Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Скачати: Економічна сутність товариства

Економічна сутність товариства

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Економічна сутність товариства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,13 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Товариство здійснює господарську діяльність від свого імені в інтересах учасників товариства на засадах повного госпрозрахунку.
Як уже було зазначено ТзОВ здійснює свою комерційну діяльність у відповідності у відповідності до статутного фонду. Однак слід зазначити, що у товаристві створюється і резервний фонд у розмірі 25% статутного фонду. Резервний фонд створюється за рахунок щорічних відрахувань 5% від чистого прибутку товариства.
Кошти фонду знаходяться у повному розпорядженні товариства. Можливі збитки товариства покриваються за рахунок резервного фонду. Якщо коштів резервного фонду буде не достатньо учасники приймають рішення про джерела їх покриття.
Прибуток товариства вираховується відповідно до діючого законодавства, самостійно розпоряджається товариством. Доходи від діяльності товариства розподіляються між учасниками, пропорційно їх часткам у статутному фонді в порядку і на умовах, передбачених рішенням зборів учасників.
Товариству можуть належати будівлі, споруди, машини, устаткування, транспортні засоби, цінні папери, інформація, наукові, конструкторські, технологічні розробки, інше майно та права на майно, в тому числі права на інтелектуальну власність.
Товариство має право продавати і передавати іншим підприємствам, установам, організаціям, обмінювати, здавати в оренду, надавати безкоштовно в тимчасове користування або в позику належні йому будівлі, споруди, машини, устаткування, транспортні засоби, цінні папери, інформація, наукові, конструкторські, технологічні розробки, інше майно, а також списувати його з балансу. Товариство також має право купувати, одержувати від уступки, дару або іншим способом одержувати майно або права на майно у підприємств, установ, організацій та громадян. ТзОВ надано також право здійснювати будь – які дії, надані йому діючим законодавством, в тому числі укладати угоди за власним бажанням (розсудом) з юридичними особами та громадянами як на Україні так і за кордоном.
ТзОВ реалізує свою продукцію, майно, товари, послуги за цінами і тарифами, що встановлюються самостійно або на договірній основі, а у випадках, передбачених діючим законодавством – за державними цінами і тарифами. Тобто, якщо на певний вид товару встановлена державою максимальна ціна, за якою можлива їхня реалізація.
ТзОВ самостійно встановлює форми, системи та розміри оплати праці, а також інші види доходів працівників. Товариство самостійно визначає фонд оплати праці без обгоджень його зростання з боку державних органів.
Усі громадяни, які своєю працею беруть участь в діяльності такого виду підприємства на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших норм, що регулюють трудові відносини, становлять трудовий колектив товариства.
Інтереси трудового колективу у товаристві приставляє профспілкова рада або інші уповноважені трудовим колективом орган.
Трудовий колектив (уповноважений ним орган):
вирішує питання соціального розвитку товариства;
розглядає та затверджує проект колективного договору;
визначає і затверджує перелік і порядок надання працівником товариства соціальних пільг;
вирішує інші питання самоврядування трудового колективу.
Соціальні та трудові гарантії робітників товариства гарантується діючим законодавством, зокрема кодексом законів про працю України.
Робітники товариства підлягають соціальному медичному страхуванню та соціальному забезпеченню у порядку та на умовах, передбачених діючим законодавством. ТзОВ відраховує внески для соціального та медичного страхування та соціального забезпечення відповідним до чинного законодавства.
Локальними нормативними актами товариство може встановлювати додаткові, порівняно до чинного законодавства, трудові та соціально – побутові пільги для своїх робітників або окремих видів їх категорій.
ТзОВ подібне до Акціонерного товариства (особливо до закритого Акціонерного товариства). Ця подібність виявляється у кількох аспектах:
обмежена відповідальність акціонерів (учасників) за зобов’язаннями товариства в межах при належних їм акцій (вкладів);
наявність поділеного на частини (акції) статутного фонду;
залежність взаємовідносин між учасниками (акціонерами), розміру одержуваного прибутку (дивідендів) від розміру вкладу (кількості акцій).

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Економічна сутність товариства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок