Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Продуктивність праці, як економічна категорія. Методи вимірювання показники рівня продуктивності праці.

Продуктивність праці, як економічна категорія. Методи вимірювання показники рівня продуктивності праці.

Назва:
Продуктивність праці, як економічна категорія. Методи вимірювання показники рівня продуктивності праці.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,48 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Продуктивність праці, як економічна категорія. Методи вимірювання показники рівня продуктивності праці.
Поняття і види заробітної плати. Функції і шляхи росту заробітної плати.
Державна політика оплати праці.
Прогрес суспільства та його конкретних суб'єктів (підприємств, організацій) реалізується перш за все через зміцнення та розвиток особистих матеріальних стимулів, основною формою яких є оплата праці.
Оплата праці — це будь-який заробіток, обчислений, як правило, в грошовому виразі, який за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану роботу або надані послуги.
Оплата праці складається з основної заробітної плати і Додаткової оплати праці (рис. 1.). Розміри оплати найманого працівника залежать від результатів його праці з Урахуванням наслідків господарської діяльності підприємства.
Основна заробітна плата працівника залежить від результатів його праці й визначається тарифними ставками, відрядними розцінками, посадовими окладами, а також надбавками і доплатами у розмірах, не вище встановлених чинним законодавством. Рівень додаткової Плати праці встановлюється переважно в залежності кінцевих результатів діяльності підприємства.
В умовах розвитку підприємництва та існування різних форм власності заробіток працівника вже не визначається розміром якогось гарантованого фонду оплати праці, а все більше залежить від кінцевих результатів та доходів від діяльності підприємства. Треба враховувати, що й сам працівник все частіше стає більш або менш реальним співвласником підприємства.
Рис. 1. Пересічна структура середньомісячного заробітку на промислових підприємствах.
У цих випадках винагородження працівникові-власнику повинно нараховуватись не тільки за працю, але й за розміщеним у підприємство капіталом. Ось чому, враховуючи зміни у природі та механізмі формування заробітку працівника, замість поняття заробітна плата все частіше використовуються терміни "трудовий доход", "винагорода", "оплата праці", "заробіток", "доход". Але у всіх випадках, за орієнтацією на кінцеві результати, повна компенсація (грошова або негрошова) за витрачені зусилля, включаючи заробітну плату, повинна відбивати внесок кожного працівника, ефективність його праці.
Дійовість оплати праці визначається тим, наскільки повно вона виконує свої основні функції — відтворювальну та стимулювання (мотивації).
Реалізація відтворювальної функції заробітної плати передбачає встановлення норм оплати праці на такому рівні, який забезпечує нормальне відтворення робочої сили відповідної кваліфікації і одночасно дозволяє застосовувати обгрунтовані норми праці, що гарантують власнику отримання необхідного результату господарської діяльності.
Реалізація функції стимулювання передбачає, що оплата праці спонукає кожного працівника до найбільш ефективних дій на своєму робочому місці.
Повне та ефективне виконання цих функцій можливе чпце за умови формування та послідовного здійснення обгрунтованої політики оплати праці як на макрорівні (держава, галузь, регіон), так і мікрорівні (підприємство та його підрозділи).
Державна політика оплати праці реалізується через механізм її регулювання. Останній є складовою частиною загального механізму реалізації соціально-економічної політики держави (рис. 2.).
Рис. 2. Складові механізму реалізації соціальної політики держави


Справа в тому, що дійовість оплати праці не залежить від досконалості механізму її регулювання як на макро-, так і на мікрорівні. Ця проблема набагато :складніша і носить комплексний характер. Так, наприклад, за ідеального механізму побудування оплати праці не забезпечить кардинального підвищення її існуючої ролі, якщо система і рівень цін на необхідні і та послуги не дозволяють задовольнити нагальні и працівника. З іншого боку, зрозумілі намагання ємств скоротити розрив між номінальною та ою заробітною платою поруч з дестабілізацією цін орюються у постійне джерело інфляції та соціальної напруги.
Використання тих чи інших важелів механізму державного регулювання оплати праці залежить від впливу анітних факторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Продуктивність праці, як економічна категорія. Методи вимірювання показники рівня продуктивності праці.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок