Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Загальний порядок нормування власних оборотних активів підприємств

Загальний порядок нормування власних оборотних активів підприємств

Назва:
Загальний порядок нормування власних оборотних активів підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,58 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Пошукова робота:
Загальний порядок нормування власних оборотних активів підприємств


Зміст
Розрахунок нормативу власних оборотних активів на сировину, основні матеріали та напівфабрикати..
Розрахунок нормативу власних оборотних активів на запаси палива.
Розрахунок нормативу власних оборотних активів на допоміжні матеріали.
Розрахунок нормативу власних оборотних активів на запаси тари.
Розрахунок нормативу власних оборотних активів на запасні частини для ремонту.
Розрахунок нормативу власних оборотних активів на запаси малоцінних та швидкозношуваних предметів.
Розрахунок нормативу власних оборотних активів на незавершене виробництво.
Розрахунок нормативу власних оборотних активів на запаси готової продукції.
Розрахунок нормативу власних оборотних активів на витрати майбутніх періодів.
Розрахунок нормативу власних оборотних активів економічним методом.
Визначення сукупного нормативу власних оборотних активів та джерел його покриття.
Показники використання оборотних активіви та їх розрахунок.
Контроль за використанням оборотних активів.


Розмір власних оборотних активів, необхідних підприємству для забезпечення нормальної діяльності, встановлюється нормуванням.
Нормування — це процес обчислення частини оборотних активів (запасів та витрат), потрібної підприємству для забезпечення нормального, неперервного процесу виробництва, реалізації продукції та розрахунків.
Основним завданням нормування є розробка на кожному підприємстві економічно обґрунтованих норм та нормативів власних
оборотних активів, що забезпечують прискорення обороту та найефективніше використання матеріальних і фінансових ресурсів.
Нормування оборотних активів включає розробку та встановлення на підприємствах спеціальних норм за окремими видами матеріальних цінностей, витрат виробництва тощо, а також розрахунок нормативу власних оборотних активів у грошовому вираженні на кінець року, кварталу.
Норма — це обчислювана у встановленому порядку за кожним видом оборотних активів відносна або мінімальна їх величина, необхідна для розрахунку нормативу. За одними видами оборотних активів норма обчислюється в абсолютних величинах (гривнях, копійках), за іншими — у відносних величинах (відсотках).
Норми оборотних активів за їх видами повинні розроблятися на кожному підприємстві спеціальною комісією відповідно до Типового порядку визначення норм запасів товарно-матеріальних цінностей, затвердженого Міністерством фінансів та Міністерством економіки України від 31 травня 1993р.
Розроблені норми діють кілька років і переглядаються при зміні технології виробництва, номенклатури продукції, що випускається, умов матеріально-технічного постачання.
Норматив — це мінімальний розмір власних оборотних активів у грошовому вираженні, необхідний підприємству для забезпечення нормального безперервного процесу виробництва, реалізації продукції та розрахунків. Нормативи власних оборотних активів мають ураховувати потреби підприємства в активах не тільки для основної діяльності, а й для капітального ремонту будинків, споруд, що виконується господарським способом, а також для допоміжних підприємств та інших служб підприємств, що не перебувають на самостійному балансі.
Норми та нормативи обчислюються шляхом складання спеціальних розрахунків за кожним видом оборотних активів, що нормуються. Визначаються нормативи на кінець планового року за окремими видами оборотних активів шляхом множення норми на обсяг (одноденну витрату) нормованих цінностей або витрат виробництва, що враховуються. Дані, необхідні для розрахунку норм та нормативів за окремими елементами нормованих оборотних активів, беруть з відповідних видів бухгалтерської звітності (балансів тощо) і таблиць виробничо-фінансового плану.
Нормування оборотних активів може здійснюватися трьома методами: прямого рахунку, аналітичним та методом коефіцієнтів.
Метод прямого рахунку полягає в тому, що спочатку визначаються відповідно до діючого порядку норми та нормативи за окремими елементами оборотних активів, а потім додаванням їх сум — сукупний норматив.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Загальний порядок нормування власних оборотних активів підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок