Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Модель інвестиційно-інноваційного розвитку підприємства України

Модель інвестиційно-інноваційного розвитку підприємства України

Назва:
Модель інвестиційно-інноваційного розвитку підприємства України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,25 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Модель інвестиційно-інноваційного розвитку підприємства України


Реалії сучасного розвитку провідних країн світу доводять, що основними його чинниками є інноваційні - високі технології, нова техніка, нова організація праці і виробництва, нова мотивація підприємницької діяльності. Саме вони забезпечують економічну стійкість мікро- і макросистем, їх конкурентоспроможність як на внутрішньому, так і на світовому ринках.
Вихід економіки України із затяжної кризи і перші ознаки пожвавлення економічної активності логічно поставили запитання про джерела економічного зростання і обриси моделі для забезпечення його сталої динаміки. Такою моделлю була визначена інвестиційно-інноваційна. Ця модель була покликана забезпечити завершення структурної перебудови економіки і прискорення темпів її росту, досягнення високої конкурентоспроможності на світовому ринку шляхом збільшення експорту високотехнологічної продукції.
Методологічні підходи, окреслені класичною економічною теорією, визначають, що у ринковій економіці вихід з кризи на траєкторію зростання пов'язаний з оновленням основного капіталу, яке здійснюється задля зниження витрат виробництва, збільшення обсягів випуску і збільшення прибутків.
Інноваційні процеси, поширення високотехнологічних виробництв стали неодмінним атрибутом стратегії сучасного економічного зростання. Вони безпосередньо пов'язані з динамікою інвестиційної та загальної економічної активності. Інновації у вигляді нових конкурентоспроможних технологій і товарів забезпечують до 90% приросту ВВП промислово розвинених країн світу. Оскільки з 2000 р. в Україні спостерігається економічне пожвавлення, слід було б очікувати також інвестиційного пожвавлення та інноваційного оновлення у нашій країні.
Світова практика доводить, що для забезпечення стабільного зростання інвестиції повинні становити 19-25% ВВП [1, с. 107]. В Україні ж цей показник протягом трансформаційного періоду мав тенденцію до скорочення - з 18,6% у 1990 р. до 14,7% у 2003 р. У промислово розвинених країнах питома вага витрат на наукові та науково-технічні розробки у ВВП становить приблизно 3%, в Україні - маже втричі менше: 1,23% у 2004 р.,  0,97% - у 2006 р.
Серед негативних тенденцій, які знаменують триваючу деіндустріалізацію, слід також відзначити зростання питомої ваги низькотехнологічних галузей. Щоправда, у 2006 р. з'являється тенденція до зниження частки галузей паливно-енергетичного комплексу, а прогнозоване на 2011 р. зниження становить 35% [2]
Проявом неефективності інвестиційної та інноваційної політики можна вважати й те, що найдинамічнішим видом економічної діяльності в Україні у 2006 р. була роздрібна торгівля - її приріст склав 24,8% [2], при цьому ця динаміка була зумовлена невиробничими. Відтак вітчизняна економіка демонструє парадоксальні результати - серед країн СНД вона передостання за економічним розвитком, але перша за роздрібним товарообігом.
Серед причин нинішнього згортання інвестиційного процесу та уповільнення економіки аналітики насамперед називають посилення податкового навантаження; скорочення майже вдвічі державних інвестицій; монетарну політику із суттєвою монетарною складовою інфляції.
За обставин гальмування інвестиційного попиту природно знижується попит і на інноваційний продукт. Лише з 2000-2005 рр. число промислових підприємств, які проваджували інновації, скоротилося на 45,7% - з 1491 у 2000 р. до 810 у 2005 р. У 2006 р. інноваційною діяльністю у промисловості займалося 981 підприємств, питома вага яких у загальній кількості підприємств становить всього 9,4%.
Між тим досвід інноваційно активних підприємств показує, що впровадження інновацій суттєво впливає на їх економічні показники: понад 90% таких підприємств одержали приріст обсягів випуску, 40% замінили застарілу продукцію на нові її види, понад 30% - знизили матеріало- та енергомісткість продукції, 25% - впровадили нові технології природоохоронного типу [3] 
Інноваційний розвиток гальмується і станом кадрового наукового потенціалу країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Модель інвестиційно-інноваційного розвитку підприємства України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок