Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Теоретичні та методичні основи аналізу ефективності використання трудових ресурсів

Теоретичні та методичні основи аналізу ефективності використання трудових ресурсів

Назва:
Теоретичні та методичні основи аналізу ефективності використання трудових ресурсів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,84 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Теоретичні та методичні основи аналізу ефективності використання трудових ресурсів
Поняття та економічний зміст покращення використання трудових ресурсів
Трудові ресурси – це частина працездатного населення, що за своїми віковими, фізичними, освітніми даними відповідає певній сфері діяльності.
Трудові ресурси підприємства – сукупність всіх його працівників, які здійснюють різноманітні виробничі та господарські функції.
Однією із задач нинішнього стану соціально-економічного розвитку нашої країни є раціональне використання всіх наявних ресурсів, в тому числі і трудових. Раціональне використання трудових ресурсів – багатогранна проблема, з однієї сторони вона охоплює рівень зайнятості, раціональний розподіл трудових ресурсів по галузях народного господарства. Із другої сторони, вона вказує необхідність створення сприятливих умов для економії робочого часу і росту продуктивності праці. У зв’язку з цим важливе значення має проведення всебічного аналізу використання трудових ресурсів.
Для характеристики стану використання на підприємстві трудових ресурсів і виявлення резервів збільшення обсягу виробництва та підвищення рентабельності роботи треба проаналізувати такі показники пов'язані з рухом, якістю робочої сили і її продуктивністю, а також її вартістю:
чисельність персоналу підприємства з точки зору динаміки, категорійної структури, професійної підготовки, плинності працюючих;
використання робітниками і службовцями робочого часу, стан трудової дисципліни;
продуктивність праці, фонд оплати праці, динаміка середньої заробітної плати працівників і трудомісткість продукції.
Управління ефективністю використання трудових ресурсів є важливою складовою планування. Підвищення ефективності є одним із факторів росту продуктивності праці, збільшення прибутків і, в результаті, покращення соціального і економічного становища працівників.
Раціональне використання трудових ресурсів – багатогранна і складна проблема. З одної точки зору вона охоплює рівень зайнятості працівників, раціональний розподіл трудових ресурсів по структурних підрозділах, забезпеченість робочих місць в інфраструктурі підприємства, необхідність підбору професійного складу на різних рівнях управління. Друга сторона проблеми стосується необхідності створення сприятливих умов для економії робочого часу, росту продуктивності праці. Тому важливого значення набувають економічні важелі і стимули, які лежать в основі управління ефективним використанням трудових ресурсів і реалізуються через функції планування, організації, стимулювання, регулювання, контролю та обліку.
Функція планування є провідною функцією управління, від якості якої залежить процес формування розподілу, перерозподілу трудових ресурсів на підприємстві; механізм створення показників, з допомогою яких можна схарактеризувати рівень ефективності використання трудових ресурсів.
Планування – це функція, яка підвищує ефективність реалізації інших функцій управління. Це система заходів, які забезпечують раціональне використання трудових ресурсів, і пов’язані з організацією і нормуванням праці, розширенням бригадних форм організації і оплати праці. Функція організації передбачає вдосконалення якісної структури трудових ресурсів, що потребує оптимізації форм і методів підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів.
Функція стимулювання базується і розвивається на принципі поєднання економічних стимулів підприємств і матеріального заохочення працівників. Економічні стимули направлені на підвищення продуктивності праці, на розвиток трудових ресурсів, їх рух, стабілізацію, раціональне використання, підвищення кваліфікації кадрів та професійної майстерності. Особливе місце тут посідає працевлаштування, особливо в умовах скорочення обсягів виробництва, проведення організаційного набору, поточне управління підготовкою підвищенням кваліфікації кадрів.
Планування заходів, щодо поліпшення використання трудових ресурсів в значній мірі залежить від стану контролю і обліку, який включає контроль за використанням робочої сили, відповідністю кількості працюючих нормативам, реалізацію заходів по скороченню плинності кадрів, облік трудових ресурсів, їх розподіл за сферами зайнятості.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Теоретичні та методичні основи аналізу ефективності використання трудових ресурсів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок