Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Значення оцінки фінансової стійкості господарюючого суб'єкта на шляху інтеграції України у Європу

Значення оцінки фінансової стійкості господарюючого суб'єкта на шляху інтеграції України у Європу

Назва:
Значення оцінки фінансової стійкості господарюючого суб'єкта на шляху інтеграції України у Європу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,31 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Значення оцінки фінансової стійкості господарюючого суб'єкта на шляху інтеграції України у Європу


На нинішньому етапі розвитку нашої держави визначальним стратегічним напрямком є членство України в Європейському Союзі. Реальність вступу України до Євросоюзу багато в чому визначається відповідністю устрою держави та вітчизняної економіки Копенгагенським критеріям: наявністю демократії в країні, створенням ринкової економіки і конкурентоспроможністю.
Основною проблемою для України при вступі до ЄС є недостатній обсяг фінансових ресурсів і, як наслідок, неспроможність вітчизняного товаровиробника конкурувати з розвиненими країнами. Відновити конкурентоспроможність наших товарів неможливо без фінансових вливань, нарощування обсягів капітальних та фінансових інвестицій і кредитування стратегічно важливих секторів економіки.
Фінансовий ресурс - один з найважливіших чинників перемоги у конкурентній боротьбі. І слід не лише шукати різні джерела для його збільшення, але й формувати умови для його залучення через гарантування можливості збереження, примноження і повернення капіталу .
Основним джерелом нарощення обсягів фінансування є іноземні та вітчизняні інвестиції, а також кредитування виробничого сектора. Капітали йдуть на ті ринки, які характеризуються стабільністю, передбачуваністю і пропонують позитивні зрушення. На жаль, Україна продовжує належати до країн з відносно високим ступенем ризиків - економічних, політичних, правових і саме цей чинник стримує інвестування у реальний виробничий сектор.
Для інвестування та кредитування коштів в розвиток певного суб'єкта господарювання, інвесторам і кредиторам важливо мати деякі гарантії стосовно повернення вкладених грошей. В силу цієї обставини вкладникам та кредиторам необхідно звертати особливу увагу на фінансове здоров'я підприємства, що інвестується. Тому перед інвестуванням грошей слід проводити аудит, що базується на застосуванні аналітичних процедур, визначення фінансової стійкості даного підприємства та ймовірності повернення коштів.
Фінансова стійкість - це здатність суб'єкта господарювання функціонувати і розвиватися, зберігати рівновагу свого балансу у мінливому зовнішньому і внутрішньому середовищі, що гарантує його платоспроможність та інвестиційну привабливість. Фінансова стійкість і стабільність підприємства залежить від результатів його виробничої, комерційної і фінансової діяльності.
Недостатня фінансова стійкість може призвести до неплатоспроможності підприємства і відсутності у нього коштів для розвитку виробництва і взагалі діяльності суб'єкта господарювання. Надлишкова фінансова стійкість також негативно впливає на виробничо-господарську діяльність, оскільки виступає гальмом її розвитку, збільшуючи надлишкові запаси і резерви на підприємстві.
На нашу думку, фінансова стійкість повинна характеризуватися таким станом фінансових ресурсів, який би відповідав вимогам ринку і водночас задовольняв потреби розвитку підприємства.
Аналіз фінансової стійкості суб'єкта господарювання на певну дату дозволяє оцінити готовність підприємства до погашення своїх боргів, його фінансову незалежність, тенденції зміни рівня цієї незалежності, відповідність стану активів і пасивів основним завданням його фінансово-господарської діяльності, встановити, наскільки раціонально підприємство управляло власними і позиковими коштами у минулих періодах.
Аналізуючи фінансову стійкість, можна зробити висновок, що власники підприємства (акціонери, інвестори та й інші особи, що зробили внески до статутного капіталу) завжди прагнуть до оптимального зростання частки позичених коштів; кредитори ж віддають перевагу підприємствам з високою часткою власного капіталу.
На сьогодні у нашій державі відсутня комплексна система оцінки фінансової стійкості, яка б справді допомагала інвесторам оцінити реальний стан підприємства, що інвестується. Для оцінки фінансової стійкості підприємства використовують понад двісті відносних аналітичних показників, які можна розраховувати на основі фінансової звітності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Значення оцінки фінансової стійкості господарюючого суб'єкта на шляху інтеграції України у Європу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок