Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Інноваційний менеджмент у ринковій системі господарювання

Інноваційний менеджмент у ринковій системі господарювання

Назва:
Інноваційний менеджмент у ринковій системі господарювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,20 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
реферат
НА ТЕМУ:
„Інноваційний менеджмент у ринковій системі господарювання”


ПЛАН
ВСТУП
Сектори науки.
Венчурне підприємство як форма підприємств.
Малий дослідницький бізнес.
Відрізки капіталовкладень.
ВИСНОВОК
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ


ВСТУП
Усю сукупність процесів (явищ), що відбуваються на підприємствах різних галузей народного господар-ства, можна умовно поділити на дві групи — тра-диційні та інноваційні. Традиційні процеси (явища) характеризують звичайне функціонування народного господарства, його галузей і підприємств, а інно-ваційні — розвиток останніх на якісно новому рівні. Протягом тривалого періоду, коли економіка функці-онувала й розвивалася переважно за рахунок екстен-сивних факторів (застосування постійно зростаючого обсягу суспільних ресурсів — персоналу, виробничих фондів), у виробництві домінували традиційні ево-люційні процеси. Оскільки екстенсивні фактори прак-тично себе вичерпали або стали економічно невигід-ними, розвиток та інтенсифікація сучасного виробниц-тва мають базуватися переважно на нових рішеннях у галузях технології, техніки, організаційних форм і методів господарювання. Опрацювання, прийняття та реалізація таких рішень і становлять зміст інновацій-них процесів.
У загальному розумінні інноваційні процеси, що мають місце в будь-якій складній виробничо-госпо-дарській системі, є сукупністю прогресивних, якіс-но нових змін, що безперервно виникають у часі та просторі.


1. Сектори науки
Для ринкової економіки характерне поширення ринкових відносин на всі господарські сфери. Тому інновація розглядається як товар.
Інноваційний менеджмент – сукупність принципів, методів і форм управління інноваційними процесами, інноваційною діяльністю, зайнятими цією діяльністю організаційними структурами і їхнім персоналом.
Для нього, як і для будь-якої іншої області менеджменту, характерні:
постановка мети і вибір стратегії
чотири цикли.
Сказане наочно представлено на схемі 3.
1. Планування: складання плану реалізації стратегії.
2. Визначення умов і організації: визначення потреби вресурсах для реалізації різних фаз інноваційного циклу, постановка задач перед співробітниками, організація роботи.
3. Виконання: здійснення досліджень і розробок, реалізація плану.
4. Управління: контроль і аналіз, коректування дій, нагромадження досвіду. Оцінка ефективності інноваційних проектів; інноваційних управлінських рішень; застосування нововведень.
Організаційні структури інноваційного менеджменту - організації, що займаються інноваційною діяльністю, науковими дослідженнями і розробками.
Наукова організація – організація (установа, підприємство, фірма), для якого наукові дослідження і розробки є основним видом діяльності. Наукові дослідження і розробки можуть бути основною діяльністю для підрозділів, що знаходяться в складі організації (установи, підприємства, фірми). Наявність таких підрозділів не залежить від приналежності організації в тій чи іншій галузі економіки, організаційно-правової форми власності.
В Україні діє наступна класифікація наукових організацій по секторах науки і типам організацій, об'єднаних по організаційних ознаках, характеру і спеціалізації виконуваних робіт:
Сектори науки (діяльності)
Сектор | Зміст
Державний |
Організації міністерств і відомств, що забезпечують управління державою і задоволення потреб суспільства в цілому (державне управління, оборона, суспільний порядок; охорона здоров'я, культура, дозвілля, соціальне забезпечення і т.п.), включаючи федеральні і місцеві органи.
Безприбуткові (некомерційні) організації, чи цілком в основному фінансовані і контрольовані урядом, за винятком організацій, що відносяться до вищого утворення. Ці організації в першу чергу обслуговують уряд і не ставлять своєю задачею одержання прибутку, а в основному втягнені в дослідницьку діяльність, що стосується суспільних і адміністративних функцій.
Підприємницький |
Всі організації і підприємства, чия основна діяльність зв'язана з виробництвом чи продукції послуг у ланцюгах продажу (відмінних від послуг сектора вищого утворення), у тому числі, що знаходяться у власності держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Інноваційний менеджмент у ринковій системі господарювання

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок