Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> реферат: Економічна сутність товариства

Економічна сутність товариства / сторінка 2

Назва:
Економічна сутність товариства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,13 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 

Особлива схожість Закритого Акціонерного товариства і товариства з обмеженої відповідальністю обумовлена закритим характером цих обох видів товариств, що означає контроль складу його учасників. Однак така схожість не означає тотожності цих форм господарських товариств. Це дві різні організаційно-правові форми підприємницької діяльності. Відмінність між ними, в основному у способах і характері формування статутного фонду, що обумовлено різними характеристиками акцій й частки в статутному фонді товариства з обмеженої відповідальністю. Оскільки акція є цінним папером, вона підтверджує право її власника на одержання дивідендів від діяльності товариства, однак не дає права вимагати повернення вкладів, внесених у розрахунок оплати акцій до статутного фонду, в тому числі і при переуступці акції іншим особам і виходу акціонера зі складу акціонерів товариства. Ці особливості обумовлюють і характеристику акціонерного товариства як стійкого утворення, існування якого не залежить від продажу або іншої відчуженості акцій, виходу окремих учасників. Ці риси не властиві товариству з обмеженою відповідальністю.
За законодавством більшість держав під товариством з обмеженою відповідальністю розуміють господарське товариство статутний фонд якого поділено на частки, що дають його учасникам право на одержання частки прибутку (дивідендів), на одержання частки майна при ліквідації товариства, а також на участь в управлінні.
Розглядаючи питання загальної характеристики ТзОВ та господарських товариств, слід звернути увагу на прогалини та недоліки ЗУ „Про господарські товариства”.
Зокрема закон „Про господарські товариства” передбачає створення всіх господарських товариств на договірній основі, що забезпечує наявність як мінімум двох засновників. На практиці так і відбувається: реєструються товариства за наявності двох учасників. Але це й же Закон ставить вимогу створення ревізійної комісії товариства з обмеженою відповідальністю у складі що найменше трьох чоловік, при цьому директор не може бути її членом. У такій ситуації доходимо висновку, що слід реєструвати товариства з обмеженою відповідальністю, кили є чотири учасника.
Якщо товариства з обмеженою відповідальністю складається з двох учасників, то виникає ще одна проблема, пов’язана із проведенням зборів. Скажімо, як вирішувати питання про виключення одного з учасників або взагалі як приймати рішення, коли кожний учасник пропонує свій варіант. Відповідь на ці питання Закон, нажаль не дає.
Досвід Західної Європи свідчить, що при великій кількості учасників товариства з обмеженою відповідальністю стає фінансово могутнім, йому під силу виконання грандіозних планів, однак, воно втрачає важелі контролю.
Судова практика арбітражного суду м. Києва підтверджує, що і в Україні існують товариства з обмеженою відповідальністю з великою кількістю учасників.
Одне з таких товариств налічує 212 членів. Зрозуміло, що тісних особистих стосунків між ними не існує, а для контролю не завадило б створення наглядової ради, як це передбачено для акціонерного товариства. Тому кількісний склад товариства з обмеженою відповідальністю повен бути чітко врегульований Законом „Про господарські товариства”.
Для фізичних і юридичних осіб, які є учасниками ризикових відносин, гарантією діяльності товариства з обмеженою відповідальністю в Україні є статутний і страховий фонди, але цього не достатньо. Згідно з ст.52 ЗУ „ Про господарські товариства” формується впродовж одного року, а насправді і довше. За цей період, по суті, майже нічим не гарантується. ТзОВ може за згодою учасників залучати для виконання поставлених завдань додаткові внески. Ні про розмір цих внесків, ні про види їх (у грошовій чи іншій формі) зазначений закон нічого на говорить. Такі прогалини можуть призвести до негативних наслідків. Наприклад, позбутися одного із учасників, буде встановлено така сума додаткових внесків, яку той не зможе виплатити. Саме такі явища у нашій економіці свідчать що Закон України „Про господарські товариства” – „прозорий”, його необхідно серйозно допрацювати, враховуючи вказані зауваження та поради юристів – практиків.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Економічна сутність товариства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок