Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Ціна та ціноутворення - важливі елементи мікрорівневого управління в АПК

Ціна та ціноутворення - важливі елементи мікрорівневого управління в АПК

Назва:
Ціна та ціноутворення - важливі елементи мікрорівневого управління в АПК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,98 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 361.072+338.075+331.024 Манько В.О.
Ціна та ціноутворення - важливі елементи мікрорівневого управління в АПК
І теорія і практика роботи сільськогосподарських підприємств стверджують, що краще всього будь- якому підприємству або фірмі, особливо в агропромисловому комплексі слід розібратися в основних базових проблемах бізнесу, а вже потім братися за вирішення поточних питань.
В умовах ринкової економіки перед усіма комерційними і багатьма некомерційними структурами в агропромисловому комплексі України в якості однієї з основних стає проблема встановлення ціни на свої товари та послуги. Ціна в умовах ринку, то є складна економічна категорія, що означає суму грошей, за яку продавець хоче продати, а покупець готовий купити товар. Звідси випливає, що ціна певної кількості товару в агропромисловому комплексі складає його вартість, отож вона є грошовою вартістю товару. В цих умовах важливим елементом мікрорівневого управління стає ціноутворення, на яке впливає цілий комплекс факторів. В агропромисловому комплексі України діють дві основні системи ціноутворення - ринкове ціноутворення (функціонує на основі взаємодії попиту та пропозиції) та державне ціноутворення (ціну формують органи державної влади).
Таким чином, вибір загального напрямку в ціноутворенні, головних шляхів у встановлені цін на нову та традиційну продукцію, послуги тощо, стає однією з головних складових маркетингу сільськогосподарського товаровиробника.
Цінова політика сільськогосподарського товаровиробника повинна встановлюватися передовим його власним потенціалом, наявністю необхідного капіталу, кваліфікованих кадрів, організацією справи, а не лише станом попиту та пропозицій на ринку. Відомо, що маючи певний попит необхідно бути спроможним його задовольнити у певний час, у певній кількості, у певному місці та при забезпечені потрібного ринку якості товару і послуг.
Ціна перебуває у тісному взаємозв'язку з іншими сторонами діяльності сільськогосподарського підприємства. Звідси випливає, що від рівня цін багато у чому залежить його комерційний результат. В умовах ринку, при вирішені питань мікрорівневого управління правильна чи неправильна цінова політика кожного сільськогосподарського товаровиробника суттєво впливає на всі його рішення. Головне завдання мікрорівневого управління в агропромисловому комплексі складається з того, щоб встановлювати такі ціни, так маневрувати ними, залежно від ситуації на ринку, аби заволодіти його максимально можливою часткою, досягти запланованого обсягу прибутку та успішно вирішити всі стратегічні і тактичні завдання.
Кожне сільськогосподарське підприємство підходить до вирішення проблем ціноутворення зі своїх позицій. Головним недоліком цієї роботи є те, що нею займаються управлінці всіх рівнів і ніхто конкретно не відповідає за це. Тому цінову політику в сільськогосподарських підприємствах створюють керівники облікових, фінансових, виробничих та інших підрозділів, що прямо не займаються маркетингом.
Механізм цін, ціноутворення, цінова політика (в агропромисловому комплексі особливо) - то є складний і тонкий інструмент ринкової економіки, в діяльності якого розібратися дуже важко. Тому звернемося до теорії цін. Виходячи з неї вартість товару є усуспільнена у ньому праця товаровиробника, а сама вартість є кількість праці, що необхідна для виробництва товару. Остання вимірюється робочим часом, що необхідно витратити для виготовлення конкретного товару. Ринкова ціна в цьому випадку формується із середніх витрат виробників, що виробляють (випускають) цей товар.
У цю теорію кожен із її авторів уніс свої поняття, терміни та формули. Так, А. Сміт увів поняття встановлення витрат праці в якості фактору ціноутворення на товарних ринках. Тому ціноутворюючим фактором він вважає витрати на робочу силу, формуючи ціну товару за рахунок ренти, оплати праці та прибутку. Свою модель формування ціни запропонував і Д.Рікардо, яку він визначив як суму витрат праці, встановлених за принципом доданої вартості в рамках вертикально інтегрованого виробництва товарів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ціна та ціноутворення - важливі елементи мікрорівневого управління в АПК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок