Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> реферат на тему: Оцінювання зовнішнього середовища підприємства

Оцінювання зовнішнього середовища підприємства / сторінка 3

Назва:
Оцінювання зовнішнього середовища підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,75 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
З боку товарів-замінників вплив на конкуренцію в галузі обумовлений тим, що поява таких товарів обмежує можливості отримання прибутків в галузі і визначає верхні межі цін, які можуть встановити підприємства без зниження норми прибутку.
Відтак серед основних стандартних конкретних характеристик (позицій) виділених груп факторів (сил) впливу на підприємство, за якими мінімально оцінюється (слід оцінювати) безпосереднє оточення підприємства - у даному випадку галузь чи галузі бізнесу, можна відзначити: розмір ринку; масштаб конкуренції; темпи зростання ринку і стадія, на якій перебуває ринок (початок піднесення, швидке зростання і злет, початок зрілості, кінець зрілості, насичення, застій і старіння, спад); кількість конкурентів та їх відносні розміри; кількість покупців і їх фінансові можливості; напрямки і темпи технологічних змін як у процесі існуючого виробництва, так і у створенні нових продуктів; легкість (чи бар'єри) входження в галузь і виходу з неї; ступінь диференціації продукції конкурентів; можливість економії на масштабах виробництва; ступінь завантаження виробничих потужностей; наявність інвестицій в галузь; рівень рентабельності галузі порівняно із середнім рівнем рентабельності економіки в цілому тощо.
Отже, діагностика безпосереднього оточення з використанням моделі конкурентних сил в галузі зводиться до аналізу конкурентів, які діють у межах однієї галузі, потенційних конкурентів, які можуть вийти на ринок, виробників товарів-замінників, покупців продукції галузі, постачальників ресурсів виробникам. Даний аналіз передбачає виявлення конкретних аспектів (факторів, компонент), від яких залежить ефективність роботи певного підприємства, собівартість і якість його продукції.
Головним ж недоліком такої (галузевої) моделі зовнішнього оточення г її функціональна обмеженість, яка полягає в урахуванні тільки галузевих взаємозв'язків. Позагалузеві зв'язки в ній не беруться до уваги, але згадуються як джерела інших "зовнішніх сил" впливу. В Україні дослідження безпосереднього оточення має певну специфіку, на яку також треба звернути увагу. Так, зокрема, доцільним вважається введення до моделі безпосереднього оточення деяких типів організацій, що регулюють діяльність підприємств, але не входять до моделі М. Портера.
Після того, як проведено структуризацію та визначено основні групи факторів зовнішнього середовища підприємства, необхідно отримати всю можливу інформацію по окремим найвшшвовішим елементам виділених груп шляхом: 1) сканування середовища; 2) моніторингу середовища; 3) прогнозування майбутнього стану середовища.
А заключним етапом аналізу середовища є оцінювання отриманої в ході його попереднього дослідження інформації і визначення шляхом експертної діагностики:
> тенденцій зміни (розвитку) факторів зовнішнього середовища;
> їх впливу на підприємство і відтак визначення (класифікації) факторів зовнішнього оточення як можливостей і загроз підприємства, що містить його зовнішнє оточення;
> можливої відповідної реакції на них підприємства. Результати даного оцінювання використовують для стратегічного аналізу (оцінки СЗГ) і визначення альтернативних стратегій.
2.Методологія аналізу зовнішнього оточення фірми
Методологію аналізу середовища (зовнішнього і внутрішнього) фірми (об'єкти, предмет та мету аналізу) ілюструє рис.2.
Головне завдання зовнішнього аналізу полягає у тому, щоб:
встановити межі, в яких буде діяти фірма, так звані СЗГ;
визначити можливі сприятливі ситуації та загрози;
вияснити наміри, а також: сильні та слабкі сторони конкурентів;
визначити привабливість СГЗ, в яких функціонує чи має намір діяти підприємство.
Проведення зовнішнього аналізу (див. схему 3.) передбачає такі загальні процедури:
> вивчення ринку ресурсів та продуктів конкурентів;
> визначення становища підприємства в галузі;
> вивчення законодавства;
> оцінка можливостей транспорту та джерел енергії тощо.
Рис.2. Методологія аналізу середовища фірми
В цілому зовнішній аналіз охоплює: аналіз ринку постачальників; аналіз ринку збуту; аналіз ринку фінансових ресурсів; аналіз купівельної спроможності ринку продукту; аналіз галузі; аналіз технологічної сфери; аналіз соціально-політичної, правової ситуації; визначення і аналіз конкурентів та їх конкурентоспроможності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Оцінювання зовнішнього середовища підприємства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок