Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Реклама і просування товару на ринку з монополістичною конкуренцією

Реклама і просування товару на ринку з монополістичною конкуренцією

Назва:
Реклама і просування товару на ринку з монополістичною конкуренцією
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,42 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
з дисципліни “Мікроекономіка” на тему:
“Реклама і просування товару на ринку з монополістичною конкуренцією”


План
Вступ
Суть та особливості ринку монополістичної конкуренції
2. Особливості формування доходів фірми за умов монополістичної конкуренції
3. Нецінова конкуренція
3.1. Диференціація продукту
3.2. Реклама фірми, яка діє в умовах монополістичної конкуренції
3.3. Емпіричні дослідження впливу реклами на ступінь конкуренції в різних галузях
Висновок
Список використаної літератури


Вступ
Аналізуючи особливості реклами та просування товару на ринку з монополістичною конкуренцією, на нашу думку, слід спочатку звернути увагу на суть поняття “монополістична конкуренція”, розглянути її характерні ознаки, визначити особливості формування доходів фірми за умов монополістичної конкуренції.
Лише після дослідження цих основних моментів слід розпочинати безпосередньо вивчення питання про нецінову конкуренцію на монополістичному ринку, одним з найважливіших видів якої є реклама.
Важливим елементом у вивченні ролі реклами на ринку монополістичної конкуренції є визначення її впливу на ступінь конкуренції в різних галузях. З цього приводу існує думка, що реклама є формою переконання, яка посилює диференціацію продукту в свідомості споживачів і, таким чином, дозволяє кожній фірмі отримати більшу ступінь монопольної влади на ринку, при чому зробити це за рахунок споживачів. Реклама переконує споживачів в тому, що на світі не має близьких замінників. Реклама зменшує конкуренцію серед існуючих фірм галузі і, виступаючи для них в якості бар’єру, захищає створені фірми від потенційних конкурентів.
На противагу цій, інша проконкурента точка зору розглядає рекламу, як інформацію, тобто як відносно не дорогий засіб збільшення кількості замінників продуктів, відомих покупцям. Більше знання про якість продуктів завдяки рекламі успішно збільшує число замінників і робить галузь більш конкурентною.
Тому, метою даної роботи є вивчення різних точок зору що склалися в сучасній літературі стосовно ролі реклами на ринку з монополістичною конкуренцією і здійснення відповідних висновків.


1. Суть та особливості ринку монополістичної конкуренції
Під монополістичною конкуренцією слід розуміти таку ситуацію, при якій відносно велика кількість невеликих виробників пропонують подібну, але не ідентичну продукцію.
Ознаки монополістичної конкуренції:
кожна фірма володіє відносно невеликою часткою ринку, тому вона має обмежений контроль над ринковою ціною;
наявність відносно великої кількості фірм до того ж гарантує, що таємна угода, узгоджені дії фірми з метою обмеження об’єму виробництва та штучного встановлення цін, майже неможлива;
при багаточисельності фірм в галузі нема відчуття взаємозалежності між ними; кожна фірма оприділяє свою політику, не враховуючи можливу реакцію зі сторони конкуруючих з нею фірм.
Основна ознака монополістичної конкуренції:
Диференціація продукту – при монополістичній конкуренції фірми випускають різні види одного продукту. При цьому диференціація продукту може мати ряд різних форм.
Якість продукції. ПК можуть відрізнятися по потужності.
Послуги. Упакування та доставка додому, надання кредиту та відсоткові знижки.
Розміщення. Малі магазини, які розташовані ближче жилих масивів можуть мати вищі доходи, ніж крупні супермаркети.
Стимулювання збуту і упакування. Взаємозв’язок назви товару з ім’ям знаменитості, реклама. Багато фірм робить “ставку” на значки та товарі знаки, з метою переманити споживачів.
Найважливіше значення диференціації продукту – не дивлячись на наявність відносно великої кількості фірм, виробники, в умовах монополістичної конкуренції, володіють обмеженим степенем контролю над цінами на свою продукцію. Споживачі надають перевагу продукції певних продавців і в певних границях платять більш високу ціну за цю продукцію, щоб задовольнити свої потреби.
Вступ в галузь є відносно легким. Легкість вступу сприяє виникненню конкуренції в галузі із відносно великою кількістю невеликих фірм в довготерміновому періоді.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Реклама і просування товару на ринку з монополістичною конкуренцією

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок