Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Основні фонди підприємств, їх склад, оцінка, знос, амортизація та відновлення

Основні фонди підприємств, їх склад, оцінка, знос, амортизація та відновлення

Назва:
Основні фонди підприємств, їх склад, оцінка, знос, амортизація та відновлення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,73 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Основні фонди підприємств, їх склад, оцінка, знос, амортизація та відновлення


Процес виробництва на підприємствах усіх форм власності передбачає наявність такого фактора виробництва, як основні фонди.
Основні фонди — це вартість матеріально-речовинних цінностей, що використовуються підприємствами у виробничій та невиробничій сферах діяльності тривалий час (понад рік).
Відповідно до діючої типової класифікації основні фонди групуються залежно від функціонального призначення, галузевої належності, речовинно-натурального складу тощо.
Залежно від функціонального призначення основні фонди поділяються на виробничі та невиробничі.
Виробничі основні фонди — це фонди, які безпосередньо беруть участь у виробничому процесі або сприяють його здійсненню. До них належать будівлі, споруди, силові машини та устаткування, передавальні пристрої, транспортні засоби, робоча худоба, багаторічні насадження, інші основні фонди, що діють у сфері матеріального виробництва.
Невиробничі основні фонди — це фонди, що не беруть безпосередньої або побічної участі у процесі виробництва та передбачені для обслуговування потреб житлово-комунального господарства, охорони здоров'я, освіти, культури. До них належать споруди, будівлі, машини, обладнання, апарати та інші фонди, що використовуються в невиробничій сфері.
За галузевою належністю основні фонди поділяються на фонди промисловості, будівництва, сільського господарства, транспорту, зв'язку та ін.
За натурально-речовинним складом основні виробничі фонди поділяються на будівлі, споруди, передавальні пристрої, машини та обладнання, транспортні засоби, інструменти і приладдя, виробничий та господарський інвентар, робочу та продуктивну худобу, багаторічні насадження; капітальні витрати на поліпшення земель, інші основні фонди.
Для нарахування амортизаційних відрахувань основні фонди поділяють на чотири групи:*
будівлі, споруди, їх структурні компоненти та передавальні пристрої, житлові будинки;*
автомобільний транспорт та вузли, меблі, побутові електронні, оптичні, електромеханічні пристрої та інструменти, ЕОМ, офіс-не (конторське) обладнання та пристрої до нього;*
інші основні фонди, які не ввійшли до перших двох груп;*
інформаційні системи, телефони, у тому числі і мобільні, мікрофони та рації, інше.
Обсяг основних фондів підприємства відображається у звіті про їх первісну та залишкову вартість.
Повна вартість основних фондів визначається без урахування частини їх вартості, що перенесена на продукцію, виготовлену за участю цих фондів, а залишкова вартість - з урахуванням перенесеної частини вартості.
У процесі функціонування основні фонди піддаються фізичному (матеріальному) та моральному (економічному) зносу.
Фізичний знос основних фондів це втрата ними первісної споживчої вартості, внаслідок чого вони поступово знецінюються та потребують заміни на нові аналогічні засоби праці. Так, будівлі та споруди піддаються поступовому старінню, машини та обладнання — зносу в результаті використання у виробництві, корозії металу тощо.
Встановлення ступеня фізичного зносу необхідне для визначення реальної вартості, правильного планування заміни старих машин та обладнання на нові. Коефіцієнт фізичного зносу визначається за формулою
де ?Зн - сума зносу основних фондів, грн; Сп- первісна вартість усіх або окремих видів груп основних фондів, грн.
Фізичний знос основних фондів частково відновлюється шляхом ремонту, реконструкції та модернізації.
Моральний знос виявляється в тому, що випущені раніше основні фонди за конструкцією, продуктивністю, економічністю значно поступаються новим зразкам. Тому періодично постає потреба заміню-вати застарілі основні фонди на нові, економічніші.
Відновлення зношуваних основних фондів та їх відтворення здійснюються за рахунок амортизаційних відрахувань, що формуються при амортизації цих фондів.
Амортизація це поступове перенесення за частинами (у міру фізичного зносу) вартості основних фондів на вироблений за їх допомогою продукт (надані послуги).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Основні фонди підприємств, їх склад, оцінка, знос, амортизація та відновлення

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок