Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Фінансова санація та банкрутство підприємств

Фінансова санація та банкрутство підприємств

Назва:
Фінансова санація та банкрутство підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,62 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Фінансова санація та банкрутство підприємств.
Поняття банкрутства та його правове за-безпечення.
Процедура визнання підприємства банкрутом, фінансова санація.
1. Поняття банкрутства та його правове за-безпечення.
Банкрутство – це визнана арбітражним судом нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше, як шляхом застосу-вання ліквідаційної процедури.
Умови відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом визначається Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 30.06.2000 р.
Банкрутство завжди зачіпає інтереси дуже багатьох суб'єктів фінансово-господарських відносин:
підприємств-кредиторів, які повинні встигнути заявити свої вимоги і претензії для того, щоб вони були враховані при по-гашенні боргів за рахунок майна банкрута;
найманих працівників, з якими у першу чергу мають бути здійснені розрахунки, а також яким забезпечені певні га-рантії при звільненні;
підприємств, що можуть виступити в ролі санаторів і тому зацікавлені у створенні досконалого механізму банкрутства.
Процедура банкрутства є кінцевою стадією невдалого функціонування підприємства, якій передують стадії нормальної ритмічної роботи і фінансових ускладнень. Банкрут-ство рідко буває несподіваним, особливо для досвідчених фінан-систів та менеджерів, які намагаються регулярно відслідковувати тенденції у розвитку власних підприємств і найбільш важливих партнерів.
Банкрутство значної частини фірм, особливо нових, зафіксовано в усіх країнах, де ведеться така ста-тистика. Наприклад, англійські дослідники підкреслюють, що близько 70-80% нових фірм припиняють свою діяльність в кінці другого року існування.
Успіхи та невдачі діяльності підприємства розглядаються як взаємодія ряду факторів – зовнішніх (на які підприємство не може впливати) і внутрішніх (які залежать від організації роботи самого підприємства). Здатність підприємства пристосовуватись до зміни зовнішніх (соціальних) і внутрішніх (технологічних) чинників є гарантією не лише виживання, але і розквіту підприємства.
2. Процедура визнання підприємства банкрутом, фінансова санація.
Справи про банкрутство розглядаються виключно господарськими судами, навіть якщо одна із сторін – це фізична особа, в тому числі така, що не є суб”єктом підприємницької діяльності. Справи про банкрутство підвідомчі господарським судам і розглядаються ними за місцезнаходженням боржника.
Боржниками можуть бути лише юридичні особи, а кредиторами – як юридичні, так і фізичні особи.
Ініціаторами порушення справи про банкрутство можуть бути як кредитори підприємства-боржника, так і саме підприємство. Право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник і кредитор.
Справа про банкрутство порушується господарським су-дом, якщо вимоги кредитора до боржника в сукупності складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.
Для ініціювання процедури визнання підприємства бан-крутом кредитору достатньо надіслати до господарського суду заяву, додавши до неї необхідні докази неплатоспроможності боржника.
Заява про порушення справи про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі і повинна містити:
найменування господарського суду, до якого по-дається заява;
найменування та поштові адреси боржни-ка та кредитора;
ідентифікаційний код кредитора як платника по-датків і зборів;
викладення обставин, які підтверджують неплатоспро-можність боржника, із зазначенням суми боргових вимог креди-торів, а також строку їх виконання і розміру неустойки;
перелік документів, що додаються до заяви.
Якщо справа про банкрутство порушується за за-явою боржника, боржник зобов'язаний одночасно подати план санації.
З метою забезпечення майнових інтересів кредиторів в рішенні господарського суду призначається розпорядник майна. Кредитори мають право запропонувати кандидатуру роз-порядника майна, яка відповідає попередньо встановленим ви-могам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Фінансова санація та банкрутство підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок