Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Політика управління оборотними коштами підприємств молочної промисловості

Політика управління оборотними коштами підприємств молочної промисловості

Назва:
Політика управління оборотними коштами підприємств молочної промисловості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,75 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Політика управління оборотними коштами підприємств молочної промисловості


Однією із сторін, які вирішують сучасні українські підприємства молочної промисловості, особливе місце займає проблема ефективного управління оборотними коштами.
Завданням обігових коштів є забезпечення безперервності виробничого процесу. Фінансовий стан підприємства, його платоспроможність, інвестиційна привабливість – це переважно залежить від оборотного капіталу.
Для підвищення ефективності використання обігових коштів необхідне продумане економічне визначення потреби в них, тобто визначення такого їх оптимального розміру, який би при мінімальному запасі забезпечив би безперервне виробництво.
У цьому полягає суть нормування обігових коштів. Але останнім часом на молочних підприємствах України нормуванню обігових коштів не приділяють достатньої уваги, хоча в зарубіжних країнах (Німеччині, Японії) досвід його застосування переконує у необхідності його проведення.
Планування потреби в оборотних коштах дуже важливе тому, що правильне співвідношення розміру обігових коштів з обсягом виробництва має принципове значення для нормального виробництва та реалізації продукції.
Ефективне управління оборотними коштами передбачає вибір і здійснення певної фінансової політики. Суть такої політики полягає в розрахунку оптимальної величини та оптимальної структури обігових коштів.
Для повсякденної діяльності підприємства важливе значення має характеристика його ліквідності. Втрата ліквідності може призвести не лише до додаткових витрат, а й до періодичних зупинок виробництва.
Рівень оборотного капіталу характеризується показником - нормативом власних обігових коштів. При низькому рівні оборотних коштів господарська діяльність підприємства не підтримується належним чином, а звідси - періодичні збої в роботі, можлива втрата ліквідності, низький прибуток. В цьому випадку підприємство може зіткнутися з ризиком неплатоспроможності.
Якщо величина власних оборотних коштів дорівнює нормативній Прибуток стає максимальним. Подальше збільшення величини обігових коштів може призвести до того, що підприємство буде мати в розпорядженні тимчасово вільні активи, які можна буде використати для інноваційного розвитку підприємства. Адже в інакшому випадку вони (вільні активи) не будуть працювати.
Абсолютне чи відносне зростання обігових коштів може свідчити не тільки про розширення виробництва або дію факторів інфляції, а й про сповільнення їхнього обігу, що спричинить збільшення їхньої маси. Відомо, що різні рівні різних поточних активів не однаково впливають на прибуток. Кожне рішення, пов'язане з визначенням рівня грошових засобів, дебіторської заборгованості та виробничих запасів, повинно бути розглянуте як з позиції рентабельності даного виду активів так і з позиції оптимальної структури обігових коштів.
Крім цього, слід зазначити, що економічна ситуація в країні значною мірою впливає на склад і структуру обігових коштів підприємств молочної промисловості. Так, у структурі обігових коштів українських підприємств молочної галузі значну частку займає дебіторська заборгованість.
На протязі року дебіторська заборгованість суттєво змінюється саме на підприємствах молочної промисловості. Пов'язано це з тим, що як правило, в сезон масового надходження сировини, аби не затоварювати склади і полегшити реалізацію продукції, її відпускають в борг.
Тому підприємствам потрібно постійно стежити за своєю дебіторською заборгованістю, намагатися укладати угоди з покупцями продукції на умовах попередньої оплати або оплати за фактом поставки. Звичайно, конкуренція диктує свої умови: товари відвантажуються, оборотні фонди зменшуються, зростає дебіторська заборгованність.
На нашу думку, для зменшення рівня дебіторської заборгованості підприємствам потрібно застосовувати факторинг, а також зменшувати кількість продажу продукції з відстрочкою платежу. Адже за такої маркетингової політики підприємство фактично надає товарні позики споживачам своєї продукції. Кредитуючи їх, підприємство фактично ділиться з ними частиною свого прибутку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Політика управління оборотними коштами підприємств молочної промисловості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок