Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Управління матеріальними ресурсами як чинник мінімізації витрат на виробництво продукції та максимізації доходів фірми

Управління матеріальними ресурсами як чинник мінімізації витрат на виробництво продукції та максимізації доходів фірми

Назва:
Управління матеріальними ресурсами як чинник мінімізації витрат на виробництво продукції та максимізації доходів фірми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,58 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Управління матеріальними ресурсами як чинник мінімізації витрат на виробництво продукції та максимізації доходів фірми


Постійне збільшення використовуваних у виробництві знарядь праці, розширення обсягів виробництва, запровадження в дію нових основних фондів і капітальне будівництво вимагають все більшої і більшої кількості сировини, матеріалів, палива і енергії.
Перехід до ринкової системи економіки, вимагає наукового нормування матеріальних ресурсів. Об'єктивною розрахунковою базою як планів соци-ально-экономического розвитку, так і планів галузей народного господарства і промислових підприємств є научнообоснован-ные нормативи і розраховані на їхній основі норми витрат матери-альных ресурсів.
Норма - лат. norma - керівний початок, правило, зразок
Норма - величина, перемінна в часі. Її зміна обумовлена змінами в розвитку тієї області людської діяльності, для якого вона встановлена.
Нормування являє собою процес установлення норми. Нормування витрати матеріальних ресурсів - це регламентація використання предметів праці. Даний процес припускає глибоке знання економічної сутності, ролі і значення різних видів норм і нормативів у плануванні виробництва і його матеріально-технічного забезпечення.
Нормування використання матеріальних ресурсів припускає:
- розробку норм їх споживання у виробництві при ви-пуску продукції;
- коректування діючих норм;
- твердження і доведення норм до виробничих участків і бригад.
Нормування витрати матеріальних ресурсів включає:
- вивчення впливу умов виробництва, що визначають витрату матеріальних ресурсів на одиницю продукції, що випускається, з метою оп-тимального вибору матеріалів, упровадження прогресивної технології, вибору найбільш раціональної організації виробництва;
- визначення витрати матеріальних ресурсів, необхідного для виконання оп-ределенной роботи, виходячи зі сформованого организацион-ного і технічного рівня виробництва;
- забезпечення максимальної економії матеріальних ресурсів (при обов'язковому дотриманні необхідної якості продукції і робіт) за рахунок використання сучасного устаткування і инстру-мента.
Нормування матеріальних ресурсів є вкрай необхідним завданням для успішного функціонування підприємства будь-якого рівня. Від нормування залежать фінансові результати діяльності, оскільки через нього визначається потрібна кількість матеріальних ресурсів для виробництва тощо.
Визначення потреби підприємства у сировині та інших видах матеріальних ресурсів здійснюється за певними нормами їх витрати. Ці норми розробляються самими підприємствами або ж на їх замовлення галузевими науково-дослідними організаціями. Застосовувана система норм витрати матеріальних ресурсів охоплює велику кількість різноманітних норм; забезпечення зручності практичного користування ними досягається шляхом їх класифікації за певними ознаками (табл. 1).
Нормування витрати окремих видів матеріальних ресурсів передбачає дотримання певних його наукових принципів. Найважливішими з цих принципів мають бути: прогресивність, технологічна і економічна обгрунтованість, динамічність і забезпечення зниження норм.
Таблиця 1. Класифікація норм витрати матеріальних ресурсів.
Класифікаційні ознаки | Види норм витрати
Призначення | Норми витрати за видами матеріальних ресурсів - сировини, матеріалів, палива тощо.
Масштаб дії | Групові (на однакові види продукції) Індивідуальні
Період дії | Річні (для поточного планування) Перспективні
Ступінь деталізації об'єктів нормування | На деталь (вузол)
На виріб в цілому
Ступінь деталізації нормованих ресурсів | Специфіційовані (на вид ресурсів з конкретними їх параметрами) Зведені (на вид ресурсів за звуженою номенклатурою)
Норма витрати його чи іншого виду матеріальних ресурсів являє собою гранично допустиму величину витрати на виготовлення продукції в умовах конкретного виробництва з урахуванням необхідності застосування найпрогресивнішої технології та сировини (матеріалів) найвищого гатунку. Вона має власну структуру, тобто співвідношення окремих елементів, які у своїй сукупності утворюють загальну величину витрати -певного виду матеріальних ресурсів на одиницю вироблюваної продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Управління матеріальними ресурсами як чинник мінімізації витрат на виробництво продукції та максимізації доходів фірми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок