Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Розрахунки з діловими партнерами як важливий об'єкт обліку, аналізу і контролю підприємницької діяльності

Розрахунки з діловими партнерами як важливий об'єкт обліку, аналізу і контролю підприємницької діяльності

Назва:
Розрахунки з діловими партнерами як важливий об'єкт обліку, аналізу і контролю підприємницької діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,16 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Розрахунки з діловими партнерами як важливий об'єкт обліку, аналізу і контролю підприємницької діяльності


Ринкові умови господарювання вимагають приве-дення до дії факторів, які здійснюють безпосередній вплив на ефективність управління. Вирішенню цієї проблеми сприяє раціоналізація інформаційного забезпечення. Збі-льшення обсягів та різновидів інформації зумовлює система суспільно-господарсь-ких відносин і, зокрема, фінансових відносин на рівні держави і на рівні суб'єктів господарської діяльності. Фінансове середовище зумовлює функціонування та взаємодіє з системою розрахунків, яка опосередковує фінансово-господарську діяльність. Розрахунки, маючи постійно діючий, динамічний характер, потребують певних управлінських впливів, що виробляються в системі фінансового менеджменту на основі переробки чисельних потоків різноманітної економічної інформації, провідна роль у загальній сукупності якої належить обліковій та аналітичній інформації.
Ринкова трансформація економіки України зумовила зміни в системі управління підприємствами різних галузей. Ці зміни передовсім торкнулися системи постачання сировини і матеріалів, а також збуту продукції. Відсутність централізованого розподілу сировини, обладнання та готової продукції зумовила необхідність вивчення діловими одиницями ринку, його інфраструктури, конкурентів та партнерів задля утримання своїх позицій на ринку та отримання прибутку.
Такі важливі фінансові показники як платоспроможність та ліквідність обчис-люються, виходячи з облікових даних про заборгованість за розрахунками та харак-теризують фінансовий стан кожного окремого підприємства, і держави взагалі, впливають на рівень їхньої інвестиційної привабливості, кредитоспроможності, за-гальної рентабельності діяльності. В Україні такий стан не можна назвати позитив-ним: оборотні кошти не іммобілізовані в запасах товарно-матеріальних цінностей, а зосереджені майже на 70% в дебіторській заборгованості, також в структурі пасиву балансу половина джерел є залученими. З цього можна дійти висновку, що незабез-печеність підприємств власними оборотними коштами викликана недоліками в управлінні заборгованістю, як дебіторською, так і кредиторською. Крім того, стати-стичні дані свідчать про те, що ця заборгованість характеризується, в свою чергу, достатньо високим рівнем питомої ваги простроченої заборгованості. Тобто в Україні продовжується криза неплатежів між підприємствами як за внутрішніми, так і за зовнішніми розрахунками, несвоєчасні надходження до бюджету та позабюдже-тних фондів, за іншими операціями.
Об'єктивною умовою підприємницької діяльності підприємств торгівлі є встановлення ними дійових господарських відносин з різними контрагентами на основі своєчасності та безперебійності розрахунків. Однак у процесі діяльності підприємство не завжди здійснює розрахунки з юридичними або фізичними особами одночасно з відчуженням майна, виконанням робіт, наданням послуг, що передбачає виникнення певних прав і зобов'язань покупців та постачальників перед підприємством, тобто призводить до виникнення дебіторської чи кредиторської заборгованості. Суб'єкти господарювання на перший план висувають вирішення власних проблем, замість виконання фінансових зобов'язань по платежах перед партнерами. Відсутність майнової відповідальності за невиконання власних договірних зобов'язань дає їм змогу ухилятись від взаєморозрахунків з партнерами. В поглиблення платіжної кризи вносить свою частку і неврегульованість бюджетної системи, що стосується несвоєчасної оплати державних зобов'язань, які здійснюються за рахунок бюджету.
Реформаторські зрушення в економіко-політичній системі України потребу-ють нових підходів до регулювання суспільно-економічних відносин і зокрема сфери бухгалтерського обліку. З 2000 р. керівники та бухгалтери отримали можли-вості самостійного обрання прийомів та способів обліку, які формують облікову по-літику підприємства. Однак практика свідчить, що більшість з них розглядають цей принцип як декларативний та не приводять його до реалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Розрахунки з діловими партнерами як важливий об'єкт обліку, аналізу і контролю підприємницької діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок