Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Ринок факторів виробництва: праця

Ринок факторів виробництва: праця

Назва:
Ринок факторів виробництва: праця
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,86 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Ринок факторів виробництва: праця


План
Особливості функціонування конкурентного ринку факторів виробництв. Попит на ресурси.
Пропозиція факторів виробництва. Особливості індивідуальної пропозиції праці.
Рівновага на ринку факторів виробництва.
Рівновага на ринку праці. Монополія і довгострокова монополія.
Диференціація ринків праці. Теорії “людського капіталу”.


1.
Конкурентний ринок факторів виробництва - це ринок, на якому існує велика кількість продавців і покупців фактора виробництва, при-чому окремий продавець або покупець не може вплинути на вартість фактора виробництва. На цьому ринку об'єктом купівлі-продажу є праця, земля, капітал. Тому такі ринки називають факторними або ресурсними. 
Особливостями функціонування ринку факторів виробництва є те, що:
1. Фірма виходить на ринок як покупець, а домогосподарство – як продавець. Така заміна ролей ринкових агентів зумовлює те, що на ринках факторів індивідуальна пропозиція виводиться з максимізації функції корисності, а індивідуальний попит – із максимізацї прибутку або інших цільових благ, навпаки, попит пов’язаний з максимізацією корисності, а пропозиція – з максимізацією прибутку.
2. Деякі види ресурсів продають самі підприємці (сталь, вугілля, устаткування тощо). Товари і послуги подібного роду прийнято виділяти як проміжний продукт. Щодо землі, праці та грошового капіталу, то прийнято вважати, що їх продають домогосподарства.
3. Витрати фірми стають доходами ломогосподарств (заршив, відсоток, рента). Тобто від цін факторів виробництва залежать рої-міри доходів їх власників. Тому ціноутворення на ресурси пов'ї-зане з розподілом національного доходу і заторкує сферу еконо-мічної політики;
4. У процесі ціноутворення на фактори виробництва вирішуепа проблема, як виробляти і для кого виробляти. Ціни на блага значають проблему, щ6 виробляти;
5. Попит на ресурси є похідним від попиту на товари і послуги для споживацького сектора.
З урахуванням ознак ринку вільної конкуренції визначають основ-ні умови конкурентного ринку ресурсів:
1. Значна кількість конкуруючих продавців ресурсів протистоїть не менш представницькій армії покупців (наймачів) ресурсів.
2. Кожний покупець (наймач)споживає тольки невелику частину обсягу пропозиції і вирішально не впливає на ринковий попит і ціни.
3. Кожний із продавців реалізує лише незначний обсяг ресурсів і не в змозі помітно вплинути на умови чи ціни пропозиції, на пере-творення того чи іншого ресурсу на дефіцитний.
4. Продавці й покупці ресурсів можуть вільно ввійти на будь-який ринок і так само вільно вийти з нього.
5. Ресурси вільно переміщаються з одног напряму використання до іншого, з одног регіонального ринку на інший.
Отже для окремого покупця чи продавця ресурсів ринкова ціна на економічний ресурс є величиною заданою.
Першим кроком до теорії попиту на ресурси є визначення обме-жена, що стоять перед фірмами. До них належать: 1) виробнича техно-логія (коли існує один змінний ресурс, технологічні обмеження можуть бути подані у вигляді кривих граничного фізичного продукту); 2) по-на товари та послуги (який визначає попит на ресурси); 3) вартість ресурсів (на конкурентних ринках витрати на придбання дорівнюють повій ціні ресурсів).
Розкриємо зміст обмежень.
1. Згадаємо, що граничний фізичний продукт ресурсу визначається як збільшення випуску продукції внаслідок збільшення застосування якого-небудь ресурсу, в той же час як кількість всіх інших ресурсів залишається незмінною. Зокрема, якщо кількість якогось ресурсу зростає, а кількість всіх інших ресурсів незмінна, може бути досягнуто такий рівень, за якого граничний фізичний продукт змінного ресурсу знижуватиметься. Цей принцип називають “Законом спадної доходності”.  
2. Оскільки попит на виробничий ресурс є похідним попитом, фірма повинна розраховувати виручку від продажу продукції, що вироб-лена за допомогою додаткових ресурсів, так само, як і граничний фізичний продукт. Зміна доходу, який отримують в результаті про-дажу додаткової одиниці продукції, називають граничною доходністю цього ресурсу (MRK).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Ринок факторів виробництва: праця

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок