Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Підприємство, його види та об'єднання підприємств

Підприємство, його види та об'єднання підприємств

Назва:
Підприємство, його види та об'єднання підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,05 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Підприємство, його види та об'єднання підприємств
Основною виробничо-господарською ланкою національної економіки є підприємство. Поняття підприємство сформульовано у Законі України "Про підприємства в Україні".
Підприємство - самостійний господарюючий суб'єкт, який має права юридичної особи та здійснює виробничу, науково-дослідницьку і комерційну діяльність з метою отримання відповідного прибутку (доходу). Підприємство здійснює виробничу діяльність, тобто є товаровиробником. У практиці господарювання кожне підприємство становить складну виробничо-економічну систему, що здійснює багато видів діяльності.
Основним завданням діяльності підприємства є забезпечення потреб народного господарства товарами і послугами відповідного асортименту та якості. Виконання основного завдання підприємства вимагає вирішення часткових завдань, без чого неможливе виконання головного завдання. До часткових завдань підприємства належать:
- постійне підвищення ефективності виробництва;
- впровадження досягнень НТП у виробництво;
- постійне зростання культурно-технічного рівня працівників підпри-ємства і залучення їх до творчої діяльності (винахідництво, раціона-лізаторство, новаторство). Основними рисами промислового підприємства є:
- виробничо-технічна єдність;
- економічна єдність;
- організаційна єдність.
Виробничо-технічна єдність підприємства визначається спільністю призначення продукції або спільністю процесів її виробництва. Вона визначає єдину систему технічної документації, загальну технічну політику
Економіка підприємств
окремих ланок підприємства і т.д. З розвитком виробничих сил і спеціалізації виробництва виробничо-технічна єдність поглиблюється, оскільки звужується номенклатура виробів.
Економічна єдність підприємства виявляється у єдності плану, обліку, спільності матеріальних, технічних і фінансових ресурсів, економічних результатів роботи та єдиної системи стимулювання.
Організаційна єдність підприємства передбачає наявність єдиного колективу, єдиної адміністрації і управління виробництвом, загального обслуговування колективу підприємства, що визначає спільну відпо-відальність за його діяльність. Як правило, організаційна єдність підкрі-плюється спільністю території.
Класифікація промислових підприємств.
Хоча кожне підприємство відрізняється від інших особливостями продукції, характером виробництва, місцем розміщення тощо, все ж є можливість розробити типові рішення для окремих груп підприємств, чим доводиться доцільність їх класифікації. Основними ознаками, за якими класифікуються підприємства, є:
1. Чисельність працівників і обсяг господарського обороту:
- малі;
- середні;
- великі.
Так, згідно із Законом України "Про підприємства в Україні", до малих підприємств у сфері промисловості і будівництва віднесено підприємства з чисельністю працівників до 200 чоловік, у науці та науковому обслуговуванні - до 100, в інших галузях виробничої сфери - до 50, невиробничої сфери-до 25, у роздрібній торгівлі-до 15 чоловік.
2. Галузева належність:
- промислові;
- сільськогосподарські;
- будівельні;
- транспортні;
- торговельні;
- зв'язку;
- побутового обслуговування та інші.
Можливе створення комбінованих підприємств.
3. Форма власності:
- індивідуальні підприємства - засновані на особистій власності фізичної особи і тільки її праці;
- сімейні підприємства - засновані на власності та праці членів однієї сім'ї, які проживають разом;
- приватні підприємства - засновані на власності майна окремих громадян, з правом найму робочої сили;
- колективні підприємства - засновані на власності трудового колективу підприємства, а також кооперативу, іншого статутного товариства чи громадської організації;
- державні та державні комунальні підприємства - засновані на власності загальнодержавних (республіканських) чи адміністративно-територіальних одиниць;
- спільні підприємства - засновані на базі об'єднання майна різних власників (юридичних осіб та громадян інших держав) зі змішаною формою власності.
4. Правовий статус і форма господарювання:
- одноосібні (приватні) підприємства - є власністю однієї особи, що відповідає за свої зобов'язання усім майном;
- кооперативні підприємства - добровільні об'єднання громадян з метою спільного ведення господарської діяльності;
- орендні підприємства - засновані на договірних взаєминах на тимчасове володіння і користування майном;
- господарські товариства (партнерства) - певні об'єднання підпри-ємств, які передбачають з'єднання капіталів двох або більше госпо-дарюючих суб'єктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Підприємство, його види та об'єднання підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок