Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Виробництво Фактори виробництва.

Виробництво Фактори виробництва.

Назва:
Виробництво Фактори виробництва.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,95 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ТЕМА: Виробництво
Фактори виробництва.
Поняття і параметри виробничої функції.
Сукупний, середній та граничний продукт.
1. Виробництво – це процес використання робочої сили і обладнання у сполученні з природними і матеріальними ресурсами для виготовлення товарів, послуг, інформації.
Виробництво - це не тільки процес створення благ, необхідних для задоволення різноманітних потреб людини, це ще й відтворенння життя людей, оскільки при цьому забезпечуються засоби їхнього фізичного існування, а також реалізація і розвиток їхніх здібностей
Виробництво завжди є процесом суспільним. Суспільне виробництво в цілому – це складна і комплексна система, в якій можна виділити 3 рівні:
Працю індивідуального працівника;
Виробництво в межах підприємства, фірми (мікрорівень);
Виробництво на рівні суспільства, держави (макрорівень).
До 1 рівня – розрізняють предмети праці, засоби праці і працю. Праця – це така доцільна, свідома діяльність людини, при котрій речовини природи видозмінюються таким чином, щоб вони могли задовольнити певні людські потреби. Предмети праці – це те на що спрямована праця. Засоби праці – те, при допомозі чого людина діє на предмети праці.
Стосовно мікрорівня – виділяють 3 основні фактори виробництва:
праця, земля, капітал. + ще два фактори: менеджмент і інформація.
Стосовно макрорівня. Структура:
суспільний поділ праці по галузях і сферах господарювання;
виробництво матеріальних благ і матеріальних послуг, а також виробництво нематеріальних благ і нематеріальних послуг;
виробничі відносини;
суспільне виробництво як органічна єдність безпосереднього виробництва, розподілу, обліку і споживання.
Під час аналізу всіх рівнів виробництва слід враховувати обмежену виробничу можливість окремого працівника, фірми, суспільства в цілому (абсолютна обмеженість – недостатність ресурсів для задоволення всіх потреб, відносна обмеженість – недостатньо ресурсів для вирішення окремого завдання).
Первинними факторами виробництва були – земля і праця.
Отже, під факторами виробництва слід розуміти блага, які потрібно придбати фірмі для забезпечення випуску інших благ – готової продукції; основні види факторів – капітал, праця, земля (природні ресурси), підприємницький хист. Основними факторами слід вважати – працю, капітал, матеріальні ресурси.
2. Виробнича функція – співвідношення між будь-якою комбінацією факторів виробництва і максимально можливим обсягом продукції.
Виробнича функція будується для певної технології;
Може бути використана для визначення мінімальної кількості витрат для виробництва будь-якої кількості товарів;
Якщо весь спектр комбінованого виробництва уявити як витрати: праці (L), капіталу (К), матеріалів (М), то виробнича функція може бути визначена таким чином:
Q=f(L,K,M), де Q – максимальний обсяг продукції, що виробляється при одній технології і даному співвідношенні праці, капіталу і матеріалів. В залежності від кількості факторів розрізняють однофакторну, двофакторну і багатофакторну виробничу функцію.
Властивості виробничої функції:
Існує границя для збільшення обсягу виробництва, що може бути досягнуто шляхом збільшення витрат одного ресурсу і незмінності інших.
Існує певна компліментарність факторів виробництва, але без скорочення обсягів виробництва можлива і певна взаємозв'язаність цих факторів.
Зміни у використанні факторів виробництва більш еластичні у довгостроковому періоді.
Функціональна залежність може бути подана у табличній, графічній і аналітичній формах.
Виробничі можливості вибору фірми обмежені у короткостроковому періоді в наслідок того, що деякі види витрат є фіксованими і не можуть бути змінені навіть коли змінюється їх вартість. Такі види витрат являють собою постійний фактор (будівлі, засоби виробництва). Витрати, які можуть бути змінними у короткостроковому періоді, відносяться до змінних факторів.
Короткостроковий період – період виробництва, протягом якого деякі фактори не можуть бути змінені; довгостроковий – протягом якого виробники мають можливість і час для зміни всіх факторів виробництва продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Виробництво Фактори виробництва.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок