Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Фінансовий аналіз як засіб оцінки і прогнозування економічного потенціалу підприємства

Фінансовий аналіз як засіб оцінки і прогнозування економічного потенціалу підприємства

Назва:
Фінансовий аналіз як засіб оцінки і прогнозування економічного потенціалу підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,66 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Фінансовий аналіз як засіб оцінки і прогнозування економічного потенціалу підприємства


В умовах ринкової економіки підприємство здійснює свою виробничо-торговельну діяльність самостійно, але конкуренція, що полягає в змаганні підприємства за споживача їх продукції, змушує продавця (виробника) враховувати їх інтереси і запити, і виробляти ту продукцію, яка потрібна покупцеві. Підприємство, що програло в цій боротьбі, звичайно, стає банкрутом. Отже, щоб не стати банкрутом, підприємство мусить постійно стежити за ситуацією на ринку й забезпечити високу конкурентноздатність своєї продукції.
Одним з інструментів з'ясування конкурентноздатності є аналіз фінансового стану підприємства, або фінансовий аналіз.
Щоб вирішити на певному рівні поставлені ринковою економікою завдання кваліфікований економіст, фінансист, бухгалтер, фінансовий менеджер повинні добре володіти сучасними методиками фінансового аналізу.
Дослідженням найважливіших питань сучасного фінансового аналізу займається багато вчених, такі як, Г.В. Митрофанов, Г.О. Кравченко, Н.С. Барабаш, П.Л. Гордієнко, О.Ю. Большакова та ін.
В основі аналізу фінансового стану підприємства лежить дослідження його економічного потенціалу.
Основні завдання аналізу економічного потенціалу підприємства такі:
- з'ясування забезпеченості фінансовими ресурсами та перевірка цільового використання їх;
- пошуки резервів і можливостей найбільш економічного та раціонального використання фінансових ресурсів;
- розробка заходів для мобілізації фінансових ресурсів і усунення причин недоліків у роботі;
- визначити вплив факторів на фінансові показники і платоспроможність підприємства.
Проте крім цих головних завдань є такі:
- - оцінка розрахунково-платіжної дисципліни і стану незавершених розрахунків;
- оцінка дебіторсько-кредиторської заборгованості;
- оцінка забезпеченості підприємства обіговими коштами, зокрема власними;
- оцінка взаємовідносин з банками і фінансовими органами;
- оцінка стану обіговості оборотних коштів тощо.
У фінансовому аналізі економічний потенціал досліджується за двома аспектами: як сукупність майна, що перебуває у розпорядженні підприємства, та як загальна вартість джерел його фінансування.
Наявні ресурси підприємство розміщує у власних активах, які характеризують обсяг, склад і структуру його майнового потенціалу. Фінансовий потенціал визначається обсягом, складом і структурою джерел фінансування (пасивів) підприємства. Обґрунтованість розміщення фінансових ресурсів в активах є одним з основних принципів забезпечення фінансової стійкості та платоспроможності підприємства.
Загальну характеристику економічного потенціалу наведено у балансі підприємства, який дозволяє оцінити та проаналізувати як майновий, так і фінансовий аспекти досліджуваного об'єкта у їх взаємозалежності [1, с. 158].
Економічний потенціал підприємства є складним об’єктом дослідження, отже його аналіз передбачає класифікацію активів і пасивів за попередньо обраними і обґрунтованими класифікаційними ознаками.
Перший рівень класифікації активів у балансі здійснюється за ознакою їх участі в обороті. За цією ознакою активи розподілено на оборотні (мобільні) і необоротні (іммобілізовані) з виділенням в окрему групу витрат майбутніх періодів.
Поглиблене дослідження активів підприємства вимагає їх деталізації за ознаками цільового використання та ліквідності.
Важливою характеристикою економічного потенціалу підприємства є оцінка джерел утворення його фінансових ресурсів.
Метою нашої статті було дослідження фінансової стійкості ВАТ Вінницький молочний завод із застосуванням методики фінансового аналізу.
Фінансова стійкість підприємства – це такий стан його фінансових ресурсів, їх розподілу і використання, який забезпечує розвиток підприємства на основі росту прибутку при збереженні платоспроможності та кредитоспроможності в умовах допустимого рівня ризику.
Фінансова стійкість є запорукою виживання та основою стабільного стану підприємства. Фінансово-стійким є таке підприємство, яке за рахунок власних коштів покриває кошти вкладені в активи і розраховується в строк за своїми зобов’язаннями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Фінансовий аналіз як засіб оцінки і прогнозування економічного потенціалу підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок