ПП / КП > Нпп,     (4)
де КІ - капітал інвестора; КП - капітал підприємства; ОК - загальний капітал, призначений для здійснення диверсифікації бізнесу; ПІ - прибуток інвестора; ПП - прибуток підприємства; ОП - загальний прибуток, який підлягає розподілові між учасниками проекту диверсифікації бізнесу; НПІ - норма прибутку капіталу інвестора; Нпп - норма прибутку капіталу підприємства [3;84].
Показником оцінки ефективності  вкладів є рентабельність власного капіталу. Цей показник посилений показником розрахунку рентабельності власного капіталу згідно з грошовим потоком.
При проведенні фінансового аналізу використовують чотири групи коефіцієнтів:
1. Коефіцієнти грошового покриття
2. Коефіцієнти грошового покриття прибутку
3. Коефіцієнти грошового покриття капітальних витрат
4. Коефіцієнти рентабельності грошових потоків
За першою групою коефіцієнтів визначають результати від диверсифікації основної діяльності підприємства. За другою групою - визначають ступінь розбіжностей. За третьою групою визначають можливості диверсифікованого підприємства. За четвертою групою коефіцієнтів проводиться оцінка можливостей диверсифікованого підприємства генерувати грошові потоки [2;56].
Отже, оцінюючи ефективність проекту диверсифікації діяльності підприємства необхідно використовувати дані динаміці за певний період. Оцінюючи ефективність проекту диверсифікації діяльності підприємства за допомогою фінансового аналізу доцільно використовувати не лише показники не лише показники за попередні роки, а й прогнозні. Достовірність результатів аналізу безумовно залежить від рівня знань спеціаліста, який проводить такий аналіз у питаннях прогнозування дій, але в будь - якому випадку такий аналіз є логічним наслідком фінансового аналізу звіту про рух грошових коштів для отримання управлінською ланкою інформації щодо оцінки результатів диверсифікації діяльності підприємства [2;57].
Основне завдання здійснення диверсифікації - забезпечення прийнятного співвідношення між прибутковістю та рівнем ризику.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Оцінка результатів диверсифікації діяльності підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок