Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Методи ціноутворення на підприємствах промисловості будматеріалів

Методи ціноутворення на підприємствах промисловості будматеріалів

Назва:
Методи ціноутворення на підприємствах промисловості будматеріалів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,12 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Методи ціноутворення
на підприємствах промисловості будматеріалів


ПЛАН
ВСТУП
1. ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ ЦІНОУТВОРЕННЯ
2. МЕТОДИ ЦІНОУТВОРЕННЯ В ПРОМИСЛОВОСТІ БУДМАТЕРІАЛІВ
ВИСНОВКИ
ЛІТЕРАТУРА


Вступ
Ціна — це грошова сума, що сплачується за конкретний товар. У промисловості будівельних матеріалів таким товаром, відповідно, виступають будівельні конструкції, будівельні суміші і т.п.
Ринкова ціна на будматеріали встановлюється безпосередньо на ринку будресурсів під впливом співвідношення попиту і пропозиції. Іноді таку ціну нази-вають вільною; вона не встановлюється спеціальними органами, не нав'язується згори.
Відхилення ціни від вартості відбувається не за вказівкою чиновників, а внаслідок співвідношення попиту і пропозиції. Монопольна ціна, встановлена державою або нав'язана приватним монополістом, не має нічого спільного з ринковою ціною. В умовах адміністративно-командної економіки ціни втратили свою регулюючу роль. Наслідком цього став хронічний дефіцит багатьох будівельних матеріалів у минулому.
Ціна є важелем встановлення пропорцій у господарстві в умовах конкуренції. Якщо в країні панує монополія державної власності на засоби виробництва, ціна втрачає роль регулятора економіки, перестає бути поряд з конкурентною боротьбою рушійною силою розвитку виробництва.
Ринкова ціна не може бути встановлена урядовим декретом чи указом президента країни. Для цього мають бути об'єктивні умови:
демонополізація економіки на основі проведення приватизації;
наявність конкурентного середовища;
створення необхідних умов для підприємництва, розвитку всіх легальних форм господарювання.
Якщо абстрагуватись від інших чинників або розглядати ціноутворення, як кажуть, «за інших однакових умов», то ціна залежить від вартості товару: збільшення вартості веде до збільшення ціни і навпаки.
1. Загальні засади ціноутворення
Як відомо, величина вартості товару змінюється прямо пропорційно до кількості часу, витраченого на його виробництво, і обернено пропорційно — до продуктивності праці.
В умовах ринкової економіки кожний керівник підприємства, кожний підприємець знає, що підвищення продуктивності праці формує індивідуальну вартість товару нижчу, ніж суспільне необхідна. І певний час підприємства, які досягай таких результатів, можуть реалізувати товар за ціною, вищою, ніж індивідуальна вартість. Це забезпечує їм надлишковий прибуток. Однак підвищення суспільної продуктивності праці в певній галузі виробництва об'єктивно веде до зниження вартості та відповідно — ціни.
Основні чинники зростання продуктивності праці є одночасно і чинниками зниження ціни.
До них слід віднести:
зростання технічної оснащеності праці;
підвищення культурно-технічного рівня і кваліфікації працівників;
поліпшення організації виробництва і праці;
використання матеріальної заінтересованості.
Визначальний вплив на активність дії перелічених чинників має науково-технічний прогрес. Найсприятливіші умови для зниження цін мають ті країни, в яких успішно реалізуються головні напрями науково-технічного прогресу: прискорений розвиток науки, виникнення нових знарядь праці та застосування нової технології, поява нових предметів праці.
2. Методи ціноутворення в промисловості будматеріалів
Співвідношення попиту і пропозиції на ринку будматеріалів весь час змінюється. Є зміни, які мають сталий характер. Наприклад, пропозиція будівельної продукції для зовнішніх робіт взимку в нашій країні зменшується. Однак попит на будівельні матеріали для внутрішніх будівельних робіт великий і взимку. Внаслідок такого співвідношення попиту і пропозиції на будівельні матеріали для внутрішніх робіт в зимовий період ціни на них підвищуються.
Отже, коли попит великий, а пропозиція недостатня, ціни зростають, і навпаки. У всіх випадках скорочення виробництва товарів призводить до підвищення цін (якщо попит на такі товари не зменшився).
Є чинники, що знижують попит населення на товари, а отже, зумовлюють зниження ціни товару (за умови, що пропозиція товарів залишилась незмінною). Знижуються ціни на товари і через моральну зношеність товарів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Методи ціноутворення на підприємствах промисловості будматеріалів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок