Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> реферат українською: Економічна сутність товариства

Економічна сутність товариства / сторінка 5

Назва:
Економічна сутність товариства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,13 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 

Оскільки всі учасники повного товариства займаються спеціальною підприємницькою діяльністю, вони не мають права від свого імені та в своїх інтересах здійснювати угоди однорідні з цілями діяльності товариства, а також брати участь в будь-яких товариствах (крім акціонерних), які мають однорідну з повним товариством мету діяльності. У разі порушення цієї вимоги, учасник товариства зобов’язаний компенсувати збитки, завдані товариству.
Важливим при розкритті поняття господарського товариства є і відступницькі частки учасника такого товариства.
Згідно зі ст. 69 ЗУ „Про господарські товариства” передача учасниками повного товариства своєї частки (її частини) іншим учасникам цього товариства або третім особам може бути здійснена лише за згодою всіх учасників.
З передачею частки (її частини) третій особі здійснюється одночасно перехід усієї сукупності прав та обов’язків, що належали учаснику, який вибув з повного товариства або відступив частину своєї частки.
У випадку реорганізації юридичної особи, учасника повного товариства, або смерті громадянина, учасника повного товариства, правонаступник (спадкоємець) має переважне право вступу до товариства за згодою решти учасників.
Правонаступник (спадкоємець) несе відповідальність за борги учасника, що виникли за час діяльності товариства, перед повним товариством, а також за борги товариства перед третіми особами.
Законодавством встановлено особливий порядок виходу учасника з повного товариства. Якщо товариство було створено на невизначений строк, його учасник може в будь-який час вийти з товариства, створеного на визначений строк, можливий лише з поважних причин та з попередженням не пізніше як за 6 місяців. Учаснику, який вибув, сплачується вартість його частини прибутку, одержаної товариством у цьому році.
Якщо при виході учасника з повного товариства це товариство зберігається, то учаснику виплачується вартість його внеску відповідно до балансу складеного на день виходу. На вимогу учасника та за згодою товариства вклад може бути повернено повністю або частково в натуральній формі.
У відповідності до ст. 72 ЗУ „Про господарські товариства” учасника повного товариства, який систематично не виконує чи не належним чином виконує обов’язки або перешкоджає своїми діями досягненню цілей товариства, може бути виключено з товариства в порядку, передбаченому установочними документами.
Виключення учасника з повного товариства призводить до наслідків які передбачені і для загальних вимог виходу і вказані в них.
Якщо товариство такого виду набуло у своїй діяльності суму заборгованості, то звернення на стягнення на частку учасника в повному товаристві за його власним зобов’язанням не допускається при недостатності майна учасника для покриття боргів за зобов’язаннями, кредитори можуть вимагати, у встановленому порядку, ліквідації товариства або долі учасника – боржника.
Решта учасників вправі з метою збереження товариства виділити частку учасника – боржника в грошовій або натуральній формі відповідно до балансу, складеного на день вибуття такого учасника з товариства.
Слід зазначити, що повне товариство різко відрізняється від акціонерного товариства, Товариства з обмеженою відповідальністю, а саме такими основними рисами:
відсутність законодавчих вимог щодо розміру і порядку формування майна, рішення цих питань є прерогативою учасників і фіксується в установочному договорі;
наявність тільки одного установочного документа – установочного договору;
відсутність органів товариства, оскільки управління справами товариства здійснюється його учасниками;
учасники товариства несуть субсидіарну солідарну відповідальність за зобов’язаннями товариства усім своїм майном, на яке може бути звернене стягнення;
законодавчо встановленими обмеженнями для учасників конкурувати з певним товариством та забороною звернення стягнення на частку учасника товариства за його власними зобов’язаннями.
Оскільки норма про відповідальність учасників товариства має імперативний характер, не допускається укладання угоди між учасниками.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Економічна сутність товариства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок