Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Оцінка фінансової стійкості підприємства

Оцінка фінансової стійкості підприємства

Назва:
Оцінка фінансової стійкості підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,55 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Оцінка фінансової стійкості підприємства


Трансформація народного господарства в економіку відкритого типу створює для підприємств зовсім нові умови, які постійно змінюються, до яких необхідно пристосовуватись, адаптувати усі системи підприємства, щоб із основної ланки планової економіки підприємство перетворилося у незалежний економічний суб'єкт господарювання, який ефективно функціонує і розвивається в умовах ринку.
В ринкових відносинах особливого значення набуває повний і об'єктивний аналіз діяльності сільськогосподарських підприємств, який дає змогу оперативно реагувати на зміни (особливо негативні) як зовнішнього, так і внутрішнього середовища підприємства. Тільки за умов стабільного фінансового забезпечення підприємства можуть займати стійке положення в галузі, ефективно проводити модернізацію і реконструкцію виробництва, перейти до виробництва конкурентоспроможної продукції.
Фінансова стійкість передбачає здатність підприємства зберігати заданий режим функціонування за найважливішими фінансово-економічними показниками. Вона може розглядатися як результуюча категорія, що характеризує рівень стійкості роботи підприємства, його здатність забезпечити стабільні техніко-економічні показники й ефективно адаптуватися до змін у зовнішньому оточенні та внутрішньому середовищі. Рівень фінансової стійкості впливає і на можливості підприємства.
Визначення меж фінансової стійкості належить до найбільш важливих економічних проблем, тому що недостатня фінансова стійкість може призвести до неплатоспроможності підприємства й відсутності засобів для розвитку виробництва, а надлишкова буде перешкоджати розвитку, формуючи на підприємстві зайві запаси і резерви. Фінансова стійкість має характеризуватися фінансовими ресурсами, які відповідають вимогам ринку, а їхній розподіл і використання мають забезпечувати розвиток підприємства на основі зростання прибутку й капіталу при збереженні платоспроможності в умовах допустимого рівня ризику.
Фінансова стабільність пов'язана із ефективністю виробничо-господарської діяльності підприємства. Однак необхідно зазначити, що стійкість того чи іншого підприємства не завжди є наслідком недостатньої ефективності його діяльності. У нестабільному стані може опинитися й ефективно функціонуюче підприємство. Криза може бути результатом недостатньо високого рівня менеджменту, прояву впливу будь-яких несприятливих факторів (наприклад, неплатоспроможність покупців, що важко або неможливо було передбачити).
Отже, при проведені оцінки фінансової стійкості підприємства необхідно враховувати вплив різні факторів (внутрішні і зовнішні): виробництво дешевої продукції та надання послуг; міцне становище підприємства на ринку; високий рівень матеріально-технічної оснащеності виробництва і застосування передових технологій; налагодженість економічних зв'язків із партнерами; ритмічність кругообігу засобів; ефективність господарських і фінансових операцій; незначний  ступінь в процесі здійснення виробничої і фінансової діяльності тощо.
Таке вивчення факторів, які впливають на діяльність підприємства, зумовлює різні аспекти його стійкості, зокрема загальний, ціновий і фінансовий.
Фінансова стійкість - комплексне поняття, яке перебуває під впливом різноманітних фінансово-економічних процесів. Тому її слід визначити як такий стан фінансових ресурсів підприємства, результативності їхнього розміщення й використання, при якому забезпечується розвиток виробництва чи інших сфер діяльності на основі зростання прибутку й активів при збереженні платоспроможності й кредитоспроможності.
Головним інструментом вивчення фінансової стійкості підприємства виступають фінансові показники (коефіцієнти). Прикладом розрахунку таких показників можуть бути коефіцієнти фінансової стійкості СВК "Надія" Вінницької області, Чернівецького району, с. Володіївці за 2006 рік.
- Коефіцієнт концентрації власного капіталу.
Цей коефіцієнт характеризує частку власних коштів підприємства в загальній сумі коштів, авансованих у його діяльність і в СВК "Надія" складає 0,55.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Оцінка фінансової стійкості підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок