Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Теорія суспільного вибору і оподаткування

Теорія суспільного вибору і оподаткування

Назва:
Теорія суспільного вибору і оподаткування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,04 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат
на тему:
Теорія суспільного вибору і оподаткування


Кожен з нас як споживач щодня стикається з про-блемою вибору: з яких страв укомплектувати свій обід у студентській їдальні, їхати до академії, тролейбусом, автобусом чи маршрутним таксі, яку придбати книг? з економіки? Часом ми робимо вибір, не замислюючисі чому він виявився саме таким. Це відбувається ніб підсвідома. Насправді ж споживацький вибір піддаєте ся досить вірогідному моделюванню. Існує також poj діл мікроекономіки, що пояснює поведінку споживача, механізм вибору того чи іншого набору продуктів, який він готовий придбати на ринку. Завдання цієї теми — викласти основні положення теорії споживацького вибору, тобто дати наукові пояснення тому, як спожи-вач витрачає свій доход для максимізацй задоволення.
1. Споживацькі переваги
Чи спостерігали ви, як відвідувачі читають меню у ресторані, кафе чи барі? Як правило, спочатку вони звертають увагу на ліву частину, де переліковуються запропоновані страви, і зупиняються на деяких з них. Потім зіставляють свій попередній вибір з правою частиною, де зазначено ціни, та хоча б приблизно визначають, чи можуть вони зробити відповідне замовлення на ту суму грошей, що у них є. Це спостереження дає ключ до розуміння досить складного процесу споживацького вибору, загальну схему якого наведено на рис. 2.1.
Насамперед слід мати на увазі, що споживач оби-ратиме лише те, у чому в нього є потреба. Можна впевнено сказати, що споживацький вибір утримується на потребах людей. Потреби — це стан задоволен-ня, який споживач прагне зберегти, або стан незадо-волення, який він хотів би змінити.
Задовольнити свої потреби споживач може за допомогою різного набору продуктів. Скажімо, втамува-ти голод можна як бутербродом з ковбасою, так і бу-тербродом з сиром. Залежно від смаків споживач від-дає перевагу якомусь з них. Отже, потреби людини, накладаючись на специфіку особистості, трансформу-ються у переваги. Споживацькі переваги — це ранги, які споживач установлює для альтернативних варіан-тів задоволення потреб. Ті варіанти, які, на думку споживача, здатні краще задовольнити його потреби, будуть займати більш високі місця у цьому "табелі про ранги". Таким чином, з'являючись на ринку, споживач має вибирати, як найкраще задовольнити свої потреби, не витрачаючи більше, ніж дозволяє йо-го бюджет.
Зазначені зауваження дають достатньо підстав для будови моделі споживацького вибору. Проте, ця модель, як і будь-яка інша, передбачає прийняття пе-вних допущень, вихідних посилань, що дають змогу краще її зрозуміти та обмежують умови, за яких висновки, зроблені за її допомогою, будуть найвірогід-нішими. Такими допущеннями є:
1. Здатність споживача ранжиру вати альтер-нативи задоволення своїх потреб. Якщо є два набо-ри товарів (А і В), то споживач може віддати пере-вагу якомусь з них або визнати, що вони для нього рівноцінні:
2. Переваги споживача транзитивні. Якщо спо-живач віддає перевагу набору товарів А порівняно з набором В, а набору В порівняно з набором С, то він віддає перевагу набору А порівняно з набором С:
3. Більша кількість товару привабливіша для споживача, ніж менша. Це посилання передбачає, що, будуючи модель поведінки споживача, ми вихо-димо з того, що його потреби в тому чи іншому продукті не задоволені повністю, оскільки після досягнення повної насиченості потреб певним товаром, він перетворюється на антиблаго, і спрацьовує інша залежність: чим менше антиблага, тим краще для споживача.
2. Функція корисності та криві байдужості
Присвоюючи ті чи інші ранги альтернативним ва-ріантам задоволення потреб, споживач виходить із суб'єктивного уявлення про корисність для себе різ-них благ. Корисність — це задоволення, яке споживач отримує від споживання товарів чи послуг або від будь-якої діяльності. На думку більшості сучасних дослідників, корисність не підлягає кількісному ви-міру (ординалістська точка зору), тому блага, як носії певної корисності для споживача, можуть бути вимі-ряні тільки порядкове: споживач здатний визначити-
ся з черговістю, послідовністю, в якій він обирав би ці блага для задоволення своїх потреб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Теорія суспільного вибору і оподаткування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок