Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Організація оборотних активів та джерела їх формування

Організація оборотних активів та джерела їх формування

Назва:
Організація оборотних активів та джерела їх формування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,27 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Організація оборотних активів та джерела їх формування


Оборотні активи, що є основним елементом матеріальної бази процесу виробництва, істотно впливають на нього. Якщо виробництво забезпечене достатньою кількістю необхідних елементів оборотних активів, воно працює, як правило, ефективно. Ефективно в цьому разі використовуються й оборотні активи.
Встановлення на підприємствах необхідного складу та структури оборотних активів, визначення потреби в них та джерел їх формування, а також контроль за зберіганням та ефективністю їх використання називається організацією оборотних активів.
Організація оборотних активів повинна будуватися на таких принципах:*
створенні мінімального обсягу оборотних активів, що забезпечує неперервність процесу виробництва та обігу, а також їх ефективне використання;*
раціональному розміщенні наявних оборотних активів за сферами відтворювального процесу в межах підприємства;*
формуванні та поповненні оборотних активів за рахунок власних та позикових джерел залежно від обсягів виробництва;*
створенні фінансових резервів;*
контролі за зберіганням та ефективним використанням оборотних активів.
Оборотні активи класифікують залежно від їх участі у кругообігу активів, методів планування та регулювання і джерел формування.
Залежно від участі в кругообігу оборотні активи поділяються на активи у сфері виробництва та у сфері обігу. Встановлення оптимального співвідношення оборотних активів, що перебувають у цих сферах, сприяє ефективнішому їх використанню. Разом з тим що більша питома вага оборотних активів у сфері виробництва та менша у сфері обігу, то ефективніше вони використовуються. К. Маркс, вважав активи у сфері обігу бездіяльною частиною і зазначав "...що менша остання порівняно з усім капіталом, то за інших рівних умов, більший прибуток".
Отже, важливим напрямком підвищення ефективності використання оборотних активів на підприємствах є вдосконалення їх розподілу за стадіями кругообігу, зниження питомої ваги фондів обігу.
Залежно від методів планування та регулювання оборотні активи поділяються на нормовані та ненормовані.
Нормованими називаються оборотні активи, за якими обчислюється норматив. До них належать виробничі запаси, готова продукція, незавершене виробництво, витрати майбутніх періодів та ін. Обчислення нормативів (мінімальної потреби) за цими видами оборотних активів дає можливість забезпечити їх ефективне використання та нормальний процес виробництва
Ненормованими є оборотні активи, за якими норматив не обчислюється. До них належать грошові кошти в касі та на рахунках у банках, кредиторська заборгованість та ін.
Залежно від джерел формування оборотні активи поділяються на кошти власні, позикові та залучені.
Власними називаються кошти підприємств, якими вони покривають мінімальні розміри оборотних активів (запасів і витрат), необхідні для забезпечення нормального, безперервного процесу виробництва та реалізації продукції. Вони постійно перебувають на підприємстві і строк користування ними не встановлюється. У цьому разі важливо забезпечити відповідність власних джерел фактичній наявності оборотних активів, оскільки і їх надлишок або нестача негативно впливають на ефективність їх використання і виробництво загалом.
Нині більшості підприємств народного господарства України притаманна нестача оборотних активів, що є однією з основних причин їх збиткової роботи.
Позиковими є кошти, які підприємства отримують у вигляді банківських кредитів з метою створення сезонних запасів матеріальних цінностей та покриття витрат виробництва. Ці кошти надаються підприємствам на певний строк, після завершення якого вони мають бути повернуті банку.
Залученими називаються кошти, що не належать підприємству, проте внаслідок діючої системи розрахунків перебувають у його обігу.
Порядок формування джерел створення оборотних активів на підприємствах залежить від форми власності, покладеної в основу функціонування підприємства, специфіки його організаційної побудови та інших факторів.
Джерела формування власних оборотних активів державних підприємств при їх організації визначаються вищою організацією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Організація оборотних активів та джерела їх формування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок