Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Визначення конкурентоспроможності молокопереробних підприємств за допомогою Swot-аналізу

Визначення конкурентоспроможності молокопереробних підприємств за допомогою Swot-аналізу

Назва:
Визначення конкурентоспроможності молокопереробних підприємств за допомогою Swot-аналізу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,81 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Визначення конкурентоспроможності молокопереробних підприємств за допомогою Swot-аналізу


Важливим аспектом стратегії розвитку підприємств молокопереробної галузі у ринковій економіці є створення умов для випуску продукції, яка має конкурентні переваги на внутрішньому та зовнішньому ринках, тому що кінцева ціль молокопереробних підприємств – перемога на конкурентному ринку і, як наслідок, отримання прибутку. При цьому утримати перемогу - це більш складно, ніж її досягти. Виходячи з цього, стратегія розвитку молокопереробних підприємств має включати заходи спрямовані як на випуск конкурентоспроможної продукції, так і на утримання досягнутого рівня конкурентоспроможності. Усе це не можливе без певних зусиль підприємств з вивчення конкурентного середовища. Однак, багато підприємств не вірно трактують поняття «конкурентоспроможність», і при аналізі конкурентоспроможності дуже часто розглядають тільки сукупність показників якості товару, що призводить до порівняння лише якості товарів-конкурентів. Розглянувши світовий досвід, можна дійти висновку, що рішення про купівлю певного товару пов’язано з якістю товару тільки на третину. Також треба знати, що кожний ринок характеризується «власним» покупцем, а це говорить про те, що абсолютна конкурентоспроможність яка не пов’язана з певним ринком, не існує. Тому всі підприємства, в тому числі й молокопереробні, під конкурентоспроможністю мають розглядати не певний показник, який має кількісний вимір, а стратегію розвитку підприємства, яка містить комплекс маркетингових заходів та прийомів менеджменту.
Одним з інструментів стратегічного управління, який дозволяє побудувати стратегію поведінки підприємства в ринковому середовищі є SWOT-аналіз. SWOT-аналіз дозволяє визначити негативні й позитивні фактори, що впливають на діяльність підприємства як із зовні, так і з середини, допомагає правильно оцінити можливості, які відкриваються перед компанією в майбутньому.
SWOT-аналіз в порівнянні з іншими методами має певні переваги. По-перше, це систематизація знань про внутрішні та зовнішні фактори, що впливають на процес стратегічного планування; по-друге, це можливість визначити конкурентні переваги підприємства та сформувати стратегічні пріоритети; по-третє, це можливість періодично проводити діагностику ринку та ресурсів підприємства.
Поряд з позитивними характеристиками SWOT-аналіз має й недоліки, які потрібно знати і враховувати при прийнятті рішень. Недоліками SWOT-аналізу є: суб'єктивність вибору та ранжування факторів зовнішнього та внутрішнього середовища та погана адаптація до середовища, що постійно змінюється. Тому SWOT-аналіз на молокопереробних підприємствах має проводитися періодично, не менш ніж один раз на рік.
Позитивні риси SWOT-аналізу у більшості випадків все ж таки переважують негативні, що обумовлює його популярність як інструменту стратегічного управління.
Якісно виконаний SWOT-аналіз дає можливість виявити максимальну кількість проблем на підприємствах. Ці проблеми беруть за основу для розробки стратегії підприємств.
SWOT-аналіз зазвичай проводиться у такому порядку: визначаються цілі підприємства та критерії успіху; виявляються сильні сторони підприємства (S), слабкі сторони (W), можливості (О) та погрози (Т); формується на базі аналізу стратегія підприємства та розробляються заходи для реалізації обраної стратегії; регулярно проводиться контроль та оцінка результатів.
Ситуацію наявності сильних та слабких сторін підприємства, на наш погляд, треба розглядати за такими напрямками: виробництво, технології та наукові розробки, організація та фінанси. Кожний обраний напрям має бути деталізований. Важливим етапом при проведенні SWOT-аналізу є конкретне оцінювання кожного обраного напряму або показника експертним шляхом. При цьому треба обрати шкалу оцінювання. Для того, щоб уникнути суб'єктивізму, треба отримати оцінки також і від експертів, які не зв'язані з діяльністю певного підприємства.
Для отримання повної інформації, SWOT-аналіз підприємства, а точніше аналіз його переваг та слабких сторін буде доцільно проводити в порівнянні з конкурентами або підприємствами однієї галузі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Визначення конкурентоспроможності молокопереробних підприємств за допомогою Swot-аналізу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок