Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Динаміка норм банківських резервів в Україні

Динаміка норм банківських резервів в Україні

Назва:
Динаміка норм банківських резервів в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,19 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Динаміка норм банківських резервів в Україні

ЗМІСТ :

Вступ.........................................................................................................................3

Розділ І. Грошово-кредитна політика держави

Суть, мета та роль грошово-кредитної політики.............................5

Центральний банк - головний суб'єкт грошово-кредитної

політики.........................................................................................................11

Норма обов'язкових банківських резервів як інструмент грошово-кредитної політики.............................................................................16

Порядок формування обов'язкових банківських резервів

в Україні.........................................................................................................20

Розділ ІІ. Аналіз динаміка норми обов'язкових банківських резервів в Україні

2.1. Аналіз динаміки норми обов'язкових банківських резервів в Україні за

1992 - 2000рр.............................................................................................23

2.2. Особливості політики НБУ щодо формування обов'язкових

банківських резервів в Україні у 2001 - 2003рр. ...................................27

Розділ ІІІ. Застосування норми обов'язкових банківських резервів для досягнення стабільного довгострокового економічного зростання

Проблема визначення величини норми обов'язкових банківських резервів для досягнення довготермінового економічного зростання..................................................................................................30

Основні засади політики НБУ щодо грошово-кредитної політики та застосування норми обов'язкових банківських резервів у 2004 році................................................................................................32

Висновки ...................................................................................................................38

Список використаної літератури.............................................................................40

Додатки

Вступ

Реалізація монетарної ( грошово-кредитної ) політики держави здійснюється за допомогою багатьох інструментів. Одним з найважливіших інструментів, що застосовує Центральний банк, є політика обов'язкових резервних вимог.

Це надзвичайно потужний засіб грошово-кредитного регулювання . Навіть, невеликі зміни норми обов'язкових банківських резервів призводять до значних змін в обсягах кредитних вкладень комерційних банків і відчутно впливають на грошову масу.

В Україні в умовах трансформації економіки Національний банк поступово освоює методи регулювання грошового ринку, що притаманні ринковій економіці. У перші роки свого функціонування, коли ринок державних цінних паперів тільки формувався, процентні ставки Центрального банку у зв'язку з інфляцією були від'ємними і не могли мати регулятивного впливу, а редисконтні операції банк не міг здійснювати, тому що вексельний обіг і досі не розвинутий в Україні, Національному банку доводилось робити основний акцент у грошово-кредитному регулюванні на політику резервних вимог.

Мета даної роботи полягає у необхідності аналізу застосування норми обов'язкових банківських резервів Національним банком для регулювання грошово - кредитної сфери, впливу величини резервів на інвестиційну активність, дослідження застосування даного інструменту в Україні у період з 1992 по 2003 рр., аналіз політики НБУ на 2004 рік, визначення основних порад для застосування норми обов'язкових банківських резервів.

Об'єктом даної роботи є норма обов'язкових банківських резервів у системі інструментів регулювання грошово - кредитного ринку.

Актуальність роботи полягає у тому, що норма обов'язкових банківських резервів в період розвитку банківської системи, грошового ринку та економіки взагалі використовувалась Національним банком України як основний інструмент грошово - кредитного регулювання. Застосування норми обов'язкових банківських резервів вимагає докладного аналізу стану грошової, кредитної сфер з метою забезпечення стабільного економічного зростання і погашення негативних явищ ринку.

В першому розділі даної роботи розглянуто суть та роль грошово-кредитної політики, її необхідність здійснення, суб'єкти та інструменти реалізації.

Докладно охарактеризовано роль Центрального банку, як головного суб'єкта монетарної політики, його основні завдання і методи їх здійснення. Норма обов'язкових резервів розглянута як один з найвагоміших інструментів здійснення грошово - кредитної політики Центральним банком, механізм дії та її вплив на досягнення стратегічних цілей економіки. В цьому розділі також описаний сучасний порядок формування норм обов'язкових банківських резервів в Україні.

В другому розділі проаналізовано динаміку норм обов'язкових банківських резервів в Україні, політику Національного банку України та умови в яких вона здійснювалась за період з 1992 по 2003 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Динаміка норм банківських резервів в Україні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок