Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Ефективність використання інновацій

Ефективність використання інновацій

Назва:
Ефективність використання інновацій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,23 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
«Ефективність використання інновацій»


Якщо керуватися канонами теорії ринкової економіки, то напрошується висновок про необхідність виділення, принаймні, двох критеріїв ефективності. По-перше, це локальні критерії ефективності діяльності первинних суб’єктів, що господарюють, які у рамках заданих зовнішніх обмежень прагнуть до одержання найбільших вигод (прибутковості, прибутку) у довгостроковій перспективі. По-друге, це глобальні критерії ефективності діяльності всієї економічної системи, що повинен лежати в основі державної політики, спрямованої на забезпечення динамічного розвитку всього суспільства.
Не менш важлива значимість визначення економічного ефекту і для перехідної економіки. В залежності від результатів, що враховуються, і витрат розрізняють наступні види ефекту (табл. 1):
Таблиця 1
Види ефекту від реалізації інновацій
Види ефекту | Фактори-показники
Економічні
Науково-технічний
Фінансовий
Ресурсний
Соціальний
Екологічний | Показники враховують у вартісному вираженні усі види результатів і витрат, обумовлених реалізацією інновацій
Новизна, простота, корисність, естетичність, компактність
Розрахунок показників базується на фінансових показниках
Показники відображають вилив інновацій на обсяг виробництва і споживання того чи іншого виду ресурсу
Показники враховують соціальні результати реалізації інновацій
Шум, електромагнітне поле, освітлення (зоровий комфорт), вібрація. Показники враховують інновацій на навколишнє середовище.
В залежності від тимчасового періоду обліку результатів і витрат розрізняють показники ефекту за розрахунковий період і показники річного ефекту.
Тривалість прийнятого тимчасового періоду залежить від наступних факторів:
тривалості інноваційного періоду
терміну служби об’єкта інновацій
ступеня вірогідності інформації
вимог інвесторів
Вище відзначено, що загальним принципом оцінки ефективності є зіставлення ефекту (результату) і витрат.
Відношення результат\витрати може бути виражений як у натуральних, так і в грошових величинах. Показник ефективності при цих способах вираження може виявитися різним для однієї і тієї ситуації. Але, головне, потрібно чітко зрозуміти: ефективність у виробництві – це завжди відношення.
У цілому проблема визначення економічного ефекту і вибору найбільш кращих варіантів реалізації інновацій вимагає, з одного боку, перевищення кінцевих результатів від їхнього використання над витратами на розробку, виготовлення і реалізацію, а з іншого боку – зіставлення отриманих при цьому результатів з результатами від застосування інших аналогічних за призначенням варіантів інновацій. Особливо гостро виникає необхідність швидкої оцінки і правильного вибору варіанту на фірмах, що застосовують прискорену амортизацію, при якій терміни заміни діючих машин і устаткування на нові істотно скорочуються.
Метод обчислення ефекту (доходу) інновацій, заснований на зіставленні результатів їхнього освоєння з витратами, дозволяє приймати рішення про доцільність використання нових розробок.
Для оцінки загальної ефективності інновацій може використовуватися система наступних показників:
інтегральний ефект
індекс рентабельності
норма рентабельності
період окупності
1. Інтегральний ефект Еінт – являє собою величину різниці результатів ат інноваційних витрат за розрахунковий період, доведених до одного, звичайно початкового року, тобто з обліком дисконтування результатів і витрат:
ТР
Эінт = У (Pt - Зt)at ,
t = 0
де Тр – розрахунковий рік
Pt – результат у t-й рік
Зt – інноваційні витрати в t-й рік
at – коефіцієнт дисконтування (дисконтний множник).
Інтегральним ефектом називають також чистий дисконтований дохід, чиста наведена чи чиста сучасна вартість, чистий наведений ефект.
Розглянутий вище метод дисконтування – метод порівняння різночасних витрат і доходів, допомагає вибрати напрямки вкладення засобів в інновації, коли цих засобів особливо мало. Даний метод корисний для організацій, що знаходяться на підлеглому становищі й одержують від вищестоящого керівництва вже жорстко зверстаний бюджет, у якому сумарна величина можливих інвестицій в інновації визначена однозначно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ефективність використання інновацій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок