Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Автоматизація управління трудовими ресурсами, як засіб підвищення конкурентоспроможності підприємства

Автоматизація управління трудовими ресурсами, як засіб підвищення конкурентоспроможності підприємства

Назва:
Автоматизація управління трудовими ресурсами, як засіб підвищення конкурентоспроможності підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,98 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Автоматизація управління трудовими ресурсами, як засіб підвищення конкурентоспроможності підприємства


Активізація конкуренції та боротьба за лояльність покупців на сучасному етапі розвитку ринкових відносин та у майбутньому має тенденцію до загострення. Конкурентоспроможність в цьому контексті стає головним показником виміру здатності підприємства задовольняти потреби покупців, отримувати прибуток та ефективно функціонувати у майбутньому. Зокрема, конкурентоспроможність, як одна з властивостей підприємства, повинна розглядатися як одна зі стратегічних задач. Оскільки саме за допомогою конкурентоспроможності підприємство забезпечує власну економічну безпеку, виживає у складному і швидко мінливому середовищі, та має передумови до ефективного функціонування у майбутньому.
Конкурентоспроможність підприємства формується за рахунок багатьох внутрішніх факторів. Персонал завжди був і є головним ресурсом підприємства, а отже і трудові ресурси є головним фактором формування та забезпечення конкурентоспроможності підприємства. Тому гасло "Кадри вирішують все" завжди є популярним. Так ефективне управління трудовими ресурсами стає однією з головних задач по забезпеченню конкурентоспроможності підприємства та досягненню його стратегічних цілей.
Управління трудовими ресурсами це кропітка діяльність, особливо для великих підприємств. В Україні автоматизація процесів аналізу і планування показників з праці знайшла своє відображення в широкому та масовому створенні автоматизованих робочих місць економіста. Автоматизоване робоче місце економіста є засобом автоматизації труда економіста, зайнятого створенням проектів та планів з праці та заробітної плати, і являє собою функціональну спеціалізовану людино-машинну систему, яка включає програмно-технічний комплекс, інформаційне і додаткове інструктивно-методичне і організаційно-технологічне забезпечення. Система призначена для автоматизованого виконання операцій у конкретній стадії аналізу і планування.
Комплекс автоматизації "Процес управління ефективністю трудових ресурсів підприємства" був спеціально розроблений для полегшення робіт по управлінню трудовими ресурсами. Цей комплекс, розроблений на основі інформаційного забезпечення Microsoft Office Excel, допоможе фахівцям з питань праці на підприємствах швидше та ефективніше робити висновки та розробляти на основі існуючих можливостей підприємства тактику та стратегію управляння персоналом [2]. Дослідження працездатності комплексу автоматизації проводилося на базі даних про діяльність товариства з обмеженою відповідальністю "Донецький м'ясопереробний комбінат".
Автоматизація процесу управління ефективністю трудових ресурсів підприємства представлена у виді кількох блоків:
1. Інформаційний блок, який представлено у виді вихідної інформації. Вихідною інформацією є офіційна статистична інформація підприємства, представлена у таких  формах, як форма №1 "Баланс", форма №2 "Звіт про фінансові результати", форма №1-ПВ "Звіт з праці" та основні показники господарської діяльності підприємства.
2. Аналітичний блок, що складається з аналітичних таблиць. Аналіз відображає всі показники по наявності і використанню трудових ресурсі підприємства, зокрема: показники руху кадрів; наявності і використання робочих місць та робочого часу; аналіз чисельності персоналу за стажем роботи та за статево-віковими ознаками, аналіз чисельності робітників за спеціальністю; аналіз професійно-кваліфікаційного складу робітників основних професій; динаміка показників з праці; вплив трудових факторів на виручку від реалізації; ефективність використання фонду оплати праці.
3. Блок стратегічного управління трудовими ресурсами. Тут потрібно з'ясувати стратегічну ціль управління трудовим потенціалом підприємства. У більшості випадків стратегічна ціль управління трудовим потенціалом підприємства полягає у забезпеченні збільшення продуктивності праці та підвищенні інтелектуального потенціалу працівників в розрахунку з оптимальними витратами на оплату їх праці. Більш деталізовано стратегічне управління розглядається у вигляді певної сукупності показників, що повинно досягти підприємство у майбутньому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Автоматизація управління трудовими ресурсами, як засіб підвищення конкурентоспроможності підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок