Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Поняття пропозиції. Ринкова рівновага Пропозиція - поняття, величина, фактори.

Поняття пропозиції. Ринкова рівновага Пропозиція - поняття, величина, фактори.

Назва:
Поняття пропозиції. Ринкова рівновага Пропозиція - поняття, величина, фактори.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,46 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
тема: Поняття пропозиції. Ринкова рівновага
Пропозиція - поняття, величина, фактори.
Відображення пропозиції.
Суть закону пропозиції.
Цінова еластичність пропозиції.
Попит і пропозиція: ринкова рівновага.
1. Пропозиція – це ідеальна готовність і реальна можливість товаровиробника виробляти і постачати на ринок певну кількість товару.
Пропозиція – шкала, яка показує різну кількість продукту, яку виробник бажає і здатний виробити та запропонувати до продажу на ринку по кожній конкретній ціні з ряду можливих цін на протязі певного періоду часу.
У цьому понятті необхідно виділити два аспекти:
готовність товаровиробника задовольняти ринковий попит;
реальну можливість цього виробника виробити і запропонувати ринку прогнозований товар.
Крім ціни, на рівень пропозиції впливають такі фактори :
наявність виробничих потужностей і природних ресурсів, робочої сили (R)
характер технології (К)
податки і дотації (ТS)
природно-кліматичні умови (С)
ціни на ресурси й інші товари (від Р до Р )
Отже обсяг пропозиції - це максимальна кількість якогось товару, яку згідний виставити на продаж продавець або група продавців в одиницю часу за певних умов, перерахованих вище.
А тепер роздивимося деякі неціновые фактори, що впливають на обєм пропозиції
зміна ресурсних цін – зниження ціни на мінеральні добрива збільшують пропозицію пшениці; збільшення ціни на дощові установки скорочує пропозицію кукурудзи;
зміна технології – створення більш ефективного хімікату проти кукурудзного шкідника збільшує пропозицію кукурудзи;
зміна податків і дотацій - збільшення акцизного податку на сигарети скорочує пропозицію;
зміна цін на інші товари – зниження цін на баранину і свинину збільшує пропозицію на говядину;
зміна очікувань – очікування суттєвого зниження в майбутньому цін на нафту заставляє нафтяні компанії збільшити текучу пропозицію;
зміна кількості постачальників – збільшення кількості фірм, які виробляють ПК, збільшує пропозицію цих ПК.
2. Шкала пропозиції представляє ряд альтернативних можливостей, таких які показані в таблиці 1 для індивідуального виробника.
Ціна за центнер (дол.) | Величина пропозиції в тиждень
5 | 60
4 | 50
3 | 35
2 | 20
1 | 5
 
P S
 
 
Залежність обсягу пропозиції від визначальних його факторів називається функцією пропозиції. У загальному виді функція пропозиції має вид :
Q =f(P,P... P,R,K,C,TS і ін.) Якщо усі фактори, крім ціни даного товару, прийняті за невідомі, то функція буде відбивати залежність кількості запропонованої продукції від її ціни : Q =f(P )
Залежність обсягу пропозиції від ціни може бути різноманітною, проте самою типовою буде така: чим вище ринкова ціна, тим більший обсяг пропозиції, і навпаки.
3. Суть закону пропозиції в тому, що обсяг пропозиції товару збільшується при підвищенні ціни і зменшується при знищенні ціни.
Приклад: фермер має ресурси, які можна “переключити” для виробництва іншого виду продукції. По мірі зростання ціни на кукурудзу фермер вважатиме кращим скоротити обєм вирощування пшеніці, вівса, бобів, а збільшити обєм вирощування кукурудзи. До того ж вищі ціни на кукурудзу дозволяють фермеру покривати витрати для кращої обробки земліі застосування більшої кількості міндобрив. Всі ці затрати призводять до збільшення обєму виробництва кукурудзи.
Слід розрізняти поняття “зміна в пропозиції” та “зміна величини пропозиції”. Зміна в пропозиції відображається в зміщенні всієї кривої пропозиції (причина: зміна однієї або кілька детермінант). Зміна величини пропозиції означає пересування з однієї точки на іншу на постійній кривій пропозиції. (аналогічно кривій попиту).
4. Коцепція цінової еластичності також застосовується і до пропозиції. Якщо товаровиробники чутливі до зміни цін, пропозиція еластична і навпаки.
Формула еластичності підходить і для опреділення ступеня еластичності чи нееластичності пропозиції. Єдина необхідна зміна полягає в заміні «процентної зміни кількості питаємої продукції» на «процентну зміну кількості пропонованої продукції».
Найважливішим фактором, який впливає на еластичність пропозиції є кількість часу, який є в розпорядженні виробників, для того щоб відреагувати на дану зміну ціни продукту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Поняття пропозиції. Ринкова рівновага Пропозиція - поняття, величина, фактори.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок