Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Загальна рівновага, ефективність обміну, розподілу і виробництва. Зовнішні ефекти

Загальна рівновага, ефективність обміну, розподілу і виробництва. Зовнішні ефекти

Назва:
Загальна рівновага, ефективність обміну, розподілу і виробництва. Зовнішні ефекти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,60 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Загальна рівновага, ефективність обміну, розподілу і виробництва. Зовнішні ефекти


План
Аналіз часткової і загальної рівноваги. Ефективність виробництва і діаграма Еджворта.
Обмін і ефективність розподілу.
Позитивні і негативні зовнішні ефекти, їх коригування. Теорема Коуза і її практичне застосування.
Приватні і суспільні блага, їх попит і пропозиція.


1.
Попередньо ми розглядали рівноважні ціни, рівноважний випуск на певних специфічних ринках, які є складовими загальної ринкової системи. Але економіка - це тісний клубок найрізноманітніших зв'язків між господарюючими суб'єктами: економічний імпульс від одного з них через систему ринку обов'язково передається іншим. Тому необхідний аналіз загальної рівноваги, тобто всеохоплюючий розгляд взаємозв'язків між усіма ринками і цінами, які утворюють ринкову систему в цілому.
Аналіз загальної рівноваги може бути використаний для розгляду довготермінових ефектів зворотнього зв'язку при зміні цін на ринках. Ефект зворотнього зв'язку - це подальша зміна цін і обсягів товарів і послуг на певному ринку у відповідь на зміни цін, що сталися на пов'язаних з ним ринках. Розглянемо це на прикладі ситуації, яка склалася в Україні в 90-х роках.
Через розрив традиційних економічних зв'язків після отримання незалежності постачання нафти на ринки України зменшились. Крива пропозиції перемістилася вліво, що призвело, до збільшення цін (Мал. а). Це негативно позначилось на ринках тих товарів, при виробництві яких використовується нафта, зокрема бензин. Крива пропозиції бензину, теж перемістилася вліво, і ціни на нього збільшились (Мал. б). Бензин, у свою чергу, є комплементарним благом для автомобілів. Збільшення цін на бензин спричинило зменшення попиту на автомобілі (Мал. г), крім того бензин і відповідно нафту. Первісне подорожчання нафти призвело до ефекту заміщення її на вугілля і збільшення попиту на нього (Мал. в). Внаслідок усіх цих ітерацій попит на нафту зменшиться, що призведе до зменшення цін на неї. Економічний маховик почне знову розкручуватися, але уже у зворотньому напрямку: збільшення пропозиції бензину, зменшення цін на нього, збільшення попиту на автомобілі, бензин, нафту, збільшення цін на нафту. Однак кожний наступний імпульс матиме меншу силу, ніж попередній, тому після кількох ітерацій потенціал первинного імпульсу вичерпається, і в економіці встановиться загальна рівновага.
Загальна рівновага відбуватиметься тоді, коли ціни прореагували на вихідну зміну попиту чи пропозиції таким чином, що обсяги попиту дорівнюють обсягам пропозиції на всіх ринках. За цих умов на жодному ринку немає тенденції до подальших змін попиту чи пропозиції.
Однак для розуміння основних принципів досягнення загальної рівноваги достатньо двовимірного аналізу. Припустимо, що в економічній системі використовується два фактори виробництва (праця і капітал). Протягом одного дня потрібно для виробничих цілей використовувати 40 тис. люд/год праці і 20 тис. маш/год капіталу. Сукупний обсяг послуг факторів виробництва доступний за певний проміжок часу, називається ресурсним обмеженням економіки. Після того, як увесь цей обсяг ресурсів включиться у виробничий процес, пропозиція буде абсолютно нееластичною.
Якщо виробництво обмежилося лише двома продуктами, то можна стверджувати, що чим більше виробляється одного з них, тим менше можливості суспільства з виробництва іншого. Тут ми маємо справу з ресурсними обмеженнями, які для двопродуктової моделі матимуть вигляд:
L=Lx+Ly К=КХ+КУ
Зручним інструментом для аналізу виробництва і розподілу ресурсів в економіці є діаграма Еджворта .
Тільки ті комбінації ресурсів, які відповідають точкам дотику двох сімейств ізоквант, є ефективними варіантами їх розподілу.
У точках дотику кути нахилу ізоквант збігаються. Отже, можна стверджувати, що ефективність буде досягатися при рівності граничних норм технологічного заміщення ресурсів при виробництві обох товарів:
MRTSLKx= MRTSLKy
Через усі точки дотику ізоквант можна провести криву, яка називається кривою ефективності використання ресурсів в економічній системі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Загальна рівновага, ефективність обміну, розподілу і виробництва. Зовнішні ефекти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок