Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Вищі органи державного управління підприємствами та організаціями

Вищі органи державного управління підприємствами та організаціями

Назва:
Вищі органи державного управління підприємствами та організаціями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,67 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Вищі органи державного управління підприємствами
та організаціями


Окрім внутрішніх органів управління підприємствами та організаціями, існують вищі органи загальнодержавного управління всіма суб’єктами господарювання. Формування й функціонування таких органів управління є об’єктивно необхідними й доцільними, оскільки зумовлюються наявністю широкого кола управлінських рішень, прийняття та практична реалізація яких перебувають поза можливостями і компетенцією самих підприємств та організацій. Чинну в Україні систему загальнодержавного управління підприємствами, організаціями та іншими первинними ланками (утвореннями) національної економіки показано на рис. 3.6.
Рис. 3.6. Система загальнодержавного управління підприємствами
та організаціями в Україні.
Президент України як глава держави в рамках повноважень, визначених Конституцією України, керує усіма сферами діяльності суспільства, включаючи економіку. З цією метою він видає відповідні укази і розпорядження, проводить ділові зустрічі та наради з посадовими особами відповідного рівня, здійснює робочі поїздки в регіони (області, міста), відвідує ті або ті підприємства (організації). Певні управлінські рішення приймає також глава адміністрації Президента.
Верховна Рада (парламент) України бере участь в управлінні економікою, окремими її сферами і галузями опосередковано, через формування необхідної законодавчої бази.
Центральну виконавчу владу держави репрезентує Кабінет Міністрів України, який практично реалізує соціально-економічну політику країни, координує і спрямовує діяльність конкретних ланок національної економіки через відповідні центральні органи виконавчої влади — міністерства, державні комітети, комітети, агентства, інші установи.
Центральними органами виконавчої влади, керівники яких входять безпосередньо до складу Кабінету Міністрів України та які утворюють систему державного управління суб’єктами господарювання (діяльності), є конкретні міністерства, комітети та інші центральні відомства. Основними складовими елементами чинної системи загальнодержавного управління сферою економіки служать галузеві та функціональні міністерства.
Будь-яке міністерство очолює міністр, який має кількох заступників (здебільшого один з них є першим). До складу органів управління міністерства входять департаменти (управління) та відділи, які керують підприємствами (організаціями) з певних питань у межах своєї компетенції. Важливим робочим органом міністерства є колегія, членами якої є міністр, заступники міністра, начальники (керівники) основних департаментів і відділів. У складі міністерства виокремлюються необхідні функціональні департаменти: планово-економічний, технічний, маркетингу, зі зв’язків із зарубіжними країнами, фінансовий, праці й заробітної плати, виробничо-диспетчерський, центральна бухгалтерія тощо.
Виробничо-господарську та іншу діяльність окремих підприємств (організацій) чи їхніх добровільних або інституціональних об’єд-нань безпосередньо координують галузеві органи управління, до яких належать відповідні міністерства, комітети, агентства. Станом на 1 липня 1999 року в Україні діяли такі галузеві органи управління:
1) Міністерство агропромислового комплексу України;
2) Міністерство вугільної промисловості України;
3) Міністерство енергетики України;
4) Міністерство промислової політики України;
5) Міністерство транспорту України;
6) Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики України;
7) Державний комітет лісового господарства України;
8) Державний комітет рибного господарства України;
9) Державний комітет України з енергозбереження;
10) Комітет водного господарства України;
11) Комітет з питань садівництва, виноградарства та виноробної промисловості України;
12) Комітет медичної та мікробіологічної промисловості України;
13) Комітет України з монополії на виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів;
14) Комітет України з питань геології та використання надр;
15) Комітет харчової промисловості України;
16) Національне агентство з контролю за якістю та безпекою продуктів харчування, лікарських засобів і виробів медичного призначення;
17) Національне космічне агентство України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Вищі органи державного управління підприємствами та організаціями

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок