Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Розрахунково-платіжна дисципліна та її вплив на фінансово-господарську діяльність підприємств

Розрахунково-платіжна дисципліна та її вплив на фінансово-господарську діяльність підприємств

Назва:
Розрахунково-платіжна дисципліна та її вплив на фінансово-господарську діяльність підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,83 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Розрахунково-платіжна дисципліна та її вплив на фінансово-господарську діяльність підприємств


Розрахункова дисципліна передбачає зобов'язання суб'єктів го-сподарювання дотримуватися встановлених правил проведення роз-рахункових операцій.
Розрахункова дисципліна базується на виконанні основних принципів здійснення грошових розрахунків.
Дотримання розрахункової дисципліни сприяє прискоренню кру-гообороту коштів і зміцненню фінансового стану підприємства. По-рушення розрахункової дисципліни може бути наслідком незадовільної роботи фінансових служб підприємства, а також складного фінансового становища підприємств.
Платіжна дисципліна передбачає здійснення підприємствами платежів за фінансовими зобов'язаннями в повному обсязі та у встановлені строки.
Отже, забезпечення розрахунково-платіжної дисципліни зале-жить від фінансового стану суб'єктів господарювання і водночас впливає на їх фінансовий стан.
За порушення підприємствами розрахунково-платіжної дисцип-ліни до них можуть бути вжиті санкції.
Санкцію в господарських відносинах слід розглядати як приму-сову міру покарання, що застосовується за порушення встановлено-го порядку здійснення господарсько-фінансової діяльності. Застосу-вання санкцій спрямовано на зміцнення договірної, кредитної, розрахункової, фінансової дисципліни і поліпшення роботи еконо-мічного суб'єкта.
Залежно від того, які суб'єкти застосовують санкції, останні по-діляються на договірні, банківські (кредитні), фінансові.
Договірні санкції спрямовані на забезпечення повного й безумо-вного виконання господарських угод. Такі санкції застосовуються у вигляді сплати неустойки, яка визначається у відсотках до суми не-виконаного зобов'язання.
Банківські (кредитні) санкції застосовуються до підприємств за порушення ними кредитної дисципліни; за незадовільний стан обліку і звітності; нецільове використання кредитних ресурсів;
порушення планових строків уведення об'єктів, на які отримано кредит, в експлуатацію; за несвоєчасне повернення отриманих кредитів.
Перед застосуванням кредитних санкцій банк може виставити вимогу підприємству ліквідувати недоліки і порушення, які були виявлені в процесі аналізу діяльності підприємства, а також прове-дення поточних кредитних і розрахункових операцій.
Фінансові санкції застосовуються за порушення суб'єктами гос-подарювання фінансової дисципліни. Вони застосовуються держав-ними органами, податковими адміністраціями.
Фінансові санкції визначено Законом України «Про державну податкову службу в Україні», а також законами, які регулюють фі-нансові відносини підприємства щодо сплати окремих податків і зборів (обов'язкових відрахувань).
Відповідно до Закону «Про оподаткування прибутку підпри-ємств» платники податку, що не подали або подали несвоєчасно в податковий орган декларацію про прибуток, розрахунок податку на прибуток, платіжне доручення на перерахування податку до бю-джету, сплачують штраф у розмірі 10% суми нарахованого податку за кожний випадок такого порушення.
Якщо неподання або несвоєчасне подання цих документів є на-слідком поштової затримки, то фінансові санкції, визначені подат-ковим органом, будуть застосовані, але платник податку має право оскаржити це рішення в судовому порядку.
Названим законом запроваджено нову фінансову санкцію. Плат-никси податку, що не мають на момент перевірки податковим орга-нов бухгалтерських звітів та балансів, декларацій та розрахунків, пов»'язаних із нарахуванням та сплатою податку за відповідні періо-ди, сплачують штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за одноразове порушення.
.Якщо платник податку протягом наступного 12-місячного подат-ковіого періоду припускає порушення вдруге, то він сплачує штраф у суміі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, по-множених на кількість таких порушень.
У разі приховування або заниження сум податку платник подат-ку сплачує суму донарахованого податковим органом податку, штраф у розмірі 30% від суми донарахованого податку (недоїмки) та шені, обчисленої з розрахунку 120% облікової ставки НБУ, що ді-ялаї на момент сплати.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Розрахунково-платіжна дисципліна та її вплив на фінансово-господарську діяльність підприємств

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок