Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Середня, абсолютна та відносна швидкість розвитку

Середня, абсолютна та відносна швидкість розвитку

Назва:
Середня, абсолютна та відносна швидкість розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,74 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Середня, абсолютна
та відносна швидкість розвитку


Результати господарсько-фінансової діяльності підприємств і організацій за визначений період /місяць, квартал, рік/ або ж на певну дату характеризуються абсолют-ними, відносними і середніми величинами. Ефективне госпо-дарювання вимагає своєчасної та об'єктивної їх оцінки.
Складність такої оцінки полягає у виявленні результатів взаємодії різних показників, що визначають підсумки роботи колективів.
Для вирішення цього завдання можна застосувати метод відхилень. Вихідним у використанні цього методу є враху-вання таких моментів:
встановлення переліку показників господарсько-фінансо-вої діяльності підприємств і організацій;
розрахунок комплексного показника для оцінки резуль-татів господарсько-фінансової діяльності;
визначення місця окремого підприємства чи організації в їх сукупності.
Комплексний /зведений/ показник вагомості відхилень абсолютних показників господарсько-фінансової діяльності розраховують за формулою
де #min, #max - відповідно мінімальне та максимальне значен-ня показника господарсько-фінансової діяльності; хі - значен-ня показника господарсько-фінансової діяльності.
Цей розрахунок ґрунтується на такій системі доведень:
1. Якщо хі = О, то Кв = 1, або
2. Якщо хі = хmax то при позитивному значенні зростання показника Кв = 0, або
а при від'ємному значенні зростання показника Ке = 1, або
3. Якщо хі = хmin то при позитивному значенні зростання показника Кв = 1, або
а при від'ємному значенні зростання показника Кв = 0, або
4. Із зменшенням розміру відхилень показника в окремих підприємствах /організаціях/ від максимального значення /при позитивному значенні зростання показника/, мінімаль-ного значення /при від'ємному значенні зростання показни-ка/ в сукупності підприємств комплексний коефіцієнт ваго-мості відхилень зменшується. Чим нижчий цей коефіцієнт, тим вищий рівень ефективності господарювання, що свідчить також про високе місце цього підприємства в їх сукупності.
Комплексна статистична оцінка рівнів абсолютних, відносних та середніх величин статики і динаміки передба-чає:
1/ оцінку результатів господарсько-фінансової діяль-ності;
2/ оцінку стійкості курсу валют та ефективності їх обміну /купівлі і продажу/.
Система статистичних показників – це сукупність статистичних показників, які відображають взаємозв’язки об’єктивно існуючих явищ. Система статистичних показників охоплює всі сторони життя суспільства на різних рівнях: держави, регіону – макрорівень; підприємств, фірм, об’єднань, сім’ї, домогосподарств і т. п. – мікро рівень.
Система статистичних показників має слідуючи особливості:
- носить історичний характер (тобто змінюється в залежності від часу, історичної епохи, стану економічного розвитку і т.ін.);
- методологія підрахунку, обліку статистичних показників постійно змінюється;
- статистичні показники мають пізнавальне значення.
Абсолютна статистична величина відображає рівень або розмір розвитку суспільно – економічного явища в конкретних умовах місця і часу... Так, основна маса господарських абсолютних показників фіксується в первинних документах виробничої одиниці – підприємства, торгової точки, шляховій, будівельній, транспортній організації тощо.
В статистиці всі абсолютні величини мають конкретні одиниці виміру (гривні, штуки, кіловат-години, людино-дні і т.п.).
Статистичні величини можуть бути індивідуальні або сумарні (узагальнюючі), моментні (на відповідну дату) та інтервальні (за період).
Розрізняють натуральні, вартісні, трудові та умовні одиниці виміру . Наприклад, в сільському господарстві застосовують такі показники як умовні гектари, умовні голови, умовні трактори і т.ін. Умовні показники отримують у випадках коли декілька різновидів натуральних показників зводять воєдино. При цьому вживають спеціальні коефіцієнти сумісництва. Роль загальної міри, еталону для розрахунків і порівнянь найчастіше виконує один різновид. Перерахунок в умовні одиниці роблять наступним чином:
Y = C + KX, (1)
де Y – обсяг умовних одиниць; С – обсяг різновиду, прийнятого за еталон; Х – кількість елементів сукупності, які відрізняють від еталонних; К – коефіцієнт перерахунку не еталонних властивостей в еталоні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Середня, абсолютна та відносна швидкість розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок