Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Вплив фактору часу на діяльність підприємства

Вплив фактору часу на діяльність підприємства

Назва:
Вплив фактору часу на діяльність підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,29 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
Вплив фактору часу на діяльність підприємства


Праця - це процес, що відбувається в часі і просторі. Його хара-ктеризує насамперед рух. Витрата людської енергії (а отже, часу) у процесі праці матеріалізується (упредметнюється) в продук-тах праці. Упредметнена праця набуває форми спожитої вартос-ті тільки в безперервному русі від виробництва до індивідуаль-ного або виробничого споживання. Значна частина суспільної праці (а отже, витраченого суспільством сукупного робочого часу), яка упредметнена в засобах і виробничих умовах, становить ма-теріальну основу виробництва.
Важко не погодитися з Ф. Енгельсом, який писав: «...Рух є спосіб існування матерії». Розрізняють такі види руху: механічний (визначається дією фізичних зако-нів, зокрема, закону всесвітнього тяжіння), молекулярний (пе-реміщення молекул), хімічний (швидкість різних хімічних ре-акцій), біологічний (ритми життєдіяльності живих істот), соці-альний (історичний розвиток). Свої особливості має й економіч-ний рух.
Формою і мірою всіх видів руху є час. Час - загальна форма буття матерії, що виражає тривалість її існування і послідовність зміни станів усіх матеріальних систем і процесів у світі.
Основними властивостями часу є однорідність, одно спрямованість, одновимірність, упорядкованість, безперервність і необо-ротність.
Завдяки своїм властивостям, час характеризує не тільки кількісні, але і якісні зміни в стані різних видів матерії. Не є винятком економічні процеси. Саме час надає можливість вимі-ряти будь-які форми руху і різнорідні процеси, з'ясувати внутрі-шні зміни в стані досліджуваних об'єктів, проникнути в сут-ність економічних явищ і процесів, зрозуміти закономірності розвитку.
Економічні функції, що виконує час, можна позначити таким чином:
1. Простір людського розвитку. Будь-які процеси (у тому числі виробничі) мають тривалість, тобто початок і закінчен-ня: час життя людей, тривалість трудового періоду, тривалість виготовлення машини, тривалість будівництва об'єкта.
Таким чином, час є основою організації (у часі) виробничих процесів, надає можливість їх планувати і контролювати. При цьому використовуються такі властивості часу, як одно спрямованість, одновимірність, упорядкованість, безперервність і не-оборотність.
2. Кількісна міра різних речей. Доречно згадати, що багато економістів називали робочий час «загальним предметом», «за-гальним товаром», «загальними грішми».
Умовно можна виділити три види робочого часу: потен-ційний (майбутній), поточний (нинішній) і застиглий (ми-нулий). Майбутній час може бути реалізований в майбутньо-му. Поточний час реалізується в трудових процесах дійсного періоду часу. Застиглий час реалізується у минулій праці, тобто упредметнюється (матеріалізується) у вже виготовлених то-варах (продуктах або послугах). Товари обмінюються відпові-дно до кількості витраченої на їх виробництво праці (тоб-то витрат часу) або здатності товарів його заощадити при їх використанні.
3. Характеристика якості проходження економічних про-цесів. Слід насамперед виділити час виробництва, час обороту капіталу (період окупності інвестицій) і час обороту обігових коштів. Час надає можливість виміряти:
витрати праці на виробництво одиниці продукції;
співвідношення між продуктивними і непродуктивними (простої, відпочинок) витратами часу, а отже, ущільненість праці, напруженість, інтенсивність;
швидкість оборотності капіталу;
швидкість окупності (повернення) інвестованого капіталу.
При цьому використовуються властивості однорідності, одновимірності і безперервності часу.
4. Якісна характеристика різних товарів і послуг. Показ-ник часу характеризує якість різних товарів так само, як і інші чинники (такі, наприклад, як колір, температура, функціональ-ність тощо). Щоб це зрозуміти, досить відповісти на такі питан-ня: чи байдуже вам, коли було зібрано полуницю, яку ви збира-єтеся купувати (або якої свіжості м'ясо, риба, помідори); у який час робочої зміни вам привезуть бетонний розчин для будівель-них робіт; у яку пору року (сезон) вам пропонують теплий (ле-гкий) одяг для купівлі, у якому році він виготовлений.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вплив фактору часу на діяльність підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок