Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Практика здійснення та ефективність реструктуризації підприємств (організацій)

Практика здійснення та ефективність реструктуризації підприємств (організацій)

Назва:
Практика здійснення та ефективність реструктуризації підприємств (організацій)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,11 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Практика здійснення та ефективність реструктуризації підприємств (організацій)


Порядок, концепція і варіанти реструктуризації
Проведення заходів із реструктуризації для кожного суб’єкту господарювання потребує індивідуальних способів розв’язання завдань щодо виходу з кризового стану.
Реструктуризація підприємств (організацій) здійснюється після занесення їх до Реєстру неплатоспроможних підприємств та організацій і проведення поглибленого аналізу фінансово-господарської діяльності спеціалістами, які роблять висновки щодо способів оздоровлення та пропонують концепцію господарської діяльності підприємства.
Порядок реструктуризації підприємства (організації) показано на рис. .2.
Рис. 19.2. Порядок реструктуризації підприємства.
Концепцію розвитку підприємства розробляють залежно від умов його господарської діяльності за такими проблемами: організаційні, виробничі, інвестиційні, економічні, зовнішньо-економічної діяльності, управління персоналом, соціальні та екологічні.
Розробка концепції має ґрунтуватися на чітко визначеній і сформульованій меті реструктуризації підприємства і включати такі питання:
? аналіз зовнішніх і внутрішніх факторів впливу на господарську діяльність підприємства;
? вибір варіанта (виду) реструктуризації підприємства;
? обґрунтування стратегічного розвитку підприємства;
? оцінка можливості подолання труднощів у період реструктуризації;
? розробка бізнес-плану для реструктуризованого підприємства.
Вибір варіанта або виду реструктуризації підприємства полягає у виборі саме того з кількох поданих варіантів, який повністю відповідатиме вимогам і пріоритетам розвитку підприємства, високій технологічності виробництва і конкурентоспроможності продукції.
Основні варіанти проведення реструктуризації підприємств показано на рис. 19.3.
Рис. 19.3. Можливі варіанти проведення реструктуризації
суб’єктів господарювання.
Отже, концепція розвитку підприємств дає відповідь на питання про те, як саме буде проведено реструктуризацію: об’єднання, злиття, розподіл, виділення зі складу об’єднання, реорганізація тощо.
Форми й методи реорганізації структурних підрозділів у складі підприємства визначаються на підставі аналізу умов їхнього функціонування. Вибираючи форми й методи реорганізації, особливу увагу необхідно звертати на збереження підрозділів, які беруть участь у забезпеченні найважливіших державних потреб або соціально-економічних потреб регіону.
Вибір варіанта реструктуризації здійснюється на підставі критерію оцінки реальних можливостей структурних підрозділів підприємства, а саме:
а) ступінь освоєння нових ринків (відображає, наскільки швидко підрозділ може змінити структуру збуту продукції та подолати бар’єри вступу до нових ринків). Проте треба враховувати, що олігопольні ринки та ринки з високим ступенем вкладення капіталу в продукцію освоюються дуже повільно;
б) рівень специфічних виробничих знань і технологій (характеризує рівень застосування специфічних науково-технічних знань у виробничій діяльності підрозділу, який маж відмовитись від усього асортименту продукції, що виготовлялася раніше.
Специфічні виробничі знання й технології включають науково-технічні знання як у так званому чистому вигляді (технології «ноу-хау», патенти), так і у вигляді специфічних систематизованих знань, набутих у процесі роботи на даному виробництві (загальний рівень технічної освіти робітників, інноваційні процеси). Що вищим є рівень знань, які можуть бути передані, то легше підрозділ освоюватиме нові технології та види продукції.
За цими критеріями підрозділи відносять до однієї з категорій, о реорганізуються або ліквідуються (табл. 19.1). Проект плану реструктуризації має визначити:
? економічне обґрунтування її проведення;
? пропозиції щодо форм і методів реструктуризації;
? способи розв’язання фінансових, соціальних та інших проблем, зв’язаних із реструктуризацією;
? витрати на проведення реструктуризації та джерела їхнього фінансування;
? конкретні заходи, спрямовані на реалізацію проекту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Практика здійснення та ефективність реструктуризації підприємств (організацій)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок