Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Аналіз ефективного використання виробничих ресурсів

Аналіз ефективного використання виробничих ресурсів

Назва:
Аналіз ефективного використання виробничих ресурсів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,27 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ
на тему:
Аналіз ефективного використання виробничих ресурсів


ПЛАН
Вступ
1. Аналіз ефективності використання трудових ресурсів
2. Аналіз стану, структури та ефективності використання основних фондів підприємства
3. Аналіз матеріальних ресурсів та ефективності їх використання
Висновок
Вступ
Виробництво в економічному розумінні – це спосіб поєднання виробничих ресурсів: землі, праці, капіталу (бу-дов, устаткування, обладнання) – та їх узгодженого, ці-леспрямованого використання, а також поєднання різних сфер, галузей, видів виробництва, що ґрунтується на сус-пільному поділі праці.
В економічному плані виробничі ресурси – це природні, людські і створені людиною чинники виробництва життєвих благ. Вони включають безліч об'єктів: обладнання і інструменти, машини і механізми, будівлі і споруди виробничого призначення, сировину і матеріали, паливо і енер-гію, засоби транспорту і зв'язку, землю і дороги, трубопроводи і лінії елек-тропередач, нарешті, незліченні види праці та інше, словом, все, що за-стосовується у виробництві. Науковий аналіз ресурсів виробництва, вихо-дячи із їх незліченності, вимагає класифікації цих чинників.
Передусім виробничі ресурси можна поділити на дві категорії:
матеріальні ресурси (природні та інші матеріальні об'єкти, що застосо-вуються у виробництві);
людські ресурси (чинники виробництва, пов'язані із властивостями людини).
Матеріальні ресурси включають землю, або природні ресурси, і капітал, а людські ресурси – працю і підприємницькі здібності людини. Отже, можна виділити чотири види виробничих ресурсів: земля (приро-дні ресурси), капітал, праця і підприємницькі здібності.
Земля в економічній теорії об'єднує усю сукупність природних ре-сурсів. Це і корисні копалини, і багатство ґрунтів, вод, атмосфери і клімату, і власне земельні ділянки, на яких розташовується виробництво, їх можна згрупувати таким чином: земля, сировинні матеріали, паливо і ене-ргія.
Капітал, або інвестиційні ресурси – це матеріальні чинники ви-робництва, створені людиною, тобто інструменти і обладнання, машини і механізми, виробничі будівлі і споруди, транспорт і комунікації тощо. Про-цес виробництва нагромадження названих чинників називають інвесту-ванням.
Варто наголосити, що капітал у грошовій формі не є виробничим ре-сурсом. Гроші, як такі, нічого не виробляють, вони стають реальним ка-піталом – інструментами, устаткуванням, технікою та іншим – лише коли інвестуються у виробництво.
Виробничі ресурси (земля, праця людей, обладнання, устаткування) у кожний конкретний момент часу обмежені за кількістю, а також за виробничими потужностями. Ба-жання ж людей задовольняти свої потреби якомога повніше необмежені. Проте як би ми не бажали забезпечити вищий рівень споживання, це наше бажання наштовхується на межу наявних ресурсів.
1. Аналіз ефективності використання трудових ресурсів
Економічний аналіз має велике значення у вирішенні проблем використання трудових ресурсів на сучасному етапі розвитку економіки. До цих проблем передовсім відносяться наступні: приховане безробіття. неефективне використання робочого часу; спад продуктивності праці, низький ступінь зайнятості у виробництві, плинність кадрів на підприємстві тощо.
Основний об’єкт аналізу – трудові ресурси. Використовуючи існуючі теоретичні підходи та беручи за основу власні дослідження, можна дати наступні визначення поняття трудових ресурсів:
- трудові ресурси - промислово-виробничий персонал суб’єкта господарювання, який володіє певною освітою та кваліфікацією, і вагомою складовою якого є робітники;
- трудові ресурси беруть участь у процесі виробництва шляхом взаємодії з основними засобами і матеріальними ресурсами, створюючи при цьому продукт, вартість, додаткову вартість.
- трудові ресурси – це складова виробничих ресурсів, що уявляє собою промислово-виробничий персонал суб’єкта господарювання, чисельність якого може змінюватись в разі потреб виробництва.
На мікрорівні трудовими ресурсами є персонал підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Аналіз ефективного використання виробничих ресурсів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок