Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> реферат безкоштовно: Оцінювання зовнішнього середовища підприємства

Оцінювання зовнішнього середовища підприємства / сторінка 6

Назва:
Оцінювання зовнішнього середовища підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,75 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Змін рентабельності, нестабільності, наявності факторів успіху тощо. Далі необхідно провести стратегічне позиціонування фірми в зовнішньому середовищі, враховуючи її стратегічний потенціал (конкуреннтний статус). Власне, проведення стратегічного позиціонування фірми є метою аналізу і оцінки її зовнішнього оточення та внутрішнього середовища.
Після цього по кожній виділеній СЗГ, в якій буде діяти фірма як окремий суб'єкт бізнесу, слід обрати відповідний тип економічної стратегії, яку вона буде реалізовувати залежно від конкретної позиції фірми в СЗГ і альтернативних підходів, що доцільно застосовувати та альтернативних напрямів стратегічної поведінки (дій), яких доцільно дотримуватися для забезпечення конкурентної переваги в майбутньому в даних (обраних) СЗГ.
Відтак детальніше зупинимось на проблемі вибору СЗГ I'd оцінці позицій фірми в них, тобто на стратегічному позиціонуванні, необхідному, з точки зору стратегічного аналізу зовнішнього середовища фірми, для обрання відповідних (адекватних) типів стратегії розвитку бізнесу фірми.
Вибір СЗГ повинен охоплювати розробку номенклатури виробів, які ґрунтуються на певних (конкретних) технологіях задоволення потреб клієнтів, вибір певної технології її виробництва і так далі. А взагалі, при визначенні (окресленні) СЗГ сегментацію зовнішнього оточення фірми можна здійснювати за різними ознаками (позиціями, параметрами): попит на продукти (потреби і продукти, які задовольняють ці потреби), ринки, галузі, місце фірми в галузі, технології, клієнти, географічний район тощо. Тому кількість СЗГ фірми є досить значною і залежить від ширини диверсифікації фірми.
Розглянемо порядок виділення СЗГ. Мінімально СЗГ слід обрати ш такими параметрами:
Потреби, які має намір задовольняти фірма своїми продуктами на ринку своєї діяльності (це позиції продукт і ринок).
Технологія, яка обирається в якості основної для забезпечення вирішення проблеми задоволення потреб, які вона має намір задовольнити .
Тип клієнтів, з якими взаємодіятиме фірма .
Географія потреб або географічний ринок .Кожній СЗГ відповідає свій географічний ринок.
Далі кожну СЗГ необхідно проаналізувати (і оцінити) щодо стратегічної привабливості на основі аналізу факторів її формування. Оцінку привабливості СЗГ можна зробити, застосовуючи одно- і багатокритеріальиий підходи.
Щоб прийняти раціональне рішення з питань розподілу ресурсів, тобто виробити ефективну стратегічну позицію і напрям дій в обраній СЗГ, які приведуть до успіху, необхідно в процесі сегментації зовнішнього оточення розглянути (перебрати) велику кількість комбінацій параметрів (факторів) оцінки (аналізу) СЗГ. При цьому слід мати на увазі, що кожна з виділених СЗГ описується власним специфічним набором факторів, показників .
Для того, щоб окреслення і оцінка СЗГ були успішними для підприємства необхідно, щоб їх розміри були невеликі.
Конкретному випадку виділення СЗГ носить специфічний, індивідуальний характер.
Так в крупних фірмах виділяють від ЗО до 50 СЗГ. А в так званих ТзОВ, де в статуті закладено багато видів діяльності, кількість СЗГ також може бути значною, хоча самі підприємства можуть бути незначними. Власне така ситуація є характерною для малих і середніх підприємств (фірм) в Україні, що зумовлює, у свою чергу, проблему розпорошення ресурсів по усіх СЗГ таких підприємств і, як наслідок, скромні загальні результати їх господарської діяльності.
Слід також відмітити, що в умовах дефіцитності ресурсів поряд з формуванням товарно-ринкових стратегій слід розробляти ресурсні стратегії фірми. У цьому випадку порядок вироблення певного виду стратегії буде змінений. Спочатку, в процесі аналізу внутрішнього середовища підприємства, встановлюється ресурсний потенціал фірми, а потім на його основі розробляються стратегії продукту, ринку і техі юлогії. Основою для розробки ресурсної стратегії виступає так звана стратегічна зона ресурсів (СЗР). Стратегічна зона ресурсів, або зона стратегічних ресурсів (ЗСР), - це сукупність сировинних, енергетичних, матеріальних, фінансових, трудових та інтелектуальних ресурсів, які дозволяють сформувати і реалізувати товарно-ринкову стратегію фірми.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Оцінювання зовнішнього середовища підприємства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок