Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> реферат українською: Оцінювання зовнішнього середовища підприємства

Оцінювання зовнішнього середовища підприємства / сторінка 5

Назва:
Оцінювання зовнішнього середовища підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,75 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 

П'ята позиція (груповий фактор) аналізу зовнішнього середовища фірми - "Транспорт та джерела енергії". Для того, щоб підприємство могло ефективно функціонувати, воно повинно належним чином організувати транспортування продуктів та матеріалів, а також володіти доступом до джерел енергії. В цьому випадку (по даній стратегічній позиції зовнішнього аналізу) враховують (оцінюють) такі фактори, які реально впливають на стратегію фірми:
> транспортна інфраструктура;
> затрати па транспорт;
> технічні можливості підтримування зв'язку;
> доступність джерел енергії;
> можливість використання альтернативних джерел енергії.
Шоста позиція аналізу зовнішнього середовища фірми - "Постачальники техніки, технологій". Це також стратегічний фактор. Проблеми неплатоспроможності, низька інвестиційна активність, несприятлива політика примушують концентрувати увагу на питаннях вибору як власне самих технологій, так і їх постачальників, форм придбання технологій (лізинг, патент тощо) і джерел коштів для їх придбання (чистий прибуток, податкові пільги тощо).
Сьома позиція зовнішнього аналізу фірми - "Постачальники персоналу (кадрів)" -також стратегічно важливий фактор. Стратегічно можна набрати кадри або за оголошенням, або скористатись послугами служби зайнятості, або шляхом залучення
спеціалістів на більш вигідних умовах. А можна використати кошти служби зайнятості для перепідготовки і підготовки кадрів.
Восьмий фактор зовнішнього аналізу - "Постачальники фінансових ресурсів". По цій позиції аналізу оцінюються (розглядаються) можливі стратегічні постачальники фінансових ресурсів: банки, інвестиційні компанії, партнери, приватні інвестори, страхові компанії, державні фонди підтримки малого і середнього бізнесу, спеціальні фонди, лізингові компанії тощо. Причому вибір стратегічного постачальника фінансових ресурсів обумовлюється багатьма умовами. Сучасні фірми вирішують в якому районі, на яких умовах взяти кредит, здійснити інвестиції в проект тощо. За цією позицією також оцінюються (дається характеристика) процедури отримання і повернення кредитів (інвестиційних і для поповнення обігових коштів), процедури повернення % за кредит.
Дев'ята позиція зовнішнього аналізу фірми - це "Освітньо-культурні фактори формування стратегії фірми стосовно покупців". Важливість (стратегічна) цього фактора обумовлена тим, що на сьогодні фірмі архіважливо формувати, створювати покупця, управляти його смаком, потребами для забезпечення своєї (фірми) конкурентної переваги в майбутньому. В іншому випадку, продукція-новинка фірми буде потрапляти на ринок до непідготовленого покупця. Бар'єрами входження фірми на ринок тут виступає неосвіченість і непоінформованість покупця про нові товари.
Десятою і одинадцятою позиціями аналізу зовнішнього оточення фірми виступають "Державні органи управління" і "Податкова система". Ці фактори досить рухливі (динамічні) і таким чином стримують інвестиційний процес з боку фірми. Але ці фактори фірмам (підприємствам) також важливо аналізувати, оцінювати і використовувати у своїх стратегіях. Наприклад, візьмемо такий аспект, як податки і, зокрема, місцеві податки. Цей фактор найбільш рухливий і тому найбільш небезпечний в стратегічному плані для розвитку бізнесу підприємств, так як місцеві органи управління згідно з чинним законодавством встановлюють власні системи місцевих податків, зборів і платежів. І незнання та не врахування цих обставин (особливостей податкової системи) рівносильне фінансовим збиткам, втраті сегменту ринку тощо.
4.Стратегічне позиціонування підприємства в зовнішньому середовищі
Стратегія фірми за змістом повинна визначатись за такими проблемами:
> що фірма повинна робити і чого не повинна робити;
> що бі'іьш важливе, а що мети важливе у здійснюваній фірмою господарській діяльності.
Для цього необхідно визначити (виділити) стратегічні зони господарювання (СЗГ), в яких фірма буде діяти як окремий суб'єкт бізнесу, як бізнес-одиниця чи так званий стратегічний господарський центр (СГЦ), та оцінити обрані СЗГ за окресленою системою факторів (параметрів).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Оцінювання зовнішнього середовища підприємства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок