Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Обгрунтування підприємницької ідеї (бізнес-план)

Обгрунтування підприємницької ідеї (бізнес-план)

Назва:
Обгрунтування підприємницької ідеї (бізнес-план)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,80 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
12.1Обгрунтування підприємницької ідеї (бізнес-план).
Формою конкретизації підприємницької ідеї виробничого підприємства є бізнес-план фірми. Це розгорнутий документ, у якому представлені головні напрямки діяльності, ресурси, умови і результати підприємництва Він може мати різні види. Залежно від періоду планування розрізняють стратегічний (довгостроковий) бізнес-план — на період більше року; oпeративний (короткостроковий) бізнес-план — на рік і менше (квартал, місяць) В залежності від ступеня новизни підприємницької діяльності розрізняють: бізнес-план створення фірми або її підрозділу; бізнес-план розвитку. діючого економічного суб'єкта (реалізації нової підприємницької ідеї).
Головне призначення бізнес-плану будь-якого різновиду — обгрунтування розміру, доцільності й прибутковості інвестицій у виробниче підприємництво. Розмір цих інвестицій, як правило, перевищує можливості підпри-ємця і вимагає залучення позичкових коштів. Таким чином створюється ситуація, котра зачіпає інтереси трьох економічних суб'єктів — виробник товару (продавця), інвестора (банківської чи іншої установи), споживач (покупця), їхні інтереси тісно пов'язані, але в кожного є своя мета, яка може суперечити меті або умовам її досягнення для іншого суб'єкта. Виробки
виходячи з мети прибутковості його діяльності, зацікавлений у максималь-ній сумі позички на довгостроковий термін і на пільгових умовах. Банкір, виходячи з аналогічної мети, — у найшвидшому обороті грошових засобів з високою ставкою кредитного процента. Споживач, виходячи з мети пов-ного забезпечення своїх потреб при мінімумі витрат, — в широкому асор-тименті якісних товарів за низькими цінами.
Таких цін виробник, з одного боку, не зможе забезпечити за жорстких банківських умов; з другого боку, падіння споживчого попиту уповільнює обіг грошових засобів, що погіршує фінансовий стан банківських установ тощо. Інструментом оптимального узгодження цих різноспрямованих інтересів і повинен стати бізнес-план. Для фірми він є алгоритмом ефективних дій в розгортанні виробничої і комерційної діяльності, для інвестора – обґрунтуванням економічної доцільності інвестицій.
Споживача (покупця) цікавить не сам бізнес-план, а результати його реалізації. Автором бізнес-плану є найбільш зацікавлений суб'єкт-виробничник, тобто керівництво існуючої чи майбутньої фірми. Процедура роз-робки бізнес-плану в спрощеному вигляді подана на рис.
Структура бізнес-плану може відрізнятися для різних фірм у залеж-ності від етапу проходження підприємницької ідеї, специфіки виробництва, ступеня новизни та іншого, але в загальному вигляді бізнес-план містить такі розділи:
1. Резюме — головне призначення бізнес-плану, місія фірми, головні ознаки пропонованих фірмою виробів та послуг, їхня відмінність від анало-гічних виробів та послуг, наявних на ринку, ключові передумови результа-тивної діяльності фірми, фінансові потреби фірми, рівень та передумови прибутковості для інвестора.
Резюме формується після розробки бізнес-плану і вміщується на по-чатку готового документа для зручності користувачів — інвесторів, банкірів тощо.
2. Аналітичний розділ (інформація про зовнішнє економічне середо-вище і стан фірми) — характеристика попиту і пропозиції, конкурентів, цінових тенденцій, умов ресурсозабезпечення, умов кредитування, репута-ція фірми, організаційно-правовий статус фірми, персонал, ресурси і фінан-совий стан фірми, сильні та слабкі аспекти діяльності фірми тощо.
3. Продукція і технологія — опис виробів (послуг), їх призначення, параметри, характеристика якості й конкурентоспроможності, дизайн, упа-ковка, сервісне обслуговування, наявність зразка (або його зображення), завершеність підготовки виробництва, вимоги до технології, наявність відпо-відних виробничих потужностей, прогноз їх розвитку.
4. Обсяг продажу і виробництва — планова кількість продажу за роками (місяцями), прогноз цін і виторгу від реалізації, планові обсяги вироб-ництва, характеристики спеціалізації і кооперації виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Обгрунтування підприємницької ідеї (бізнес-план)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок