Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Скачати: Оцінювання зовнішнього середовища підприємства

Оцінювання зовнішнього середовища підприємства

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Оцінювання зовнішнього середовища підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,75 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат
На тему:
«Оцінювання зовнішнього середовища підприємства»


План.
1.Зовнішнє середовище фірми і його характеристика.
2.Методологія аналізу зовнішнього оточення фірми.
3.Позиції зовнішнього аналізу.
4.Стратигічне позиціонування підприємства в зовнішньому середовищі.
5.Методика оцінки зовнішнього середовища.
1.Зовнішнє оточення фірми і його характеристика.
При розробці стратегії фірми, у першу чергу, необхідно врахувати і оцінити її зовнішнє оточення та провести її стратегічне позиціонування в цьому оточенні. Це пов'язано з тим, що розгляд основних характеристик стратегії, її проблематики та особливостей базується на економічній категорії "середовище функціонування підприємницької організації" як відкритої матеріально-речової системи. А суть призначення ефективної стратегії полягає в такій організації діяльності підприємства, за якої напрямок його розвитку найбільшою мірою відповідає тенденціям змін в оточенні підприємства. Таким чином при прийнятті стратегічних рішень, тобто при розробці стратегії, аналіз структурних складових оточення підприємницької організації є найважливішим етапом. При цьому це й найбільш складний та трудомісткий етап процесу вироблення стратегії підприємства.
Аналіз зовнішнього середовища фірми передбачає структуризацію зовнішнього середовища та наступне дослідження факторів виділених компонент. Слід зауважити, що проблема структуризації середовища підприємства не є проблемою, що виникла сама по собі, вона скоріше має підпорядкований характер. Необхідність структуризації середовища виникає з необхідності класифікації сил впливу та необхідності кількісної або якісної оцінки цих сил. Оцінка сил проводиться для виявлення можливості їх впливу на організацію (підприємство) і навпаки з метою оцінки стратегічних зон господарювання (СЗГ) підприємства і вибору для них оптимальних стратегій.
При чому, на відміну від концепцій західних теоретиків, у вітчизняних економістів домінуючим є підхід до структуризації середовища, який базується на можливості вивчення окремих складових середовища, а середовище підприємства розглядається переважно з позицій можливості проведення аналізу факторів його впливу на підприємство і може бути структуроване на макро-середовище, безпосереднє оточення і внутрішнє середовище.
Аналіз макрооточення (див. рис.1) охоплює вивчення впливу на фірму таких груп компонент, як: стан економіки; правовий господарський режим; політичні процеси: природне середовище та ресурси; соціальні та культурні фактори; науково-гехнологічний процес; інфраструктура; профспілки; міжнародні фактори; державні органи управління; податкова система; політика державного регулювання економіки; національні фактори; регіональні фактори; освітні фактори тощо.
зовнішнє середовище
макрооточення
1) стан економіки
2) правове регулювання
3) політичні процеси
4) природне середовище і ресурси
5) соціальні і культурні фактори (складові суспільства) 6)НТП
7) інфраструктура
8) профспілки
9) політичні фактори
10) міжнародні фактори
11) державні органи управління
12) податкова система
13) політика регулювання
14) національні фактори
15) освітні фактори
16) регіональні фактори
безпосереднє оточення
17)споживач;
18) покупець
19) постачальники матеріальних ресурсів, технологій, техніки, персоналу, фінансів тощо
20) конкуренти
21)бар"єри входження в бізнес
Рис. 1. Зовнішнє середовище фірми
Макрооточення - це фактично сукупність факторів, які прямо не пов'язані з підприємством, але опосередковано впливають на формування його бізнесу та довгострокової прибутковості (через створення певної загальної атмосфери ведення бізнесу). Усвою чергу, саме підприємство на ці фактори не.може впливати взагалі або має незначний вплив.
Безпосереднє (чимікро-) оточення (див. рис.1) доцільно аналізувати за такими основними груповими компонентами (групами факторів): покупець (покупці, клієнти); споживачі; постачальники матеріальних ресурсів, технологій, техніки, кадрів, фінансів тощо; конкуренти (функціонуючі і нові, потенційні); бар'єри входження в бізнес.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Оцінювання зовнішнього середовища підприємства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок