Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> СУТЬ “ПЕРЕХРЕСНОЇ” ЕЛАСТИЧНОСТІ ПОПИТУ

СУТЬ “ПЕРЕХРЕСНОЇ” ЕЛАСТИЧНОСТІ ПОПИТУ

Назва:
СУТЬ “ПЕРЕХРЕСНОЇ” ЕЛАСТИЧНОСТІ ПОПИТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,66 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
1. Суть «перехресної» еластичності попиту та його еластичності за доходом.

2. Практичне використання концепції еластичності попиту.

3. Розвязування задач.

1. Крім цінової еластичності попиту велике значення мають ще дві концепції.

В той час як цінова еластичність попиту позволяє вимірювати вплив зміни ціни продукту на величину попиту концепція перехресної еластичності попиту дозволяє вимірювати наскільки чутливий споживчий попит на один продукт, наприклад Х, до зміни ціни на якийсь інший продукт, наприклад У.

Формула перехресної еластичності попиту ідентична формулі простої цінової еластичності, з тією різницею, що нам прийдеться взяти відношення процентної зміни об’єму споживання продукту Х до процентної зміни ціни продукту Y.

Дана концепція еластичності дозволяє кількісо охарактеризувати і глибше зрозуміти смисл явищ взаємозамінюваності та взаємодоповнюваності товарів. Якщо коефіцієнт перехресної еластичності попиту має позитивне значення, тобто кількість продукту Х, на який предявлений попит, коливається в залежності від зміни ціни продукту У, то продукти Х і У є взаємозамінними. Наприклад, ріст (падіння) ціни на масло (У) заставляє споживачів купувати більше (менше) маргарину (Х).

Якщо ж коефіцієнт перехресної еластичності має негативне значення, то продукти Х і У «ідуть в комплекті», і являються взаємодоповнюючими товарами. Нариклад, ріст (падіння) ціни на фотоапарати приведе до скорочення (збільшення) кількості купуємої фотоплівки.

Нульовий (наближений до нуля) коєфіцієнт свідчить про те, що два товари зовсім не повязані між собою., тобто являються незалежними товарами (масло і фотоапарат).

Концепція еластичності попиту за доходом дозволяє виміряти процентну зміну кількості питаємої продукції, обумовлену процентною зміною величини доходу споживача.

Для більшості товарів коефіцієнт еластичності за доходом буде мати позитивне значення.

Продукти, придбання яких зростає в результаті зростання доходу споживача, називаються нормальними товарами, чи товарами вищої категорії. При цьому позитивний коефіцієнт еластичності суттєво коливається від одного товару до іншого. Наприклад, еластичність по доходу попиту на автомобілі оцінюється приблизно в +3,00, тоді як для більшості продуктів сільського господарства вона коливається біля +0,20.

Негативне значення коефіцієнта еластичності по доходу вказує на те, що мова іде про товари низької категорії . Маргарин, картопля, капуста, білети в автобусі, товари бувшого вжитку і кріплені вина- найбільш ймовірні претенденти на попадання в цю категорію. Споживачі, як правило, скорочують свої покупки по мірі зростання своїх доходів.

2. 1. Акцизний податок. Обираючи, які з товарів і послуг оподаткувати акцизом, уряд бере до уваги еластичність попиту на них. Припустимо, що на якийсь продукт установлений податок у 1 дол., а обсяг продаж складає 10 000 одиниць. Прибуток від оподатковування, очевидно, дорівнює 10 000 дол. Тепер, якщо податок буде підвищений, скажемо, до 1,5 дол, і відповідно більш висока ціна призведе до скорочення продажів до 5000 одиниць у силу еластичності попиту, прибуток від оподатковування впаде до 7500 дол. Підвищення податку на продукт, попит на який являється еластичним, спричинить за собою скорочення прибутку від оподатковування. Це змушує законодавців, встановлюючи акцизні податки, шукати такі продукти, попит на який нееластичний, наприклад, алкогольні напої і сигарети.

2. Героїн і вулична злочинність. Той факт, що попит наркоманів на героїн украй нееластичний, створює своєрідні проблеми для боротьби за дотриманням законності. Звичайний метод, застосовуваний для скорочення споживання героїну, полягає в обмеженні його поставок у країну. Щоб зробити наркотик менше доступним, створюються перешкоди на шляху його транспортування в Сполучені Штати. Проте що відбудеться, якщо така політика виявиться успішною? При вкрай нееластичному попиті вулична ціна наркотиків різко підвищиться, тоді як кількість що купується героїну скоротиться лише незначно. З погляду продавців наркотиків, це буде означати зростання доходів і прибутків. З погляду наркоманів - збільшення сумарних витрат на героїн. Оскільки суттєва частина грошей, що витрачаються наркоманами, витягається зі злочинної діяльності - магазинних крадіжок, пограбувань, проституції, карткової гри, кількість такого роду злочинів збільшиться в міру зростання суми витрат наркоманів на героїн. Таким чином, прагнення правоохоронних органів поставити під контроль поширення наркоманії може призвести до зростання кількості злочинів, що чиняться наркоманами.

Ці приклади можна було б продовжити, але основна ідея вже ясна. Еластичність попиту життєво важлива для бізнесменів, фермерів, найманих робітників, а також дня розроблювачів державної економічної політики.

3. Розвязування задач.

Задача № 1.

1. Яким буде вплив наступних змін цін на величину сукупного доходу (витрат) – тобто чи збільшиться сукупний дохід, зменшиться чи залишиться незмінним:

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: СУТЬ “ПЕРЕХРЕСНОЇ” ЕЛАСТИЧНОСТІ ПОПИТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок