Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Скачати безкоштовно: Оцінювання зовнішнього середовища підприємства

Оцінювання зовнішнього середовища підприємства / сторінка 7

Назва:
Оцінювання зовнішнього середовища підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,75 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 

Сегментація являє собою вибір цільових сегментів зовнішнього оточення (ринку) - так званих СЗГ, які найповніше" відповідають можливостям фірми та особливостям розвитку зовнішнього оточення (ринку) і на які претендує фірма.
А наступні кроки вироблення стратегії фірми - це визначення стратегічної позиції фірми в обраних СЗГ / вибір відповідного їй типу стратегії розвитку підприємства в даній СЗГ, яка має дати відповіді на питання щодо того як розвивати бізнес в даній СЗГ, яку зайняти позицію на ринку, як протидіяти конкурентам тощо.
5.Методика оцінки зовнішнього середовища
Для оцінки зовнішнього середовища підприємства застосовують одно- та багатокритеріальні підходи. Однофакшорний підхід грунтується на зростанні ринку (попиту) або галузі діяльності підприємства.
Для оцінки зовнішнього середовища підприємства за багатокршперіальним підходом розраховують комплексні показники привабливості сектора економіки (СЗГ, галузі, ринку, продуктово-ринкового сегменту), на якому діє підприємство (К),
Можливі два підходи до їх розрахунку:
1-й підхід полягає в тому, що привабливість того сектора економіки, на якому діє підприємство, оцінюється за загальною системою зовнішніх факторів. При цьому оцінка даного показника здійснюється в балах, шляхом розрахунку сумарних зважених оцінок впливу усіх зовнішніх факторів на привабливість сектора економіки ,на якому діє підприємство Де вага кожного фактора визначає його відносний ранг, значимість для привабливості сфери діяльності підприємства; бальна оцінка факторів характеризує інтенсивність впливу фактора на привабливість. Оцінювання інтенсивності впливу факторів зовнішнього середовища на формування його привабливості для фірми може здійснюватися і за такою схемою: від "-5" через "0" до "+5".
Перелік факторів і шкала оцінок (в балах) для коленого підприємства і кожного конкретного сектора економіки повинні визначатися групою експертів індивідуально.
2-й підхід грунтується не на узагальненій, а відтак спрощеній, а на більш детальнії! і диференційованій системі оцінки інтенсивності впливу факторів на формування привабливості сфери діяльності підприємства.
Формуючи стратегії, необхідно пам'ятати, що можливості й загрози можуть взаємно перетворюватися. Так, невикористана можливість може стати загрозою, якщо нею скористається конкурент. Або, навпаки, загроза може відкрити для підприємства додаткові можливості, якщо конкуренти не спроможні її усунути.
Визначити (оцінити) важливість факторів зовнішнього середовища для формування привабливості СЗГ для підприємства можна також і за методом складання профілю середовища.
На підставі даної оцінки можна зробити висновки про те, які з факторів середовища мають важливіше значення і відповідно заслуговують на більшу увагу.
Підсумовуючи питання аналізу та оцінки зовнішнього середовища підприємства, слід зазначити, що даний процес є дуже важливим для вироблення стратегії підприємства й одночасно дуже складним процесом, що вимагає уважного відстеження змін, ідо відбуваються в зовнішньому середовищі підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Оцінювання зовнішнього середовища підприємства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок