Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Раціоналізація трудової діяльності в управлінні

Раціоналізація трудової діяльності в управлінні

Назва:
Раціоналізація трудової діяльності в управлінні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,90 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Раціоналізація трудової діяльності в управлінні


Управлінська діяльність розглядається з позиції раціоналізації як трудових процесів, так і роботи з персоналом, її форм і методів. Основною метою цієї діяльності є не тільки сучасне забезпечення організації кваліфікованим персоналом в необхідній кількості, а й регламентація ефективної роботи трудових колективів, її раціоналізація на цій основі.
На рис. 6 наведено основні напрями раціоналізації управлінської діяльності. Розрізняють дві групи напрямів:*
спрямовані на процес;*
спрямовані на персонал.
До напрямів, спрямованих на процес, належать аналіз і раціоналізація функцій управлінської діяльності, організація процесів, аналіз і раціоналізація інформаційних потоків, виявлення резервів у застосуванні технічних засобів і технології виконання управлінських робіт тощо.
Напрями, спрямовані на персонал, пов'язані з проблемами ефективного його використання. їх детально розглядає теорія і практика кадрового менеджменту.
Досягти ефекту від раціоналізації можливо лише за умови комплексного підходу, вирішенням проблем необхідно займатись одночасно на всіх рівнях. Існує кілька рівнів раціоналізації управлінської діяльності.
Перший рівень — раціоналізація всієї управлінської діяльності на основі технологій регламентації управлінської праці, кадрового менеджменту.
Другий рівень — раціоналізація організації робочих місць та їх обслуговування, засобів праці на основі економічного підходу.
Третій рівень — покращення гігієнічних умов праці, культурного та естетичного оточення.
Четвертий рівень — раціоналізація засобів праці, трудових прийомів, тобто власне трудових процесів.
Підходи до аналізу та раціоналізації процесів управлінської діяльності як процесу загалом систематизовані Р. А. Фатхутдиновим .
Системний підхід — методологія дослідження об'єктів як систем. Сутність управління розглядається як сукупність таких понять: організація управління, процес управління та інформація.
Комплексний підхід. При його застосуванні повинні враховуватися технічні, економічні, екологічні, організаційні, соціальні, психологічні, а за необхідності й інші аспекти взаємодії та їх взаємні зв'язки.
Стандартизований підхід. Його метою є впорядкування діяльності, формулювання та раціональна уніфікація понять.
Ідея стандартизованого підходу до управління персоналом може бути реалізована, наприклад, при сертифікації персоналу, який займається управлінням якості, або шляхом перенесення ряду інструкцій в стандарти підприємств, залучення стандартів системи ISO у процес управління персоналом.
Функціональний підхід полягає в тому, що управління розглядається як сукупність функцій, у розрізі яких аналізуються:*
схема функціональних взаємозв'язків підрозділів апарату управління;*
розподіл праці в підрозділах апарату управління;*
спеціалізація функцій управління;*
повний перелік процедур за функціями та їх трудомісткістю;*
система документообігу та потоків інформації за функціями;*
кадрове забезпечення виконання функцій;*
вартісні характеристики виконання функцій;*
можливості досягнення цілей управління існуючими методами виконання функцій.
Структурний підхід до проблем раціоналізації управлінської діяльності — це визначення значущості, пріоритетів серед факторів, методів, принципів. Прикладом такого підходу є ранжування оцінок при кваліметричних моделях атестації кадрів.
Ситуаційний підхід визначає, що придатність різних методів управління визначається конкретною ситуацією. Його прикладом є рекомендації щодо створення елементів корпоративної культури підприємства, філософії підприємства тощо. Таких елементів багато, оскільки існує велика кількість факторів як на самих підприємствах, так і у зовнішньому середовищі.
Оптимізаційний підхід полягає в переході від якісних оцінок до кількісних за допомогою застосування методів дослідження операційного менеджменту, статистичних, експертних оцінок. Таким прикладом можуть бути оцінки особистісних якостей в колективі, особистої спрямованості менеджера .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Раціоналізація трудової діяльності в управлінні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок