Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Фірма на ринку монополістичної конкуренції

Фірма на ринку монополістичної конкуренції

Назва:
Фірма на ринку монополістичної конкуренції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,46 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Фірма на ринку монополістичної конкуренції


План
Ознаки ринку монополістичної конкуренції.
Максимізація прибутку монополіста конкурентної фірми у короткостроковому періоді.
Ціна випуск продукції монополістично-конкурентної фірми в довгостроковому періоді. Нецінова конкуренція.


1.
Монополістичну конкуренцію не слід плутати з монопольним ринком. Хоча ці терміни досить спів-звучні, вони відображають зовсім різні ситуації на ринку. Риси монопольного ринку ми розглянули у попередній темі. Зупинимося тепер на характеристиці особливостей монополістичної конкуренції.
1. На ринку діє досить велика кількість продав-ців, Що означає "досить велика"? Для існування моно-полістичної конкуренції кількість продавців має бути:— 
не надто великою, щоб попит не перетворився на абсолютно еластичний, що властиво для чистої конкуренції;—
не надто малою, щоб кожна фірма володіла від-носно незначною часткою ринку та мала обмежений контроль над ціною;—
досить значною, щоб уникнути таємних угод, погоджених дій окремих фірм з метою обмеження об-сягів виробництва та штучного підвищення цін;—
достатньою, щоб фірми галузі не відчували взаємної залежності, мали можливість визначати власну політику, не зважаючи на реакцію конкурентів.  
Отже, якщо для чистої конкуренції на ринку, хоча необхідно мати сотні або й тисячі фірм, то для монополістичної конкуренції досить 30, 50 чи 70 фірм.
2. Продукти, що пропонуються на ринку, хоча й належать до однієї товарної групи, досить ди-ференційовані. Ця диференціація грунтується як на реальних, так і на удаваних відмінностях. Реальні відмінності досягаються за рахунок:
а) якості товару. Товари можуть відрізнятися певними функціональними особливостями, матеріа-лами, з яких вони виготовлені, дизайном, якістю ро-боти тощо;
б) поглиблення після продажного обслуговування. Фірми намагаються виділити свій товар серед інших, аналогічно тим, що збільшують термін гарантійного обслуговування, безкоштовно доставляють товар покупцеві, на місці збирають і встановлюють меблі тощо;
в) місця продажу товару. Це особливо стосується товарів, потреба в яких виникає у певному місці. Скажімо, кафе, розташоване у людному місці на бере-зі Дніпра з чудовим краєвидом, чи бензоколонка на трасі з активним рухом автомобілів будуть привабли-вішими для покупців за інших рівних умов;
г) стимулювання збуту. З метою виділення сво-го товару серед інших фірма може стимулювати збут, встановлюючи призи для покупців.
3. Обмежена можливість впливу на ціну. Було б помилковим вважати, що при монополістичній кон-куренції фірма взагалі не може вплинути на ціну продукту, який вона реалізовує. Вдале розташування, яскрава упаковка, результативна рекламна кампанія дають фірмі певні переваги над іншими, що зумовлює можливість реалізувати свою продукцію дещо дорож-че. Однак ця можливість обмежена тим, що на ринку монополістичної конкуренції існує багато близьких товарів-субститутів, а тому покупець має змогу при-дбати товар у іншого продавця, якщо його ціна ви-явиться привабливішою.
4. Легкий вступ у галузь. Оскільки на ринку до-сить велика кількість конкуруючих фірм, створити якісь бар'єри для вступу у галузь нових виробників практично неможливо. Разом з тим, існує певний ви-няток з цього правила. Скажімо, кількість місць, найзручніших для встановлення кіосків, обмежена, а тому для додаткових конкурентів з'являються бар'єри. Це особливо важливо для розуміння моделі поведінки фірми на ринку з монополістичною конку-ренцією у довготерміновому періоді.
Ринку монополістичної конкуренції належить проміжне місце між монопольним ринком та ринком чистої конкуренції . Тому і механізм визначення ціни та обсягів виробництва при монополістичній конкуренції є переплетенням моделей, розглянутих у двох попередніх темах.
2.
З'ясуємо поведінку фірми щодо визначення ціни та обсягу виробництва за умов монополістичної конкуренції.
Основною особливістю діяльності фірми за умов моно-полістичної конкуренції є те, що крива попиту, з якою має справу фірма, є високоеластичною, але не абсолютно еластич-ною.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Фірма на ринку монополістичної конкуренції

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок