Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Облік готової продукції та її реалізації.

Облік готової продукції та її реалізації.

Назва:
Облік готової продукції та її реалізації.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,53 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Облік готової продукції та її реалізації.
Готова продукція – повністю закінчені на даному підприємстві і в даному періоді готові вироби, що відповідають стандартам, технічним умовам і готові до реалізації, здані на склад.
У бух.обліку для узагальнення інформації про наявність рух готової продукції використовується рах. 26 “Готова продукція”.
За Дт 26 відображається надходження готової продукції власного виробництва за фактичною виробничою собівартістю. Аналітичний облік готової продукції ведеться за її видами. При реалізації продукції, вона по методу середньозваженої списується на рах. 90 в кореспонденції з Кт 26 по середній собівартості.
Рах. 26 “Готова продукція” кореспондує:
за дебетом з кредитом рахунків:
23 “Основне виробництво”
25 “Півфабрикати”
37 “Розрахунки з різними дебіторами” та ін.
за кредитом з дебетом рахунків:
20 “Виробничі запаси”
23 “Виробництво”
37 “Розрахунки з дебіторами”
90 “Собівартість реалізації” та ін.
Схема реалізації готової продукції
Виробництво К>Д Готова продукція К>Д С/в реалізованої
23 рах. 26 рах. продукції рах. 90
Для узагальнення в бух.обліку інформації про доходи від реалізації готової продукції у Плані рахунків бух.обліку передбачено рахунок 70 “Доходи від реалізації” субрахунок 701 “Дохід від реалізацій готової продукції”.
Визнання доходу пов’язане з визначенням деяких умов П(С)БО 15 “Дохід”:
передача покупцеві ризиків і вигод, пов’язаних з правом власності на продукцію;
управління і контроль за реалізованою продукцією;
сума доходу достовірно визначена;
упевненість у тому, що в результаті операції відбудеться збільшення економічних вигод, а витрати, пов'язані з реалізацією продукції, достовірно визначені.


2.5. Облік грошових коштів
облік грошових коштів на підприємстві, інформація про їх поступлення, наявність та вибуття ведеться на рахунках класу 3 “кошти, розрахунки та інші активи”. При роботі підприємства гіршої перебувають в безперервному процесі оплати праці, реалізації продукції і товарів, розрахунків за матеріали, послуги і інші платежі. За допомогою руху грошей вони виконують свою функцію засобу платежу і засобу обліку.
Касові операції на підприємстві проводить касир, що несе повну матеріальну відповідальність за збереження грошей. На основі первинних документів і звітів касира бухгалтерією ведеться ж/о № 1 “Каса” (рах. 301).
Підприємство має відкритий поточний розрахунковий рахунок. На основі виписок банку про рух грошових коштів на розрахунковому рахунку і первинних документів заповнюється ж/о № 2 “Розрахунковий рахунок”.
Згідно з порядком ведення касових операцій через касу проводяться розрахунки з робітниками по оплаті праці, з підзвітними особами, по оплаті за матеріали (не більше як 3000 грн./день). В касу підприємства поступають гроші за готову продукцію.
З розрахункового рахунка (рах. 311) проводяться виплати поставниками за матеріали і послуги, розрахунки по податках та зборах. На розрахунковий рахунок поступають гроші від покупців, за послуги та інші доходи.
Всі операції по руху коштів на рахунку в банках здійснюються на підставі розрахункових документів (платіжних доручень, розрахункових чеків, акредитивів, векселів), форми яких затверджені НБУ. Банк реєструє всі здійснені операції по руху коштів на рахунку в спеціальній виписці з особового рахунку. До виписки додаються виправдовуючи документи. При отриманні виписки бухгалтер робить її котіровку. Дані з виписок банку переносяться в ж/о № 2і потім в головну книгу.


Облік орендних відносин.
Порядок обліку оренди необоротних активів та розкриття інформації щодо оренди у фінансовій звітності орендаря і орендодавця визначає П(С)БО 14 “Оренда”.
Оренда – угода, за якою орендар набуває права користування необоротним активом за плату протягом погодженого з орендодавцем строку.
Оренда вважається фінансовою за наявності хоча б однієї з ознак:
право власності після закінчення строку оренди переходить до орендаря;
строк оренди більше половини строку корисного використання об’єкта;
орендар має можливість і намір придбати об’єкт оренди за ціною нижнього, як його справедлива вартість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Облік готової продукції та її реалізації.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок